Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Byli jsme na PRAGUE GAMES - elévové

Vydáno dne 18. 07. 2015 (1966 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507051425_banner_130x60_PG.jpgPřed týdnem se dva naše mládežnické týmy vrátily z jednoho z největších florbalových turnajů, kde mohly změřit své síly se stejně starými protivníky ze všech koutů Evropy. Nejprve se v našem článku ohlédneme za účastí našich elévů, kteří startovali v kategorii B12. Průvodcem po florbalové Praze nám bude trenér týmu David Kneř.Ahoj všem příznivcům turnovského florbalu, dnešní článek má naprosto jasné téma: Prague Games 2015, kam vyrazily dva turnovské týmy, vzhledem k tomu že jsem jel s kategorií B12 (tj. mladší žáci) bude většina článku o této kategorii, občas však zabrousím i do kategorie B15. 

Na turnaj v letní Praze jsme vyrazili v úterý 7. července vlakem z Turnova, celkem jelo 17 dětí (16 kmenových hráčů Turnova a Filip Čáp z Hostinného, který s námi už v minulosti byl na Nisa Open) a dva trenéři (Martin Hejduk a já). První díky patří panu Augustinovi, že dětem vzal většinu věcí do Prahy a děti tak mohly cestovat bez starostí o věci a zátěže. 

Po ubytování na Gymnáziu na Vítězné pláni, kdy nám byla přidělena tělocvična (nejlepší možná varianta, sice teplo, ale kluci se vyřádili, střídavě hráli fotbal, florbal, basket a někdy všechno najednou). Po akreditaci následovala večeře, přesněji řečeno pizza, takové jídlo přineslo všeobecnou spokojenost. Nejspokojenější byl Bobek, nedal si pizzu, ale špagety s kečupem to je prý jídlo pro pořádného chlapa :).

Pomalu jdeme spát a těšíme se na středu, kdy odehrajeme první zápasy. 

Středa přinesla první dvě utkání, ale ještě předtím jsme navštívili bobovou dráhu. O půl čtvrté jdeme na to, na ČVUTu nás čeká soupeř jehož jméno už samo o sobě říká, že jde o favorita turnaje, není jím nikdo menší než nejlepší český klub Tatran Střešovice, prohráváme 2:5. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší, držení míčku 65 na 35, ale hrajeme naplno, snažíme se. Po večeři se opět vracíme na místo prvního zápasu a čeká nás další velmi kvalitní soupeř, tentokrát jde o Snajpry z Třebíče. Padneme po obrovském boji 5:6, šlo o velice vyrovnaný zápas, kde jsme se dostali do hry mnohem víc než proti Tatranu, bohužel ani power play, které jsme hráli přes 5,5 minuty na vyrovnání nestačilo i když jsme soupeře tlačili, co to šlo. Máme dobojováno, pomalu jdeme spát a už se těšíme na zítřejšího soupeře. 

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507180947_pg_el15.jpgVe čtvrtek hrajeme už dopoledne a jdeme na tým, na který se všichni těšíme. Jde o švédský IK Sirius IBK. Švédi naprosto dominují, nepouští nás téměř k ničemu. Snažíme se, hrajeme dobře, ale prohráváme 0:13. Tým ze severu je úplně jinde než všichni ostatní. Hraje s hlavou nahoře, mluví spolu, všechno dělá v pohybu, odstavit ho od míčku je skoro nemožné, zakončování naprosto dokonalé. Seveřani prochází celým turnajem naprosto bez problému a demolují jednoho soupeře za druhým, ve finále zvítězí 8:2 a ukazují všem, kdo je vládcem florbalu, nám zase dokazují, že v České republice se dělá jen pinkání a to na všech úrovních a ve všech týmech, jakmile Švédi přivezou lepší než průměrný klub jsou neporazitelní. Pokud je chceme dohnat musíme pracovat úplně jinak a daleko (opravdu daleko) více než doposud. V neposlední řadě kotel čtyřiceti švédských rodičů, kteří svým dětem fandí (nenadávají), je něco co v České republice vídáme málokdy.

Po třech zápasech ve skupině jdeme v pátek do 1/16 finále s Náchodem, opět bojujeme, ale na tým ze severovýchodních Čech nemáme. Prohrajeme 1:5 a putování turnajem končí, tedy jen to zápasové. Odpoledne se jedeme podívat na starší žáky, kteří své první kolo v play off zvládli a čekalo je osmifinále s Brnem, které nakonec prohráli 0:3, rozhodně jim však nelze upřít touhu po vítězství i když je soupeř přehrál a gólů mohl dát víc, Johny Hladík chytal skvěle. 

Navečer začíná Harfa Party s dalšími doprovodnými akcemi, kluci se skvěle baví a po skončení party celou cestu na gymnázium společně s dalšími týmy (dav mohl mít okolo dvou set mladých hráčů, postupně se zmenšoval) skandují známá hesla, jména týmů, dělají mexické vlny, děkují Praze... loučení s turnajem, tak není hořké, ale naopak naprosto fantastické a takové jaké by mělo být.  

V sobotu turnaj končí, část dětí si odváží rodiče už dřív a s těmi, které zbyly se jdeme podívat na finálový den na Podvinný mlýn, shlédneme dva zápasy a po rychlém obědě nastupujeme do vlaku směr Turnov. O půl čtvrté jsme doma. Akce skončila, zážitky zůstanou. 

 Turnaj hodnotím velice pozitivně, nabízí všechno co má mít: těžké soupeře, slušný herní čas, kvalitní organizaci, zajímavý doprovodný program. Kluky bych chtěl pochválit za jejich výkony, ostudu rozhodně neudělali, snažili se, bojovali, občas i nějaká pěkná herní činnost byla k vidění. Na to že jsme do kategorie B12 přihlásili B10, šlo o velice slušné vystoupení. Chování bylo také v pořádku. Řekl jsem, že turnaj nebudu hodnotit výsledkově a za tím si stojím. 

Všichni jsme získali spoustu zkušeností, poznatků do další práce a víme, že musíme přidat úplně ve všem a taky přidáme. 

Děkuji všem dětem za jejich vystoupení, rodičům za podporu a pomoc při organizaci turnaje, Honzovi Kovářovi za organizaci velké části turnaje a Martinu Hejdukovi za celou spolupráci během turnaje. 

 

 Počet komentářů: 46 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019