Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Antonín Palatínus: Těšíme se na zajímavou sérii

Vydáno dne 06. 03. 2020 (294 přečtení), napsal Dan
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201708131722_stonek_88.jpgTým mužů na poslední chvíli proklouzl mezi osmičku účastníků play off, které začíná již o  tomto víkendu. Turnov se v prvním kole vyřazovací části střetne s pražským Bučis teamem, který základní část zakončil na čtvrtém místě. Jaké jsou turnovské vyhlídky do play off a jak hodnotí základní část Národní ligy hrající trenér Antonín Palatínus se dozvíte v následujícím rozhovoru.Tondo, o víkendu nás čeká čtvrtfinále play-off, jak v rychlosti ohodnotíš základní část?


Začátek ZČ pecka, od půlky ledna úlet. Ale konec dobrý, všechno dobré. Teď začíná play-off a to je, jak se říká "nová soutěž". Pro nás to pro tentokrát platí více, než kdy jindy. 


Na začátku sezony vše šlapalo velmi dobře. Čemu přisuzuješ sníženou výkonnost po novém roce?


Myslím si, že to byla souhra více věcí najednou. Absence na trénincích, všechno se startem roku tak nějak lepilo. Chyběla jiskra a "život" na všech týmových akcích. Velké ponaučení pro celý tým i pro mě. Jak rádi poznamenáváme s Honzou Grmolcem: "Ryba smrdí od hlavy😁." Takže tenhle "novoroční" průser beru rozhodně na sebe. 


I přes nepříznivé výsledky v druhé polovině sezony se můžeš opřít o celkem široký kádr. Mimo tradiční opory si do základní sestavy našli cestu junioři Lukáš Švitorka a Emil Hejduk. Jak seš spokojený s jejich výkony?


Je to tak. "Draft" před začátkem sezóny se vydařil a nyní můžeme vstoupit do play-off s třemi kvalitními lajnami. Švíťa už působil v "A" týmu v loňské sezóně a dál pokračuje ve spolehlivých výkonech. Emil se po pomalejším úvodu osmělil a je pevným článkem základní sestavy. Navíc se na oba můžeme spolehnout i ve chvílích, kdy jde do tuhého. Jako bonus už se nebojí vzít na sebe v těchto okamžicích zodpovědnost, takže spokojenost. 


http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901280738_muzi_anketa_2.jpgObecně mnohem bližší spolupráce s juniory nese už letos své ovoce. Máš nějaký tip, kdo bude následovat příklady Emila a Švíti a prosadí se pravidelně do mužského A týmu?


Věřím, že se kluci i díky letošnímu propojení adaptují na "dospělý" florbal mnohem rychleji a budeme vídat turnovské odchovance v základu "A" týmu v hojném počtu co nejdříve. 

Takhle z fleku vypálím Filip Jirman, Jarda Šmída a Filip Dědek. Kluků, kteří se v ačku dřív nebo později objeví je ale mnohem více. Zpět k play-off. Jak už to u pražských nováčků bývá, po postupu do Národní ligy se vždy blýsknou. Bučis není výjimkou a předvádí po celou sezóny velmi dobré výkony a v obouch případech nás porazil. Co je potřeba zlepšit, abych na tohoto soupeře vyzráli?


Na soupeře se pečlivě připravujeme. Obě utkání jsme sice prohráli, ale v obou také rozhodovali drobnosti. Těšíme se na zajímavou sérii! 


Dlouhodobě nás zdobí jedna z nejlepších přesilovek v lize a navíc jsme oproti rokům minulým dramaticky snížli počet trestných minut. Myslíš, že tady je naše šance?


Přesilovky a oslabení budou určitě jednou z klíčových bodů celé série. Ideálně by tedy bodlo mít co nejvíce přesilovek a co nejméně oslabení. Nečekaně 😁
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Soustředění 2020  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019