DOHRÁNO: Čtvrtfinále rozhodne pátý zápas, dařilo se týmům mládeže

Vydáno dne 14. 03. 2016 (1406 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509180954_IMG_0036.jpgFlorbalu zdar a turnovskému zvlášť! O víkendu pokračovala čtvrtfinálová série Národní ligy. Turnovští však nedokázali své mečboly proměnit a o osudu celé série tak bude muset rozhodnut až páté utkání. Dařilo se však mládežnickým týmům. S plným bodovým ziskem odjížděli z Nového Boru junioři a tři výhry si na domácí palubovce připsali starší žáci. Juniorky v neděli slavili jednu výhru a mužská rezerva vybojovala v Lovosicích remízu. Další zápasové zkušenosti mají za sebou elévové.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF - stav série 2:2

branky (asistence): 49:07 Antonín Palatínus (Vojtěch Rondoš), 55:39 Daniel Měkota (Antonín Palatínus), 58:35 Antonín Palatínus (Pavel Sekyra)

Domácí měli v sobotním utkání po dvou výhrách z minulého víkendu první šanci k ukončení série a po jasných výsledcích byli jasnými favority. Hosté však od prvních minut ukazovali jinou tvář než v předchozích zápasech a z jejich projevu bylo patrné odhodlání vrátit sérii zpět do Chomutova. Zaskočení domácí se do vážnějších šancí začali dostávat až ve druhé třetině. Všechny pokusy však končili u výborného brankáře hostí Vlčka. Dvoubrankové manko se zelenočerným podařilo korigovat až deset minut před třetí sirénou. Hosté však na branku Antonína Palatínuse dokázali rychle odpovědět dalšími třemi góly. Zelenočerní zápas nevzdali a v závěru dokázali kromě dvou branek přidat také další šance, chomutovský brankář ale svůj tým znovu podržel a velkým písmem se tak podepsal pod první chomutovské vítězství v sérii.

Komentář trenéra domácích Petra Pánka: „Absolutně nezvládnutý zápas v hlavách hráčů, s přístupem s jakým přistoupili k zápasu můžou jít hrát kuželky. omlouvám se výborným divákům a gratuluji soupeři k výhře, kterou si zasloužil“

Komentář trenéra hostů: „Děkuji hráčům za neskutečně bojovný výkon, Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě, ikdyž Turnov v závěru hodně tlačil. Tak díky výborné týmové hře a skvělému brankáři jsme vyhráli. Těšíme se zítra do Chomutova a děkujeme soupeři za utkání a fantastickým divákům.“

4. zápas: Florbal Chomutov - TJ Turnov  6:5pn ONLINE

branky (asistence): 23:08 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 34:04 Vojtěch Palatínus (Jaromír Ekl), 35:14 Antonín Palatínus (Jaromír Ekl), 44:25 Pavel Sekyra (Pavel Němeček), 49:34 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus)

Na horké chomutovské půdě měli zelenočerní druhou šanci k postupu do semifinále a po většinu zápasu měli k tomuto svému cíli blíž. Ve třetí třetině se jim dvakrát podařilo odskočit do dvou brankového náskoku. Domácí si však se strašákem v podobě vyřazení z play off dokázali poradit, těžký okamžik ustáli a pět sekund před třetí sirénou sebrali Turnovu postup do semifinále. V následném prodloužení byli aktivnější domácí, ale ani deset minut navíc nedokázalo určit vítěze čtvrtého zápasu. Na řadu tak přišla trestná střílení, ve kterých byli o jednu branku úspěšnější chomutovští. Stejně jako před rokem tak bude muset o osudu čtvrtfinálové série rozhodnout pátý zápas, který by se měl konat ve středu 16. března v Turnově. Vyjádření trenéra domácích (Martin Bocian): "Ohromná morální síla týmu, která dnes vyhrála zápas. Přestože jsme nehráli bezchybně, tak jsme po celou dobu utkání týmově kráčeli za vítězstvím. Bylo to velké drama, děkujeme divákům za podporu, soupeři za výborný zápas a budeme se těšit na rozhodující duel.“

Vyjádření trenéra hostů (Petr Pánek): "Zápas jsme opět nezvládli v hlavách, individuální chyby nás dnes stály vítězství. Gratuluji soupeři k výhře, děkuji divákům a těším se na bitvu do Turnova."

Liga elévů - Liberec

Turnovští elévci zavítali v sobotu do Liberce a i když některé hráče zklátila nemoc, předvedli naše mladé naděje asi nejlepší výkony v této sezóně. Znovu se jim podařilo nastřílet více branek než na předchozím turnaji a znovu jich i méně dostali. Pokud budou naši elévové nadále pilně trénovat, bude další turnaj zase o něco lepší.