Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Ženy jsou vítězkami 2. ligy!

Vydáno dne 17. 04. 2018 (591 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804170958_zeny_titul_18.jpgO víkendu se turnovský tým žen stal s předstihem vítězem druhé ligy a zasloužil se o historicky první ligový titul v dospělé kategorii dívčí složky našeho oddílu. Svěřenkyně hrající trenérky Marceli Urbanové tak navázaly na předchozí úspěchy dorostenek a juniorek a po nedělních výhrách nad libereckou Slavii a Teplicemi mohou slavit, kromě titulu, také postup do 1. ligy žen.

Neděle 15. dubna, 2. liga žen

USK Slavie Liberec - TJ Turnov 1:10 (0:3, 1:1, 0:6)

logoUž od začátku bylo jasné, že Turnovačky nechtějí odjíždět bez bodů. V čase 0:24 předvádí parádní akci Bajerová s Mullerovou a síť v brance soupeřek se poprvé rozvlní. A rozhodně ne naposledy. O Pár minut později přidává Horáková po přihrávce od Bittnerové další branku. Na to soupeřky marně hledají reakci. Naopak Turnov přidává po parádní akci Kultové s Horákovou další gól do branky soupeřek. První třetina tedy končí za stavu 3:0 pro Turnov. Ve druhé třetině nahrává v čase 0:48 Bajerová přesně Koťátkové, která nemine. Na tento gól reagují soupeřky až po několika minutách první vstřelenou brankou. Přestože se oba týmy snaží navýšit skóre, v této třetině již diváci další branky nevidí a čeká je napínavá poslední třetina utkání.

V ní už Turnov naplno ukazuje svoji sílu a bojovnost. V prvních vteřinách přidává gól dvojice Urbanová s Pekařovou a rozjíždějí parádní jízdu turnovských hráček. Úspěšně zakončené akce přidávají také Bajerová s Veselou, Horáková s Mullerovou, Bajerová s Bittnerovou a později Bajerová s Urbanovou. Branka soupeřek se pod nátlakem holek z Turnova doslova třese a v čase 12:52 přidává Bajerová (bez asistence) ještě poslední „ třešničku na dortu“. Na tabuli svítí skóre 10:1 a holkám je jasné, že tato výhra není jenom výhra zápasu. Právě touto výhrou holky přepisují dějiny a vyhrávají ligu!!!

TJ Turnov - Florbal Teplice 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

logoPřestože by Turnov již mohl polevit, vstupuje do druhého zápasu velice aktivně. Soupeřkami mu jsou v tomto utkání hráčky z Teplic, které naše holky ještě na palubovce nepotkaly. Oba týmy od začátku předvádějí velice pěknou hru a akce se střídají na obou stranách. Dlouhé minuty se čeká na vstřelenou branku a na obou stranách je znát mírná nervozita, která se projevuje v tvrdosti hry. V čase 11:38 dochází k úniku Mullerové, která bezchybnou střelou otevírá skóre. 6 vteřin před koncem první třetiny Turnov po akci Bajerové s Kultovou dokonce zvyšuje na 2:0.

Druhá třetina byla opět bohatá na akce útočníků, zákroky obránců a perfektní práci brankářů. Pro Turnov bohužel bez branky. Naopak soupeřky se radují z jedné povedené střely.

Poslední třetinu si Turnov nenechá gólově sebrat a přidává další tři branky. O ty se postupně postaraly Mullerová, Bittnerová a Bajerová.  Na jejich přesné střely už soupeřky reagují pouze jednou brankou a je jasné, že i toto utkání bude patřit Turnovu. Konečný výsledek 5:2 pro Turnovačky jen potvrzuje, že holky právem velí čelu tabulky.

Hráčky Turnova si po dvou výhrách vybudovaly na čele tabulky již jedenáctibodový náskok na druhý Frýdlant a protože do konce soutěže zbývá odehrát pouze dvě utkání, stal Turnov s předstihem vítězem 2. ligy žen pro sezónu 2017/18.

Počet komentářů: 9 | Přidat komentář