Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Co nového u elévů - leden

Vydáno dne 30. 01. 2014 (2032 přečtení), napsal administrator
przdna

Naši elévci mají za sebou další měsíc usilovné práce a tak nám jejich trenér David Kneř opět přináší další porci novinek z týmu našich nejmenších členů. V dnešním, o něco delším článku, David zhodnotil nejen měsíc leden, ale i celé půlroční počínání svého týmu.
Ahoj všem čtenářům, fanouškům a dalším příznivcům klubu.
Dnešní článek bude poněkud delší a bude rozdělen na tři hlavní části. V první se, jako již tradičně, věnuji tomu, co elévkové v lednu dělali. Ve druhé potom čemu se budou věnovat a konečně ve třetí zhodnotím první polovinu sezony.
Tým elévů se poprvé sešel po vánočních prázdninách 7.ledna a co víc, dokonce v plném počtu patnácti hráčů, bohužel to bylo na dlouhou dobu naposledy a postupně v průběhu ledna odpadal jeden hráč za druhým. I přes velkou marodku však elévové dál pracovali ve své usilovné snaze zlepšit se. V tomto měsíci na ně čekala přihrávka na hráče v pohybu a slalomové dráhy s všemožnými úkoly, který si na ně trenérský tým vymyslel. Myslím, že kluci tuto fázi tréninků zvládli velmi dobře, na druhou stranu určitě by po půl roce mohli vědět, že každé cvičení se provádí naplno a není třeba jim to několikrát opakovat, nebo dokonce zvyšovat hlas. Do velké míry je to ovšem i moje vina, protože jsem v lednu nemohl týmu elévů věnovat stoprocentní nasazení. Věřím, že v dalších měsících to napravím.
Kromě trénování čekala na tým zchvácený nemocemi velká výzva v podobě turnaje v Lomnici nad Popelkou 25. ledna. Nakonec se podařilo dát dohromady tým devíti hráčů. Kluci nezklamali a hráli výborně. V prvním zápase po skvělém výkonu jen těsně podlehli domácí Lomnici. Proti Partyzánům z České Lípy si po dalším vynikajícím představení připsali vítězství. Ve třetím utkání čekal na elévky „domácí“ Liberec Blue se kterým vysoko prohráli. Výkon všech hráčů byl však opět výborný. V posledním zápase s Gabrieluklidem Česká Lípa se projevila velká únava dětí a nejspíš i uspokojení z předchozích zápasů a výkon již nebyl dobrý. I přes tento dílčí neúspěch mohu všechny hráče za výkony na lomnických klouzavých parketách pochválit a každý si tak kromě pochvaly a pocitu z dobře odvedené práce odnesl i sladkou odměnu. Rodičům děkuji za zajištění dopravy.
V následujícím měsíci nás čekají florbalové parádičky v podobě kliček, otoček a mnoha dalších užitečných dovedností, které opět posunou nejmladší turnovské hráče o kousek blíž k tomu stát se komplexně vybavenými hráči. Určitě budeme i nadále pracovat na rozvoji koordinace, rychlosti a celkově všestrannosti. 15. 2 potom v Děčíně zahajujeme maraton tří turnajů v ústeckém kraji.
Jak jsem na začátku článku uvedl, tak v poslední části se chystám věnovat zhodnocení půlroční práce elévů. Nicméně nebudu se zde věnovat hodnocení jednotlivých hráčů. Individuální hodnocení každému z dětí vystavím osobně a není potřeba se s ním jít na veřejnost.
Nejprve bych chtěl všechny hráče pochválit za docházku, která je na vysoké úrovni a věřím, že to tak i nadále zůstane (jen by ještě někteří jedinci nemuseli vynechávat tréninky kvůli čertům, vysvědčení...). Právě díky vysoké návštěvnosti tréninků a pozitivnímu přístupu k trénování děti udělaly za první polovinu sezony velký pokrok. Největší potom při vedení míčku, které je již na vysoké úrovni, lehce nám ještě vázne přihrávka, ale i ta se určitě v průběhu sezony ještě zlepší. Ještě si však dokážu představit vyšší nasazení při jednotlivých cvičeních i to však vylepšíme. V chování dětí se žádné závažné nedostatky nevyskytly až na občasné předvádění se, pošťuchování a popichování všeho co má ruce, nohy a hýbe se :) Na turnajích se děti zápas od zápasu zlepšují a jejich nasazení a chuť hrát je obdivuhodná, takže i přes porážky mohou být se svými výkony spokojeni, kdyby se ještě vyvarovali několika odchozených zápasů, bylo by to ještě lepší. Na druhou stranu zjistili, že bez běhání to nepůjde.
Závěrem by však chtěl všechny elévky pochválit za jejich velkou snahu zlepšovat se. Rodičům poděkovat za bezproblémovou komunikaci a asistentům za jejich chuť pracovat s nejmenšími turnovskými nadějemi.
Tímto se s vámi loučím a budu se těšit na konci února u dalšího článku.
David Kneř
  
 


Počet komentářů: 33 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019