Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

Čtyři branky Vitáska k postupu nestačily

Vydáno dne 11. 09. 2017 (161 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201511230747_vitasek.jpgV neděli vstoupili turnovští florbalisté do nové soutěžní sezóny zápasem 3. kola Poháru České pojišťovny. Soupeřem jim byl čerstvě divizní celek sousedních Koberov. Zelenočerní se museli obejít bez dvou defenzivních opor Jana Havlína a Vojtěcha Rondoše, naopak první ostrý start v seniorské kategorii si úspěšně odbylo duo juniorů Jakub Janoušek a Jonáš Zakouřil. Slibně rozehraný zápas však nedokázal jejich tým dotáhnout do vítězného konce a po porážce 7:9 se s pohárovou soutěží loučí.

Neděle 10. září, 3. kolo Poháru České pojišťovny

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 9:7 (1:4, 6:1, 2:2) ONLINE PŘENOS

branky (asistence):01:43Pavel Sekyra, 11:43Tomáš Vitásek(Pavel Sekyra), 16:41Tomáš Vitásek(Pavel Sekyra), 18:32Daniel Měkota(Pavel Sekyra), 38:04Tomáš Vitásek(Pavel Sekyra), 40:30Pavel Sekyra(Štěpán Matěcha), 53:55Tomáš Vitásek(Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709112222_kob_logo.jpgTurnovští florbalisté vstupovali do utkání jako favorité a svoji pozici začali potvrzovat od úvodních minut. Hned první větší závar v domácím brankovišti museli koberovští zastavit v rozporu s pravidly a nařízené trestné střílení chladnokrevně proměnil Pavel Sekyra. Na vedoucí branku ještě stihli domácí rychle odpovědět a na začátku čtvrté minuty tak bylo skóre nerozhodné 1:1. Zbytek první dvacetiminutovky však už patřil florbalistům Turnova, kteří těžili především z nedisciplinovanosti domácích a po bezchybných souhrách odskočili svému soupeři na 4:1.

Tříbrankové vedení však turnovské hráče, netradičně hrající v bílých dresech, uklidnilo až příliš a v prostředí části dovolili svému soupeři skórovat hned pětkrát za sebou. Koberovy se tak po polovině utkání dostali do překvapivého vedení 6:4. Rovněž i jim v otáčení skóre pomohly dvě využité přesilové hry. Dvě minuty před druhou sirénou vrátil svůj tým zpět do zápasu Vitásek, který svoji už třetí brankou v zápase snížil na 6:5. Poslední slovo však měli ve druhé třetině domácí, kterým se šest sekund před odchodem do kabin podařilo využít rychlý protiútok ke vstřelení sedmé branky.

Úvod závěrečného dějství přinesl rychlé turnovské snížení na 7:6 a tým ze srdce Českého ráje tak měl téměř celou třetinu k otočení nepříznivého vývoje. Přes dobře bránícího soupeře se však skuliny k zakončení hledali jen obtížně, naopak domácím se dařilo využívat sebemenší zaváhání turnovské obrany a ve 46. minutě domácí znovu vedli o dvě branky. V 53. minutě mohli hosté svůj tlak vystupňovat v nabídnuté přesilové hře, kterou se jim podařilo zásluhou čtvrté přesné trefy Vitáska přetavit v kontaktní branku. Už dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby sáhla turnovská lavička ke hře bez brankáře, ovšem domácím se podařilo míček vypíchnout a devátým přesným zásahem do odkryté branky bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Turnovští florbalisté se tak s letošním ročníkem pohárové soutěže loučí již ve třetím kole a pomalu se připravují na ostrý start ligové sezóny. Ta vypukne hned příští víkend, v neděli 17. září na půdě Králova Dvoru.

Hodnocení vedoucího týmu TJ Turnov: Na naší straně kostrbatá rozehrávka, nedisciplinovanost směrem dozadu, nedostatečná touha po vstřelení gólu. Na straně soupeře jednoduchá, ale účelná hra a maximální touha po vítězství. I přesto, že jsme byli v zápase aktivnějším týmem jsme nepotvrdili roli favorita a tedy a zaslouženě prohráli. Gratulujeme soupeři k výhře a přejeme hodně štěstí do dalších bojů v poháru a i do celé sezony.

Počet komentářů: 11 | Přidat komentář