DOHRÁNO: Janoušek pomohl dvěma góly porazit Kadaň

Vydáno dne 28. 01. 2019 (472 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901280735_janousek_2.jpgVIDEO: Uplynulý víkend patřil v turnovské sportovní hale florbalu. Mezi mantinely se zde nejprve postavil mužský B tým, který však na své soupeře tentokrát nestačil. Veseleji tak v publiku bylo až v podvečer, kdy domácí v rámci 18. kola Národní ligy zdolali Kadaň a přiblížili se tak jistotě postupu do play off. Sobotní večer následně patřil 1. lize žen. Domácí hráčky zde svedly statečný boj s favoritem z Mladé Boleslavi. Své další zápasové zkušenosti pak v Liberci sbírali mladší žáci.

Sobota 26. ledna 2019

Národní liga, 18 kolo
TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 10:7 (2:1, 6:2 2:4)

branky: 5. Vojtěch Rondoš, 14. Pavel Sekyra, 23. Adam Balatka, 27. Vojtěch Hejduk, 33. Vojtěch Palatínus, 33. Jakub Janoušek, 34. Tomáš Vitásek, 34. Jakub Janoušek, 48. Adam Balatka, 58. Pavel Sekyra - 14. Zbyněk Hlaváček, 33. Vilém Vopelák, 39. Miloš Šulc, 41. Jan Odlas, 50. Jan Odlas, 53. Zbyněk Hlaváček, 54. Vilém Vopelák; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 46; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 24 - Ondřej Janůšek 22, Robin Ciota 12

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201302031630_kadan.jpgUtkání 18. kola začalo papírové předpoklady naplňovat hned od úvodního vhazování. Domácí byli aktivnější a měli míček častěji pod svoji kontrolou. Diváci se tak první branky dočkali už v páté minutě, kdy se po střele z dálky mohl radovat Vojtěch Rondoš. Ve třinácté minutě přidal druhou turnovskou branku Sekyra, ovšem hosté dokázali hned za několik sekund snížit po krásné individuální akci. Pro domácí to však byla jediná vážnější komplikace v první třetině.
V prostředním dějství se naplno probudili turnovští střelci a konto soupeře zatížili hned šesti přesnými trefami. O dvě z nich se prvními góly v mužském týmu postaral Jakub Janoušek, který byl později vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Kadaň neskládala zbraně, ale z nabídnutých šancí dokázala, i díky brankáři Švecovi, proměnit pouze dvě a Turnov tak měl za stavu 8:3 po dvou třetinách nakročeno k vítězství.
V závěrečné třetině domácí polevili a hosté z Kadaně toho dokázali využít. K postupnému mazání gólové ztráty jim kromě nedůslednosti domácích pomohly také přesilové hry. Ani devátá turnovská branka z hole Balatky ve 48. minutě tak ještě jeho týmu nemohla dodat definitivní klid.  Hosté nadále cítili šanci na obrat a v 54. minutě tak Turnov vedl již ,,pouze" 9:7. Definitivní pojistku na důležité turnovské vedení tak přidal až v polovině 58. minuty Pavel Sekyra. Po výhře 10:7 drží turnovští florbalisté ve vyrovnané tabulce patou příčku a jsou velmi blízko postupu do play off.

Hodnocení utkání kapitána Štěpána Matěchy

Komentář trenéra hostů Lukáše Miličky:" Druhá třetina nás stála dobrý výsledek."

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: "Dvě třetiny jsme odehráli velmi slušně. K dokonalosti chybělo jen více vstřelených branek. Co se dělo ve třetí třetině se komentuje těžko. Tohle se nesmí opakovat, zbytečnější drama jsem nikdy neviděl. Díky moc divákům za podporu."

SESTAVA: Švec, Horáček - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rondoš, Janoušek, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Sekyra, Haloun, Rozkovec, Balatka

1. liga žen, 19. kolo
TJ Turnov - Florbalová Akademie MB 2:9 (2:4, 0:2, 0:3)

branky: 4. Leona Müllerová, 7. Marcela Urbanová - 7. Kristýna Sobotková, 10. Eliška Mrázková, 15. Aneta Kalivodová, 20. Tereza Kabátová, 27. Bára Pajerová, 39. Eliška Horáková, 47. Leona Müllerová, 52. Monika Žapková, 59. Karolína Snopová; rozhodčí: Jakub Mauer - David Macoun; vyloučení: 1 + Barbora Červová 5:1; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Eva Horáková 11 - Eva Klementová 19

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgS aspirantkami na postup do extraligy dokázaly turnovské florbalistky držet krok první třetinu. Povedený vstup do utkání potvrdila ve 4. minutě vedoucí brankou domácích Leona Müllerová. O tři minuty později si oba týmy své gólové radosti vyměnily. Nejprve se Florbalové Akademii podařilo vyrovnat, ale o několik sekund později však znovu vedly domácí hráčky zásluhou Marcely Urbanové. Pro domácí to však byla poslední gólová radost v utkání. Hostujícím hráčkám se ještě v první třetině podařilo skóre otočit na 4:2 a nakročit tak ke konečné výhře. Domácí hráčky neskládaly zbraně, ale trápilo je nepřesné zakončení, naopak Boleslavi někdy stačilo ke vstřelení branky až příliš málo. Výsledkem tohoto nepoměru v útoku tak bylo konečné vítězství aktuálně druhého týmu tabulky z Mladé Boleslavi.

Komentář trenéra hostů (René Sova): "My jsme potkali velmi bojovného soupeře. Chválím holky za takticky zvládnuté utkání. Děkuji výborným mladoboleslavským fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu"
Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: "Za stavu 2:3 byl zápas nepochopitelně zlomen. Do té doby byla Boleslav těžce ze sedla a hrál se vyrovnaný zápas. Poté soupeř nasedl na koně pevně a po zbytek zápasu z něho nesesedl. Mohlo to být super zajímavý zápas, škoda. Nevěšíme hlavu, třeba se ještě se soupeřem potkáme. Děkujeme mu za korektní zápas a přejeme hezkou cestu domů."

SESTAVA: Horáková - Červová, Klementová, Fišerová, Urbanová, Vacíková, Bittnerová, Bajerová, Koťátková, Vlková, Exnarová, Müllerová, Veselá, Škopánová

Liberecká liga mužů, Turnov
FBC Liberec E - TJ Turnov B 9:5, TJ Turnov B - SC Podještědí Český Dub B 3:5

Přebor mladších žáků, Liberec
SCC Semily Tigers - TJ Turnov 8:4, TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 5:8, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 7:2, TJ Turnov - FBC Liberec Black 7:2

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář