Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Baráž je po víkendu vyrovnaná, ženy nadále kralují

Vydáno dne 09. 04. 2018 (432 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804090721_junky_tur_3.jpgO víkendu začala baráž Národní ligy, ve které turnovští florbalisté narazili na Olymp Praha. Po dvou odehraných zápasech je stav série vyrovnaný. Nabitý víkend následně pokračoval další porci florbalových zápasů. Na domácí palubovce se dařilo ženskému týmu, který zvládl obě utkání a nadále tak drží první příčku. Mezi domácími mantinely se dařilo také juniorkám a mladším žákům. Mužská rezerva získala tři body za výhru v malém regionálním derby, s bodem za remízu se z Chomutova vracejí dorostenci. Ve svých zápasech se neztratily ani elévky a starší žákyně.

Sobota 7. dubna 2018

Nárpdní liga, 1. utkání baráže

FbK Olymp Praha - TJ Turnov 6:8 (2:4, 0:3, 4:1)

branky: 6. David Jurášek, 18. Ondřej Štifter, 43. Ivan Petr, 45. Jakub Wágner, 48. Ondřej Dušek, 59. Ivan Petr - 4. Vojtěch Palatínus, 10. Pavel Sekyra, 17. Vojtěch Palatínus, 19. Štěpán Matěcha, 22. Pavel Sekyra, 31. Pavel Sekyra, 39. Pavel Sekyra, 44. Vojtěch Palatínus; rozhodčí: David Hejzlar - Lukáš Weissgráb; vyloučení: 3:4 + Daniel Bursa 10; využití: 2:2; diváků: 40

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804090720_logo_olymp.jpgZáklad k vítězství v prvním barážovém utkání položili turnovští florbalisté již během první třetiny. V té se jim podařilo čtyřkrát skórovat a setřást tak prvotní nervozitu. Prostřední pasáž utkání si pro sebe rezervoval turnovský střelec Sekyra, který třemi góly navýšil turnovské vedení už na 7:2 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Ve třetí třetině se však domácí zvedli a díky turnovské nedůslednosti a vyloučením se dostali zpět do zápasu. S vypětím všech sil si však Turnov závěru již nenechal důležitou první výhru vzít a v barážové sérii se ujal vedení.

Komentář trenéra domácích: "Zápas nám prohrála druhá třetina, ve které jsme tahali za kratší konec. Zítra nás čeká další zápas. Do Turnova si přivezeme přesnější stopky na měření času."

Komentář trenéra hostů: "První třetina oťukávaná. Druhou třetinu jsme zvládli bravurně a hráli jsme co jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme předvedli Turnov a zápas si zkomplikovali. Nakonec vše dobře dopadlo, ale je to jen 1:0 a zítra začínáme od nuly. Díky soupeři za utkání."

Liberecká liga mužů, Liberec

TJ Turnov B - TJ Sokol Koberovy Stará Garda 6:3, FBC Rebels Liberec C - TJ Turnov B 13:5

2. liga žen, Turnov

TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 8:4

Po několika měsících přišla opět chvíle, kdy turnovské ženy pořádaly turnaj na domácí půdě. První zápasy doma pro holky dopadly perfektně a i tuto sobotu tomu nemělo být jinak. Cíl byl jasný – vyhrát oba zápasy a udržet si tím pozici na prvním místě v tabulce. V prvním zápase na holky čekaly soupeřky z Děčína. Turnovačky do zápasu nastoupily s velkým nasazením, které už krátce po 2. minutě od začátku utkání přineslo první vstřelenou branku, o kterou se postarala dvojice Veselá s Vacíkovou. Ani ne minutu tomto gólu se Turnov radoval podruhé. Tentokrát úspěšně mířila Kroftová, které nahrávala Fišerová. V čase 6:45 se poprvé ozvaly soupeřky, které snížily na 1:2. Na to Turnov reagoval další vstřelenou brankou, kdy si ve 12. minutě  Fišerová našla Koťátkovou, která předvedla perfektní zakončení. Přestože první třetina dopadla pro Turnov velice dobře, bylo holkám jasné, že nesmí polevit a musí bojovat dál. Ani ne minutu po hvizdu píšťalky proto Bittnerová, po nahrávce od Vacíkové, přidává další branku. Následuje pár minut bez branky, kdy oba týmy předvádějí parádní akce, které však nejsou zakončené ani na jedné straně. To však po 4. minutě prolamuje Kroftová po přihrávce od Koťátkové. V 5. minutě došlo po hře v brankovišti k vyloučení hráčky z Děčína a Turnov mohl navýšit skoré, kdy Pekařová dostala možnost jet nájezd. Bohužel svoji šanci neproměnila. Turnov se tímto ale nenechal rozhodit a pár minut na to přidává Bajerová, po parádní přihrávce od Veselé, další branku. Soupeřky v čase 10:26 reagují také jednou vstřelenou brankou. Druhá třetina tedy končí za stavu 6:2 a diváci se těší na 3. třetinu. Tu po 3. minutě gólově otevírá Urbanová. Soupeřky po 6. minutě přidávají další branku, na kterou pár vteřin na to reaguje opět Urbanová, které přihrávala Koťátková. Přestože soupeřky přidávají po 10. minutě ještě jednu branku, je jasné, že se Turnov dnes o body nechce dělit a větší akce protihráčkám nedovolí.

USK Slavia Liberec - TJ Turnov 3:4

V čase 19:45 Turnov nastupuje proti USK Slavii Liberec a už od začátku je jasné, že oba týmy se budou o body doslova rvát. Diváci vidí mnoho pěkných akcí na obou stranách. Nasazení holek je veliké, ale branka se nedaří vstřelit. Útočnice i centři předvádí parádní kombinace, obránci úspěšně obsazují a vykrývají. Bohužel v první třetině na obou stranách bez gólu.

Druhou třetinu otevírají po pár vteřinách golem holky ze Slávie a Turnov musí přidat. A přidal. Horáková si po 2. minutě nachází  Mullerovou, která nemine a srovnává skóre. Již ve 4. minutě Turnov navyšuje po akci Vacíkové a Koťátkové skóre o další branku. A opět skóruje také dvojice Bajerová s Veselou, které po 8. minutě předvádí perfektní zakončení. Po 9. minutě se ke slovu dostává Kultová, která po přihrávce od Horákové opět rozvlní síťku v brance soupeřek. Na tuto jízdu Turnova odpovídá Slavia po 11. minutě a snižuje tak skóre na 2:4. Do konce třetiny již další branky nepadly a Turnov si proto drží velkou naději na vítězství. To jim hráčky z města pod Ještědem mírně komplikují další vstřelenou brankou pár vteřin po začátku poslední třetiny. Turnov se ale nevzdává a holky hrají ze všech sil. Diváci vidí spoustu akcí, zvyšuje se tlak všem, kdo jsou v hale, oba týmy chtějí vyhrát. Zbývá pár vteřin a před brankou Turnova dochází k nebezpečným akcím. Atmosféra by se dala doslova krájet a čas běží neskutečně pomalu. Bohužel pro Liberec, Turnov 3 body prostě nedá!

2. liga juniorek, Turnov

TJ Turnov vs. BK REAL ROUDNICE n/L 10:2
V prvním zápase jsme nastoupily proti tabulkově slabšímu týmu, což nám dalo jisté sebevědomí a byly jsme jistější na balónku i ve střelbě. Díky vysoko nasazenému tempu z naší strany jsme utkání ovládly a Bittnerové za zády skončily pouze dvě roudnické trefy. My jsme naopak vsítily celkem deset gólů, z toho čtyřikrát se prosadila Vacíková, a bez větších problémů si došly pro tři body.

Do druhého zápasu jsme šly ještě bojovněji, protože jsme věděly, že jde o všechno. V první třetině nepadl jediný gól a napětí mezi týmy i hráči stoupalo. Ve druhé třetině jsme nenechaly nic náhodě a ujaly se vedení 3:0. To ale ústecké soupeřky nenechaly bez odpovědi a díky jejich dobrým útokům a naší špatně rozebrané obraně brzy dorovnaly na 3:3. Nám se podařilo ještě odskočit na rozdíl jedné branky, ale Ústí tuto ztrátu smazalo velmi rychle. Tahanice o vítězný gól skončily až v poslední minutě, kdy se radovalo z gólu Ústí a skóre upravilo na 4:5. Ani poslední nadějný útok pod vedením kapitánky Bajerové se nesetkal s úspěchem, a tak jsme z tohoto zápasu odcházely bez jediného bodu.

Liga elévek, Česká Lípa

TJ Turnov, FBC Česká Lípa 2:6, FBC Wings Most - TJ Turnov 4:6, Tatran Mocné Tuleňky Podbořany - TJ Turnov 5:3

Neděle 8. dubna 2018

Národní liga, 2. utkání baráže

TJ Turnov - FbK Olymp Praha 6:7p (1:2, 1:2, 4:2 - 0:1)

branky: 2. Vojtěch Palatínus, 31. Štěpán Matěcha, 44. Vojtěch Palatínus, 53. Vojtěch Palatínus, 56. Daniel Měkota, 59. Daniel Měkota - 4. Ivan Petr, 11. Ondřej Štifter, 33. Ivan Petr, 38. Ivan Petr, 48. Jakub Wágner, 54. Ondřej Štifter, 64. Ivan Petr; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:5; využití: 1:2; diváků: 44; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 29 - Jan Dvořák 27

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804090720_logo_olymp.jpgDruhé utkání baráže bylo svým vývojem zcela opačné, oproti prvnímu vzájemnému měření sil. Domácí sice šli zásluhou Palátinuse brzy do vedení, ovšem ještě do první přestávky dokázali hosté skóre otočit. Po brankách v přesilovce a z rychlého protiútoku tak vedl Olymp 2:1. Ještě před první přestávkou si mohli turnovští vzít vedení zpět, ale ani jedna ze slibných šancí se však neujala. Domácí se vyrovnání dočkali až v polovině zápasu. Klasická kombinace Sekyra - Matěcha znamenala přesnou střelu a vyrovnání. Hosté si však z ojedinělé šance připravili rychlou odpověď a zpoza branky nakonec dostali ve 33. minutě míček až do turnovské branky. Podobně rychle mohli korigovat také domácí, ovšem Sekyra nařízené trestné střílení neproměnil a následnou početní výhodu se i přes řadu nebezpečných střel využít nepodařilo. Hosté se ve druhé třetině k příliš šancím nedostali, ale dokázali je téměř všechny proměnit a v polovině 38. minuty tak vedli již 4:2. Následně mohlo být ještě hůř, chybu v rozehrávce však dokázal za své spoluhráče napravit brankář Švec a i jeho zásluhou tak domácí po dvou třetinách prohrávali ,,jen" 2:4. Třetí pokračování bylo bohaté na branky i osobní souboje. Oba týmy se pravidelně střídaly ve skórování, takže hosté si nadále drželi svůj dvougólový náskok. O něj začal Olymp přicházet až v 56. minutě, ve které si správné místo našel během přesilové hry Měkota a přesnou ránou snížil na 5:6. Na začátku 59. minuty již museli domácí sáhnout ke hře bez brankáře a se šesti hráči v poli se snažili o vyrovnání. O něj se nakonec postaral znovu Měkota, jehož vyrovnávací branka poslala zápas do prodloužení. Nastavení začalo pro domácí slibně a už v jeho druhé minutě dostali výhodu přesilové hry. V ní si Turnov připravil několik gólových příležitostí, které však zůstaly trestuhodně nevyužity a proto udeřilo na druhé straně. Domácí podcenili rozehrávku volného úderu soupeře v oslabení, který toho dokázal využít ke vstřelení vítězné branky. Po výhře 7:6 tak Olymp srovnal stav barážové série na 1:1.

Vyjádření trenéra domácích: "V první třetině nás soupeř překvapil napadáním, na které jsme dlouho nedokázali reagovat. Ve druhé části jsme se dostali do velkého množství šancí, které jsme neproměnili. Ve třetí třetině nám soupeř odskočil na dvě branky, ale skóre jsme dokázali srovnat. V prodloužení jsme naší obrovskou nedůsledností inkasovali rozhodující gól.Na další utkání se musíme lépe připravit."

Vyjádření trenéra hostů: "Dnes jsme měli lepší začátek, kluci plnili co měli. Děkuji soupeři a divákům za zápas těšíme se na další pokračování."

2. liga dorostenců, Ústí n/L
Florbal Teplice - TJ Turnov 2:2, TJ Turnov - Florbal Chomutov B 5:8

Hodnocení trenéra Františka Záleského: Nedělní turnaj v Chomutově nás nezastihl v optimálním rozpoložení, a to se na našich výkonech dost podepsalo. Nutno také podotknout, že naši soupeři byli individuálně velice vyspělí. V prvním utkání proti Teplicím jsme se spíše bránili a často chybovali při rozehrávce. Chyběla nám rychlost, jak s míčkem, tak i bez něj. Přesto jsme se ale dokázali dostat do šancí a dvakrát dotáhnout jednobrankové manko. Remíze byla asi spravedlivým výsledkem.
Druhé utkání proti domácímu Chomutovu pro nás začalo velice špatně. Ještě více se prohloubily nedostatky, které nás trápily už v prvním utkání a většina našich akcí končila dřív, než začala. Důvodem celková zpomalenost, jak při bránění, tak v soubojích i při práci s balonkem. Do hry jsme se bohužel dostali až ve třetí části a alespoň výsledek zkorigovali.
Závěrem si neodpustím povzdechnutí, že nám chybí herní praxe na velkém hřišti. Co na plat, nezbývá než vyrazit vstříc lepším zítřkům!

Přebor mladších žáků, Turnov
FBC Liberec Grey - TJ Turnov 6:10, TJ Turnov - FBC Lomnice 4:8, FBC Panthers Liberec orange - TJ Turnov 3:12

Přebor starších žákyň, Děčín

FBC DDM Kadaň - TJ Turnov 8:11, TJ Turnov - BK Real Roudnice n/L 8:8, TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 3:5

Počet komentářů: 20 | Přidat komentář