Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Co nového u elévů aneb střelecké hody na Nisa Open

Vydáno dne 01. 06. 2014 (1752 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201406011136_nisa.gifTým elévů má za sebou další měsíc nabitý florbalem a florbalovými zážitky a to především díky libereckému turnaji NISA OPEN 2014. Jak si zde turnovské naděje vedli a co všechno během května stihli nám v následující článku znovu přináší jejich trenér David Kneř.


Ahoj všem čtenářům, fanouškům a dalším příznivcům klubu.

Měsíc lásky, maturit, ale také florbalu skončil a tak se pojďme podívat, co nejmenší turnovští florbalisté prožili.

Jak jsem již naznačil minule, tak naší hlavní náplní byl rozvoj koordinace, rychlosti a trénink vytrvalosti a síly herní formou.

Na konci měsíce, přesněji v pátek ráno 23. května potom turnovští elévové, doplnění o Filipa Čápa z Hostinného vyrazili v počtu deseti hráčů do Liberce na Nisa Open, který byl pro většinu hráčů prvním vícedenním podnikem a zároveň závěrečným turnajem v letošní sezoně. Pro některé šlo vůbec o poslední turnaj v kategorii elévů a v sezoně následující, již budou nastupovat v kategorii mladších žáků.

Než přejdu k výsledkům je třeba všechny děti pochválit za jejich vzorné chování a nasazení jak při zápasech, tak i v dalších pro ně připravených aktivitách.

V základní skupině, hrané v pátek a sobotu, se týmu z Českého ráje podařilo získat jedno vítězství a jednu remízu, další tři zápasy skončily těsnými porážkami o jeden gól s Karlovými Vary a Sportovní Prahou, respektive o dva s Chodovem. Ve všech zápasech se však nejmladší turnovské naděje prezentovaly skvělou kombinační hrou, aktivitou a chutí hrát, a protože florbal se hraje pro diváky a ti chtějí vidět góly, tak jich kluci dali nejvíce z celé skupiny (29).

V pátek děti kromě florbalu absolvovaly také další dvě tréninkové jednotky zaměřené na týmovou spolupráci a rozvoj koordinace. K večeři se potom podávala rajská omáčka s kolínky, která většině dětí chutnala. Hodnocení prvního dne tak bylo jednoznačně pozitivní.

Sobotní den začal ranním vyklusáním, protažením a sérií několika her. Po snídani následovala další tréninková jednotka věnovaná rozvoji rychlosti soutěžní a štafetovou formou. Po obědě nás čekaly dva výše zmíněné zápasy s pražskými celky a večer sledování semifinálového utkání mistrovství světa mezi Českou republikou a Finskem. Ač jsme v sobotu žádný ze zápasů nevyhráli, tak naše výkony gradovali a panuje, tak jednoznačně spokojenost.


http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201406011135_el_nisa.jpg

Neděle opět začala vyklusáním a snídaní. Po ní jsme již nastoupili k osmifinálovému utkání proti dobře známým libereckým „Bluečkum“ a bohužel ani tentokrát se nedaří silného soupeře zdolat a zápas končí naší spravedlivou, leč možná až příliš krutou porážkou a koncem v turnaji. Závěrečný den se hodnotí těžko, protože dělat jakékoli závěry z rozcvičení a jednoho zápasu je složité, přesto jsem s odstupem několika dní dospěl k přesvědčení, že kluci udělali pro postup vše, co bylo v jejich silách.

Věřím však, že příští rok dorazíme na turnaj ještě silnější a vynikajícími výkony se budeme prezentovat nejen v základní skupině.

Na závěr bych rád poděkoval Míše Konopkové za její perfektní starost o děti po celé tři dny. Rodičům za jejich pomoc při dopravě a podporování dětí. Pořadatelům za organizaci velmi pěkného turnaje pod Ještědem. Největší dík však patří samotným dětem, protože jejich nasazení, přístup a chuť motivují celý realizační tým do další práce.

David Kneř Počet komentářů: 62 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019