Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Co nového u elévů - listopad

Vydáno dne 07. 12. 2013 (2027 přečtení), napsal administrator
przdna

V kalendáři jsme si odškrtli další měsíc a proto Vám přinášíme další novinky z týmu elévů, tentokrát za listopad. Do následujícího článku je opět shrnul jejich obětavý trenér David Kneř. Pokud chce vědět na čem naše naděje pracovaly, co se jim povedlo,  kde je naopak potřeba přidat a co na elévy čeká ve zbytku kalendářního roku, neváhejte se začíst do následujících řádků.Ahoj všem čtenářům, fanouškům a dalším příznivcům klubu,
protože další měsíc je již nenávratně pryč, tak se hlásím s článkem o elévech, tentokrát z měsíce listopadu.
Tento měsíc bylo naší hlavní náplní zlepšování vedení míčku, slalomy a celkově práce s hokejkou v rychlosti, zároveň jsme se v trénincích zaměřili i na rozvoj koordinace a to ať už na koordinačním žebříku, překážkách nebo různých dalších cvičeních (např. poskoky dvojic na jedné noze...). Osobně si myslím, že jak vedení míčku, tak koordinaci se nám zlepšit povedlo a kluci se sebou mohou být po této stránce spokojení. Horší je to už se soustředěním, které některým hráčům činí nemalé problémy a to i na velmi krátkou dobu a dokonce při zápasech. Věřím, ale že i tyto nedostatky odstraníme.
Jak jsem již předeslal v minulém článku, tak nás čekali hned tři turnaje a ke každému z nich bych se v krátkosti vyjádřil.
3.11 jsme vyrazili se dvěma nováčky v sestavě na první delší výjezd a to do Děčína. Ač byl odjezd v brzkých ranních hodinách, tak se všechny děti dostavily včas a mohli jsme tedy vyjet směr Ústecký kraj. Co se týká výsledků, tak jsme zaznamenali čtyři porážky, na dětech byla ovšem vidět obrovská snaha, chuť hrát a zlepšení oproti poslednímu turnaji v Turnově. Těžko by se mi na tomto turnaji hledala nějaká výrazná individualita, protože výborný výkon podali všichni.
V neděli 17.11 nás čekal další turnaj, tentokrát už v příjemnější dojezdové vzdálenosti, jeli jsme totiž do Liberce. Na turnaj jsme se dostavili hned s třinácti hráči z nichž dva byli dalšími nováčky. Výsledkově jsme zaznamenali jednu remízu a tři porážky. Tento turnaj byl ovšem zajímavý i z jiného hlediska než jen z pozice výsledků a to z toho, že se právě v remízovém zápase ukázalo, že ti "nejlepší" nemusí být vždy nejlepší a když se rozhodnou zápas odchodit, tak to zavání problémem, naopak ti co nejsou tolik výrazní předvedli výborné výkony a byli to právě oni kdo zajistil v první poločase klíčový náskok, který znamenal alespoň remízu. V dalších zápasech již začali všichni kluci hrát naplno a jen díky větší herní vyspělosti jsme na soupeře nestačili.
Poslední listopadový turnaj a zároveň poslední turnaj v tomto roce se konal opět v Liberci. Rovnou přistoupím k tomu jak naše vystoupení začalo a také skončilo a bez jakýchkoli výmluv si přiznejme, že to byla katastrofa. Na turnaji jsme všechny čtyři zápasy prohráli, což by nebyl až takový problém. Problém byl ovšem v tom, že kluci k zápasům přistoupili jakoby florbal viděli poprvé v životě a zároveň se jednalo o turistický kroužek. Vše co se děti tři měsíce učily na tomto turnaji jakoby bylo zapomenuto. Jediným pozitivním okamžikem byla první polovina zápasu s Libercem Black, kterou jsme sice prohráli 3:5, ale byl to jediný světlý moment turnaje, tak ho stojí za to vyzdvihnout.
Osobně věřím, že se takovýto turnaj nebude v dohledné době opakovat a že se kluci začnou opět soustředit na florbal.
Teď už ale obraťme list a pojďme se podívat na to co nás kromě Vánoc čeká v prosinci. V posledním měsíci v roce se budeme věnovat nácviku přihrávky a jejímu zpracování. Další ligové turnaje pro nás začínají až na konci ledna, děti mají ovšem možnost zúčastnit se tradičního Mixturnaje, který se v letošním roce uskuteční 22. prosince.
Přeji všem krásný advent a před Mixturnajem se pokusím sepsat ještě jeden krátký článek o tom jak si přihráváme, bilancování v polovině sezony si nechám až na leden.
David Kneř


Počet komentářů: 51 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019