Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Co nového u elévů - začínáme

Vydáno dne 08. 10. 2014 (1773 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201311031332_elevci_1.jpgSpolečně s ostatními soutěžemi se rozběhla i nová soutěžní sezóna našich nejmladších hráčů - elévů. Proto vám, stejně jako v uplynulém roce, budeme pravidelně přinášet krátká ohlednutí za jejich tréninkovým i herním počínáním. Průvodcem nám znovu bude jejich trenér David Kneř, který nám v prvním letošním ohlédnutím přiblíží úvod nového ročníku.


Začínáme!

Ahoj všem příznivcům nejmenších turnovských nadějí, je tu první článek letošní sezony, ve kterém se dozvíte vše podstatné za první měsíc a půl tréninků.

Proč za měsíc a půl? Odpověď je jednoduchá. Soustředění. Toho letošního se totiž zúčastnilo celkem 7 elévů z minulé sezony, kteří budou nastupovat i za současné elévy, jinak řečeno všichni hráči ročníků 2004 a mladších, kteří odehráli minulou sezonu a dopředu oznámili, že chtějí s florbalem pokračovat. Na rozdíl od minulého roku tedy můžeme mluvit o plnohodnotné přípravě. Na soustředění jsme hned v posledním srpnovém týdnu navázali tréninky v Turnově. Od září potom trénujeme 3x týdně a pilně se učíme nové dovednosti a vylepšujeme ty stávající. Řeč je především o práci s hokejkou a vedení míčku. V rozvoji kondice pracujeme především na rozvoji koordinace a rychlosti herní a soutěžní formou.

Důležité je též zmínit příchody nových hráčů, jejichž počet je v současnosti devět. Nejde však ani tak o počet jako o přístup a chuť nových posil učit se novým věcem. S nově příchozími hráči jsem v současné době velice spokojen a rozhodl jsem se tedy většinu z nich nominovat již na první turnaj. Další a tentokrát už všichni nováčci se objeví v sestavě hned na druhém, tentokrát domácím turnaji.

Když už jsem nakousl otázku zápasů a turnajů je třeba ji dokončit. Co nás tedy čeká a co nás už potkalo. O první říjnové neděli vyrazíme na turnaj do České Lípy a za čtrnáct dní nás v týž den čekají boje na domácí palubovce. Všechny příznivce týmu elévů tak zveme 19. října do haly TJ Turnov, aby přišli vyjádřit podporu turnovským hvězdičkám. Též ještě dodám, že 25. září odehráli elévové přátelské utkání s mladšími žáky, které by se dle výsledku dalo označit za katastrofu. Při bližší analýze však můžeme vysledovat několik pozitivních prvků, jakožto například: zapojení všech hráčů, vyzkoušení si dosavadních natrénovaných dovedností, dokázání si, že bez práce dobrý výkon nepřijde…

Na závěr už jen dodám pár novinek k letošní sezoně. V první řadě je to asi razantní proměna realizačního týmu, kde došlo k vytvoření téměř nového tělesa. V současné době se kromě mojí maličkosti o rozvoj hráčů nově starají Kačka Nozičková (skvělá střelkyně z týmu dorostenek), Honza Haloun a Vojta Hejduk (oba lídři starších žáků, prvního jmenovaného zdobí vynikající pohyb na hřišti a zaměstnání brankářů střelbou odkudkoli a jakýmkoli způsobem, Vojta potom vyniká v přehledu na hřišti, ve hře jeden na jednoho a mnoha technickými kousky), na trénincích se též podílejí rodiče elévů. Jmenovitě paní Šabaková, pan Starý a pan Janoušek. Starým známým je potom brankář starších žáků Honza Johny Hladík. V tomto směru je tedy o elévy postaráno na jedničku. Oblíbený trenér Franta Záleský se potom přesunul do pozice hlavního trenéra starších žáků, v níž mu přeji (snad) i za elévy a jejich rodiče mnoho úspěchů a ať ho práce s mladými hráči baví a naplňuje. Tímto všem výše jmenovaným děkuji a přeji jim mnoho síly do trénování mladých talentů.

Důležitou změnou je též navýšení počtu tréninkových jednotek ze dvou na tři, od které si slibuji další individuální zlepšování nejmenších florbalistů.

Mezi další novinky potom patří například nová forma rozcvičky a mnohé další maličkosti, u kterých věřím, že se jednou spojí ve velké věci.   

Všem přeji úspěšný vstup do měsíce října a mnoho dní se sluncem v zádech.

David KneřPočet komentářů: 50 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019