Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Adam Buriánek: Cíl do play-off je jasný, pomoci Turnovu k postupu do 1. ligy

Vydáno dne 08. 02. 2017 (1345 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201701271134_burianek_1.jpgPozorný fanoušek si jistě všiml, že těsně v závěru loňského roku začal turnovský dres oblékat nenápadný hráč, který do Turnova zamířil na hostování ze sousedního Sokolu Koberovy. Adam Buriánek od té doby stihl odehrát osm zápasů, ve kterých nasbíral šest kanadských bodů. Jak se srovnal se změnou postu a jak vidí turnovské ambice před blížícím se play off se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.


Ahoj Adame, v Turnově působíš přes dva měsíce, cítíš se už v týmu zabydlený?

Ano, cítím a řekl bych, že o zabydlování nemohla být moc velká řeč, s většinou týmu jsem již společně hrál v turnovském dorostu a juniorce. Přijali mě bez problémů, ani mi nepřišlo, že jsem se vrátil po tolika letech.

Od té doby jsi odehrál všech sedm zápasů a podařilo se ti bodovat, našel sis tedy své místo v sestavě?

Hraju tam, kde řekne trenér, snažím se to příliš neřešit.

Takže posun z obrany na hrot útoku ti nedělal problém?

Ne, problém mi to nedělalo, po letech v obraně je to celkem oživení. V Koberovech se pohttp://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201702080740_buri.pngd trenérem Kovářem hraje stejným herním systémem a pár zkušenosti jsem již s tímto postem měl.

První zápas jsi odehrál proti Strakonicím, byl jsi nervózní a jaká jsi měl očekávání?

Nervozita byla jako před jakýmkoliv jiným utkáním. Čekal jsem, že vyhrajeme a to se také naplnilo.

Do Turnova jsi těsně před koncem přestupního období přišel na hostování ze Sokolu Koberovy, co tě k tomu přimělo?

Vše se vyvinulo naprosto nevinně, od října jsem začal studovat v Pardubicích a v Koberovech jsem z časových důvodů nestíhal tolik tréninků, jak jsem si představoval. V Turnově byly v přijatelnější čas, tak jsem zprvu začal pouze trénovat. Když přišla nabídka, dal jsem si delší dobu na rozmyšlení. Rozhodování nebylo jednoduché, ale Koberovy letos jednoznačně vládnou své soutěži, šíře kádru je v nich, na poměry soutěže, nadprůměrná a přeci jen pro hráče „regionálky“ je Národní liga cennou zkušeností.

Může regionální liga připravit hráče pro Národní ligu?

Podle mě hodně záleží, v jakém týmu hraješ. Některé týmy a hráči mají ambice udělat si jen chuť na pivo, pak ne.

Jistě jsi už získal patřičný přehled o týmu, takže v čem vidíš jeho přednosti a s jakými cíli budeš vstupovat do play-off?

Jednoznačnou předností je „HERO LINE“, ve které nastupují ti nejzkušenější bijci Turnova a  tato pětice téměř vždy dokáže zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Cíl do play-off je jasný a to co nejvíc pomoci Turnovu k postupu do 1. ligy.

Adam Buriánek a jeho florbalové plány do budoucna?

Nerad bych předbíhal, jsem na hostování do konce sezony, což je nyní jediné jisté. Věřím, že Koberovy postoupí do Divize a od příštího ročníku za ně zase nastoupím. Stát se, ale může cokoliv.


 Počet komentářů: 69 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019