Dobrý výkon v Chomutově na body nestačil

Vydáno dne 28. 09. 2014 (1694 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409281248_tur_chom.jpgVe druhém kole Národní ligy čekal na turnovské florbalisty první venkovní zápas a to rovnou na půdě jednoho z favoritů celé soutěže. V Chomutově stále chyběl zraněný Vojtěch Palatínus, naopak poprvé se v zeleném dresu objevil Adam Erler, který se uvedl dvěma góly. Dvě povedené třetiny však tentokrát na výhru nestačili a Turnov vyšel ve druhém kole bodově naprázdno.

FbC 98 Chomutov – TJ Turnov 8:4 (2:1, 1:3, 5:0)

branky (asistence): 00:16 Adam Erler (Štěpán Matěcha), 23:42 Adam Erler (Antonín Palatínus), 29:07 Antonín Palatínus, 36:07 Jaroslav Nezdara (Vratislav Salaba)

Turnovu se podařilo domácí Chomutov zaskočit hned v prvních sekundách utkání. Adam Erler dokázal po jednom ze svých prvních dotyků s míčkem prostřelit domácího brankáře a poslat tím hosty do brzkého vedení. Přísloví lehce nabyl, lehce pozbyl, potvrdilo svoji platnost a ve stále ještě první minutě se po hrubé chybě turnovské obrany podařilo domácím vyrovnat. Ti následně převzali v zápase mírnou převahu, kterou korunovali v polovině sedmé minuty vedoucí brankou. Po ní se však situace na hřišti začala pomalu otáčet a Turnov mohl z několika slibných šancí vyrovnat. V této snaze jim mohla pomoci přesilová hra na začátku třinácté minuty, domácí ovšem hru v oslabení zvládli výborně a soupeře do většího tlaku nepustili. Ve zbylých minutách první třetiny viděli chomutovští fanoušci další střelecké pokusy na obou stranách, oba brankáři však už byli bezchybní a tak po prvních dvaceti minutách platit průběžný stav 2:1 pro domácí.

Druhá třetina patřila prozatím k tomu nejlepšímu, co Turnov v letošní sezóně předvedl a jednoznačně ji ovládl. Ve dvacáté čtvrté minutě se nejprve pod padajícím brankářem prosadil Erler a vyrovnal. Komplikace přišla o dvě minuty později, kdy nepřehlednou situaci v turnovském brankovišti musel za hranicí pravidel vyřešit Jan Havlín a s nařízeným trestným střílením si domácí střelec Petr Pastor dokázal poradit. Ani inkasovaná branka však neotupila turnovské nasazení a odměnou za předváděný výkon byla v polovině utkání vyrovnávací branka Antonína Palatínuse, jehož gólová střela zapadla přesně pod horní tyčku. Následně hosté pohrdli několika šancemi, které spadali do kategorie tutových se stoprocentní nutností je proměnit. Místo toho zvonily tyče nebo vynikal domácí brankář. Zasloužené vedoucí branky se Turnov dočkal až čtyři minuty před druhou sirénou. Obránce Salaba předvedl pohlednou individuální akci, přihrál na zcela volného Nezdaru a ten se do odkryté branky nemýlil. Po dvou odehraných třetinách za stavu 3:4 tak měli blíže k vítězství hosté z Českého ráje.

K zisku plného počtu bodů však vedla ještě velmi dlouhá a těžká cesta, o čemž se turnovští hráči přesvědčili ve třetí dvacetiminutovce. Domácí od první minuty zvýšili své tempo a přidali větší důraz v osobních soubojích. Výsledkem bylo jejich vyrovnání ve čtyřicáté čtvrté minutě. Zřejmě klíčový okamžik přišel o pět minut později. V dnešním zápase jinak dobře pracující obrana zaváhala ve vlastním rohu a výsledkem byl osamocený hráč na hranici brankoviště. Domácí Fokt s nabídnutou šancí nepohrdl a chladnokrevně zavěsil. Při tom si však neodpustil prohřešek proti pravidlům a hosté tak mohli hned vzápětí skóre znovu vyrovnat díky výhodě přesilové hry. Tak však stále nefungovala jak měla a všechny střelecké pokusy skončily zcela mimo branku. Turnov si své šance na vyrovnání, i přes zvýšenou aktivitu, pohřbil znovu vlastní chybou na polovině hřiště. Šest minut před koncem tak mohl domácí Novotný zcela nekrytý doběhnout až do střelecké pozice a přesně zakončit. Svůj kalich hořkosti si museli turnovští hráči vypít až do dna. Na začátku padesáté páté minuty se jim nepodařilo lépe zachytit volný úder domácích, kteří tak po sedmé skórovali a rázně si tím řekli o vítězství. Po oddechovém čase se chtěl Turnov nadechnout k závěrečnému náporu, ale dobře bránící domácí mu k tomu nedali příliš možností. V předposlední minutě se jim navíc podařilo využít rychlého vpádu do nezformované turnovské obrany a přidat poslední, osmou branku. Turnov tak sice ve druhém kole Národní ligy padl v Chomutově 8:4, ovšem předvedený výkon je velkým příslibem do dalších těžkých zápasů.

Hodnocení trenéra domácích Martina Bociana: "Dvě třetiny z naší strany nebyl optimální výkon, ale rozhodla jednoznačně třetí třetina, kterou jsme vyhráli 5:0. Děkujeme soupeři a rozhodčím za skvělé utkání!"

Hodnocení trenéra hostů Jana Kováře: "Z převahy ve druhé třetině jsme měli vytěžit více branek a lepé využít nedisciplinovanost soupeře. Ve třetí třetině se domácí dostali do hry a vybudovali rozhodující náskok. Trochu nás mrzí hrozivé konečné skóre, ale ze zápasu si odnášíme to pozitivní. Předvedený výkon proti tak silnému soupeři je pro nás velkým příslibem do dalších utkání."

SESTAVA: Horáček, Suchomel - Havlín, Hejduk, Salaba, Vitásek – Erler, Matěcha, Palatínus A., Matys, Neměček, Nezdara, Pala

Počet komentářů: 41 | Přidat komentář