Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

To byl rok 2018

Vydáno dne 30. 12. 2018 (367 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201812311051_2018_web.pngZ kalendářního roku 2018 nám zbývá už jen pár hodin a to je ten správný čas si připomenout, co všechno se za uplynulých dvanáct měsíců v našem oddílu dělo. Samozřejmě není možné vypsat všechny události, protože to je při téměř dvou stovkách aktivních členů úkol takřka nemožný. Proto vám přinášíme přehled těch, podle nás, nejdůležitějších okamžiků, které nám rok 2018 přinesl.

Do nového roku 2019 přejeme všem našim členům, rodičům a fanouškům mnoho štěstí, zdraví a úspěšných okamžiků.14. ledna – Praha hostí turnaj regionálních výběrů starších žáků. Stříbrnou medaili, společně s Libereckým krajem, získávají také dva turnovští hráči Šimon Janoušek a Ondřej Šmída.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201802281003_legendy.jpg25. únoraOddíl florbalu slaví dvacáté narozeniny. Program oslav je v hale TJ Turnov zahájen výstavou, mapující historii oddílu. Následuje utkání legend, ve kterém se představili dřívější i současní hráči našeho oddílu. Do síně slávy jsou uvedeni zakladatelé oddílu Petr Brož, Roman Bukovan, Jaroslav Kobrle a za dívčí složku Aneta Láková. Celý program následně uzavírá poslední kolo základní části Národní ligy, ve kterém Turnov prohrává s T. B. C. Králův Dvůr. Konečné 11. místo znamená pro Turnov boje o záchranu.

29. března – Sezonu zakončuje společný tým juniorů Turnova a Semil. Ve 2. lize obsazuje se ziskem 27 bodů 9. místo z patnácti účastníků. Lídrem kanadského bodování týmu se stává Jakub Janoušek (11+7).

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803312011_logo_april.png1. dubna – Apríl nezaspí ani letos a informuje o stěhování oddílu zpět do Vlastibořic.

7. dubna – Muži B zakončují sezónu na 9. místě a pod konečné umístění se hned 46 kanadskými body podepisuje Marek Pala. Základní část končí také pro juniorky, které ze 3. místa postupují do předkola play-off.

14. dubna – Sezona končí pro tým starších žáků, kteří v téměř třicetičlenném poli účastníků končí na 11. příčce. Poslední soutěžní utkání mají za sebou také dorostenky, které obsazují konečnou čtvrtou příčku.

15. dubna – Ženy s předstihem slaví vítězství ve 2. lize a s tím spojený postup do 1. ligy žen. Tým pod vedením Marceli Urbanové prošel soutěží s bilancí pouhých dvou porážek a před druhým Frýdlantem si udržel náskok osmi bodů.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804170958_zeny_titul_18.jpg

22. dubna – Po dramatických momentech muži na poslední chvíli zachraňují svoji příslušnost v Národní lize. V posledním utkání baráže porážejí na domácím hřišti Olymp Praha 8:6.

29. dubna  - Ligová sezona se uzavírá také pro tým dorostenců. Svěřenci Františka Záleského  končí se ziskem 34 bodů na šestém místě.

30. dubna – Končí soutěžní sezona 2017/2018. V ligových soutěžích se představilo třináct soutěžních týmů (muži, muži B, junioři, dorostenci, starší žáci, mladší žáci, elévové, ženy, juniorky, dorostenky, starší žákyně, mladší žákyně, elévky). Ve 313 odehraných utkáních si dokázaly turnovské týmy připsat 148 vítězství, 29 jich skončilo remízou a ve 136 z nich odcházel Turnov poražen.

25. května – Začíná období letních turnajů. Mladší žáci a elévové se účastní turnaje NISA Open.

27. května – Turnov má své zastoupení v konečné nominaci výběrů starších žákyň. Bronzové medaile si tak ze závěrečného turnaje v Plzni odvážejí Adéla Kyselová, Natálie Hassová a Karolína Janatková.

21. června – V Brně začíná mládežnický turnaj Hummel Open Game. Na Moravu tak cestují dorostenci, kteří po čtvrtém místu v základní skupině vypadávají v prvním kole play off.

10. července – Praha znovu hostí mezinárodní turnaj Prague Games a turnovské barvy odjíždějí hájit starší žáci a starší žákyně. Více se daří dívkám, které v béčkové části play-off získají stříbrné medaile.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201807241745_Prague%20games%202018.jpg

14. srpna – Ženy si připisují svoji první účast na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze a díky dobrým výkonům se probojují mezi 16 nejlepších týmů turnaje. Zde však, po těsné porážce, jejich cesta turnajem končí.

18. srpna – Do Dvora Králové n/L se znovu sjíždějí mladí turnovští florbalisté. Na letní soustředění jich dorazilo 53 a pod vedením svých trenérů pilují nejen florbalové dovednosti.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201808281631_soust_18_starsi.jpg

25. srpna – Kvůli florbalovému MS začíná nová sezóna s týdenním předstihem a jako první se o slovo hlásí Pohár České pojišťovny. Muži v jeho prvním kole potvrzují roli favorita a postupují do dalších fází soutěže.

9. září – Začíná ligová sezóna 2018/19 a turnovský oddíl v ni bude reprezentovat dvanáct soutěžních týmů. Jako první zahajují sezónu vítězstvím muži v Národní lize.

16. září – Vítěznou premiéru mají za sebou v 1. lize ženy, které porážejí Chomutov 4:1.

26. září – Muži se výhrami nad Teplicemi a Falcons posunuli už do čtvrtého kola Poháru České pojišťovny, kde narazili na superligovou Českou Lípu. K překvapení všech ji na domácí palubovce porážejí 6:5 v prodloužení a v pohárové soutěži pokračují.

10. října – V pátém kole Poháru České pojišťovny poráží Turnov Kobylisy a postupuje poprvé v historii do osmifinále této soutěže.

13. listopadu – Na tento den připadl svátek pro všechny turnovské fanoušky. Turnovští florbalisté měří v osmifinále Poháru České  pojišťovny své síly se Superligovým týmem FBC Liberec. Vyrovnaný zápas rozhodnou hosté ve svůj prospěch na začátku třetí třetiny a utkání vyhrají v poměru 8:6.1. prosince – V Praze začíná dlouho očekávané mistrovství světa. Florbalový oddíl připravuje pro zahajovací den svým členům fazónu ve Sportbaru TJ Turnov. Z více než dvou set aktivních členů si sem však cestu nikdo nenajde.

23. prosince – Probíhá 12. ročník Vánočního MIXturnaje, znovu rozděleného na dopolední část pro mladší kategorie a odpolední, patřící starším hráčům a hráčkám.

 Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

1. kolo Národní ligy

vs.14. září 2019

17:00 SH Bystřice

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019