Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Co nového u elévů - únor

Vydáno dne 01. 03. 2014 (1994 přečtení), napsal administrator
przdna

Měsíc únor je za námi a tedy i další porce tréninků a turnajů naších nejmenších členů. Jejich trenér David Kneř nám v následujícím článku znovu přiblíží aktuální dění v týmu elévů a prozradí, co na turnovské naděje čeká v následujících týdnech.Ahoj všem čtenářům, fanouškům a dalším příznivcům klubu. 

Nejkratší měsíc v roce skončil a tak opět nastal čas na krátké shrnutí práce elévků a přiblížení toho čemu se budeme věnovat v měsíci nadcházejícím. 

Jak již bylo zmíněno v minulém článku, tak v únoru na elévy čekalo uvolňování s míčkem v mnoha rozmanitých podobách. Kromě kličky se děti věnovaly i uvolňování po obtočení, obhození hráče po mantinelu nebo pokrytí míčku tělem a následný přechod přes hráče. Myslím, že většinu dovedností zvládly děti velice dobře a za největší úspěch považuji, že většina z nich se nové dovednosti snažila používat v zápasech. Mnohdy úspěšně. Rozhodně však budeme v nácviku těchto dovedností pokračovat i v dalších měsících s menší či větší pravidelností, protože řešit správně situace jeden na jednoho považuji za velice důležité. 

Mimo trénování elévové vyrazili i na dva turnaje a to hned ve dvou dnech. Patnáctého února čekal na tým nejmenších dlouhý výjezd do Děčína, kde si po obrovském boji připsali jedno, rozhodně však zasloužené vítězství. Kromě zápasů jsme se s dětmi vydali na průzkum okolí, dle některých to však bylo několikakilometrové utrpení skoro k branám pekelným, takže stoprocentně zopakujeme :). O den později potom elévové zavítali do nedalekého Liberce na turnaj v rámci oslav dvaceti let klubu FBC, kde dostali možnost potkat se i s týmy se kterými obvykle v soutěži nehrají. Z tohoto turnaje vytěžili také jedno vítězství i další důležité zkušenosti. Na každého zúčastněného potom čekala medaile, což děti rozhodně uvítaly. Určitě stojí za to pochválit všechny hráče za nasazení při zápasech a za snahu využívat dosud trénované dovednosti. Klobouk je potom třeba smeknout před těmi, kteří odehráli oba turnaje.

A co nás čeká v prvním jarním měsíci? V rámci tréninkového plánu jsme došli již skoro na samý vrchol letošního roku a to ke střelbě. Střílet budeme především tahem. Rozhodně však nebudeme zanedbávat ani všestranný rozvoj. V rámci ligových turnajů pokračujeme v ústecké misi. Hned zkraje měsíce nás čeká doslova cesta kolem světa, jedeme totiž do města nejlepšího chmelu, Žatce. 22. března se potom vydáme o malý kousek blíž do Ústí nad Labem.  

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat rodičům, kteří obstarali dopravu do Liberce, poděkování si však zaslouží i klub FBC Liberec za zorganizování skvělého turnaje pro děti. 

Na konci měsíce se budu hlásit s dalšími novinkami, postřehy a zajímavostmi z prostředí elévů. 

David Kneř Počet komentářů: 49 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019