DOHRÁNO: Začalo semifinále Národní ligy

Vydáno dne 20. 03. 2017 (1326 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgFlorbalový fanoušci mají za sebou náročný víkend. V Turnově začala semifinálová série play off Národní ligy. Domácí však  znovu nevyužili domácího prostředí a v sérii s Chomutovem prohrávají 2:0 na zápasy. Naopak úspěšné byly na domácí palubovce ženy, které se radují ze dvou výher, šest bodů si z Liberce vezou dorostenky, které tak stále atakují první příčku tabulky. Z výher se radovali také starší žáci a elévci. Až v dalekém Mostu pokračovala liga mladších žákyň.

Sobota 18. března 2017

Národní liga, 1. zápas semifinále play off
TJ Turnov - Florbal Chomutov 4:6 (2:3, 1:1,1:2)

branky: 8. Martin Hejduk, 12. Antonín Palatínus, 37. Tomáš Vitásek, 57. Antonín Palatínus - 5. Marek Chocholoušek, 14. Petr Pastor, 16. Jiří Turek, 26. Marek Chocholoušek, 45. Marek Chocholoušek, 56. Petr Pastor; rozhodčí: David Kytler - Tomáš Sommer; vyloučení: 3:4; využití: 1:2; diváků: 92; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 20 - Karel Šantora 41; po třetinách: 2:3, 1:1, 1:2;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201601050843_image.jpgPouze dva dny měly oba týmy na odpočinek před začátkem semifinálové série. Na začátku sobotního utkání to však nebylo znát a oba soupeři vstoupily do semifinálové série aktivně. Klíčovým prvkem byly v tomto duelu přesilovky. Hosté dokázali využít hned dvě a i díky nim si ve třetí třetině vypracovali rozhodující náskok. V závěrečné hře bez brankáře již domácí stihli pouze korigovat nepříznivý stav a do semifinálové sérii vykročili porážkou v poměru 4:6.

Komentář trenéra hostů Martina Bociana: "Tradičně v Turnově velmi těžký zápas, hodně o bojovnosti. Určitě musíme zlepšit disciplínu a nesmíme si dovolit hrát tolik oslabení. Výhra nás těší, ale série tím zdaleka nekončí. Zítra začíná nový zápas, na který se musíme znovu připravit. Děkujeme soupeři a divákům a těšíme se na zítra!"

Komentář trenéra domácích Jaroslava Markse: "Vyrovnané utkání, které rozhodly přesilovky, soupeř je využil, kdežto my ne. Musíme zapomenout na dnešek a zítra jít do utkání s čistou hlavou."

Liga starších žáků, Smržovka
TJ Turnov - Florbal Jablonec 6:2
TJ Turnov - FbC Jazzmani Žatec 5:3
SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 6:4

Liga elévů, Semily
Po dlouhé pauze pokračovala liga elévů. Na početnou sestavu turnovských nadějí čekaly hned tři soutěžní utkání, ve kterých znovu všichni předvedli svůj individuální posun a připsali si jedno vítězství. I proto odjížděli naši elévové ze Semil s úsměvem na tváři a s motivací do další tréninkové práce. Děkujeme všem rodičům, kteří přijeli do Semil podívat a kteří nám pomohli s dopravou na turnaj.

Národní liga, 2. zápas semifinále play off
TJ Turnov - Florbal Chomutov 4:9 (2:0, 1:4,1:5)

branky: 5. Pavel Sekyra, 8. Pavel Sekyra, 29. Pavel Sekyra, 55. Štěpán Matěcha - 29. Marek Chocholoušek, 29. Jakub Štěrba, 33. Ondřej Šarša, 34. Vít Andrle, 45. Daniel Jäschke, 45. Karel Klíma, 49. Marek Chocholoušek, 59. Lukáš Fiala, 60. Ondřej Kopp; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 18 - Karel Šantora 33; po třetinách: 2:0, 1:4, 1:5;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201601050843_image.jpgDo nedělního pokračování semifinálové série vstoupili lépe domácí, kteří si po soustředěném výkonu v první dvacetiminutovce vypracovali po dvou zásazích Pavla Sekyry dvougólový náskok. Těsně před polovinou zápasu byly turnovské naděje na srovnání série ještě vyšší. Rychlý protiútok zakončil zkompletovaným hattrickem Pavel Sekyra a domácí tak vedli již 3:0. Hosté z Chomutova si však připravili rychlou odpověď a během následujících šesti minut se jim podařilo čtyřikrát skórovat a tím otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. V závěrečném dějství se hosté zkušeně drželi na míčku a domácím se tak nedařilo dostat do tolik potřebnému tlaku. Chomutov navíc přidal dalších pět branek a rázně tak rozhodl o osudu druhého zápasu. Po konečné porážce 4:9 tak turnovští florbalisté prohrávají v semifinálové sérii 2:0 na zápasy a za týden budou muset v Chomutově bojovat o prodloužení série.

Komentář trenéra hostů Martina Bociana: "Jenom hráči a členové našeho týmu ví, jak moc těžký zápas, zejména psychicky to dnes byl. Jsem rád, že jsme tady mohli být a děkuji celému týmu za přístup a bojovnost. Soupeři děkujeme za obě utkání, sérii rozhodně nepovažujeme za rozhodnutou."
Komentář trenéra domácích Jaroslava Markse: "Podobný zápas jako včera, kde o výsledku rozhodla desetiminutovka v druhé třetině, kde hosté otočili výsledek a nám se už nepodařilo vrátit se zpět do hry. Těšíme se na na to, až vrátíme sérii zpět do Turnova."

Počet komentářů: 97 | Přidat komentář