Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Byli jsme na PRAGUE GAMES - starší žáci

Vydáno dne 18. 07. 2015 (1950 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507181923_pg_st_15_2.jpgOd středy 8. do soboty 11. 7. se družstvo starších žáků, doplněné o několik mladších, zúčastnilo mezinárodního turnaje Prague games 2015 a v nabité konkurenci nejlepších klubů světa se rozhodně neztratilo. Třináct statečných se vypravilo do stověžaté Prahy ve středu ráno a na tři noci se jejich domovem stalo Gymnázium Na vítězné pláni, nedaleko kongresového centra.Hned v našem prvním zápase nás čekal švédský soupeř Skovde IBF a zápas se hrál ve velmi vysokém tempu. Oba soupeři ukazovali, co umí a nedarovali si ani milimetr prostoru. Přestože jsme se většinou bránili, nedá se říci, že bychom byli horší a hrozili jsme z protiútoků. Co víc, jeden z nich se nám povedlo přetavit ve vedení, které jsme drželi ještě dvě minuty před koncem. Soupeř ovšem nakonec překlopil skóre na svoji stranu a Švédům jsme nakonec podlehli 2:1. Ve druhém zápase jsme ve večerních hodinách vyzvali Západočechy ze Slavie Plzeň, bohužel na oba týmy dolehla únava a na kvalitě hry to bylo znát. V ošklivém zápase, v prostředí prázdné haly, kde by bylo slyšet i trávu růst jsme nakonec znovu prohráli 2:1. Poslední zápas skupiny jsme sehráli ve čtvrtek, proti východoslovenskému ATU Košice, pozdějšímu finalistovi turnaje. Je nutné si přiznat, že na Košice jsme prostě neměli, rychlostí, sílou ani technikou. Ovšem i když skóre 12:0 vypadá děsivě, kluci makali na sto procent a dohráli zápas se ctí.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507181923_pg_st_15.jpgV prvním kole play off nám turnajový pavouk přisoudil soupeře z Rudíkova, na kterého jsme si věřili, a naším cílem bylo dostat se dál. Do zápasu jsme bohužel vstoupili nekoncentrovaní a bez šťávy, což způsobilo, že jsme během deseti minut prohrávali 4:0. Všichni příznivci florbalu ale vědí, že takové skóre ještě nic neznamená a věděli jsme to i my. Dokázali jsme se zvednout a v infarktovém závěru, přerušeném požárním poplachem jsme vyrovnali na 5:5. Za vyrovnaného stavu přišli na řadu nájezdy. Po pěti sériích a skvělém výkonu Johnyho Hladíka se stále čekalo na prvního úspěšného střelce. Postup měl tedy na holi Lukáš Švitorka a svůj tým nezklamal, postup byl náš.

Ve druhém kole play off jsme nastoupili proti Hattricku Brno. Byl to soupeř, který byl znatelně lepší než my a nezbývalo nám tedy nic jiného, než trpělivě bránit a čekat na protiútoky. To nám vycházelo první polovinu zápasu a drželi jsme stav 0:0. Po přestávce se ale několik střel ujalo a Brno zaslouženě postoupilo, po výsledku 3:0.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507181923_pg_st_15_3.jpgNa turnaji Prague games jsme sehráli pět kvalitních utkání, poznali jsme nové soupeře a mohli jsme si zahrát proti týmům ze zahraničí. Najezdili jsme cca 385 tisíc kilometrů metrem, navštívili jsme Pražský hrad, Vyšehrad, bobovou dráhu, síň slávy českého hokeje, dinopark a několik obchodních center. Nasbírali jsme spoustu cenných zkušeností a získali novou motivaci, ale hlavně jsme si užili skvělý turnaj a už se těšíme na další ročník.

Sestava: Hladík, Jirman – Zakouřil, Nevosad, Špinka, Jiránek – Haloun, Janoušek, Hejduk, Soukeník, Švitorka, Šmída

Trenér a vedoucí zájezdu: František ZáleskýPočet komentářů: 58 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019