DOHRÁNO: Čtvrtfinálová série se vrací do Turnova!

Vydáno dne 13. 03. 2017 (1129 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509180954_IMG_0036.jpgTurnovským florbalistům se o víkendu podařil malý zázrak. V Českých Budějovicích odvrátili po dvou výhrách konec čtvrtfinálové série Národní ligy, o jejímž osudu tak rozhodne až středeční pátý zápas. Ve víkendových bojích se dařilo také juniorkám, které si připsaly plný bodový zisk a udržely tak vedoucí příčku. Úspěšné zápasy mají za sebou také starší žákyně a mladší žáci.

Sobota 11. března 2017

Národníá liga, 3. zápas čtvrtfinálové série

FBC Štíři České Budějovice - TJ Turnov 3:6 (0:5, 3:0, 0:1)

branky:
36. Michael Kudláček, 39. Jakub Tomšíček, 40. Ondřej Havelka - 1. Štěpán Matěcha, 7. Antonín Palatínus, 8. Pavel Sekyra, 16. Štěpán Matěcha, 20. Daniel Měkota, 53. Antonín Palatínus; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 6:2 + Štěpán Matěcha 5; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Tomáš Švehla 14 - Jaroslav Švec 20; po třetinách: 0:5, 3:0, 0:1;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngS nožem na krku vyráželi turnovští florbalisté do Českých Budějovice, kde je v případě porážky mohl čekat konec sezóny. Tento fakt ale dokázal svěřence Jaroslava Markse vyburcovat k nejlepšímu výkonu v dosavadním průběhu série. Nervozitu a únavu z dlouhé cesty se podařilo turnovským setřást hned po třech sekundách, kdy se hned po buly prosadil Matěcha. Následně se během první třetiny prosadili další čtyři jeho spoluhráči a Turnov si tak užíval pohodlné vedení 5:0. V prostřední části pokračovali hosté v soustředěném výkonu a soupeři dlouho nedovolovali dostat se do soustavnějšího tlaku. To změnilo až smolné pětiminutové vyloučení Matěchy ve 35. minutě. V něm se domácím podařilo nejprve dvakrát skórovat a když druhou třetinu dohrávali turnovští dokonce ve třech, přidali Štíři ještě třetí branku a rázem byli zpět v zápase. Turnovští se během druhé přestávky dokázali z nepovedeného závěru druhé třetiny oklepat a do posledního dějství nastoupili znovu s koncentrovaným výkonem, který přinášel také šance. S přibývajícím časem však aktivita logicky přecházela na stranu domácích a o to důležitější tak byl přesný zásah Antonína Palatínuse, který po rychlém brejku v 53. minutě zvýšil na 6:3. Po oddechovém času se domácí odhodlali ve zbylých minutách k ohromnému náporu, umocněného hrou bez brankáře. Turnovští se však dokázali ubránit a po vítězství 6:3 snížil stav série na 1:2

Vyjádření domácího trenéra: "Kvůli prospané první třetině a dalším extrémním faktorům se nám nepovedl dotáhnou zápas do konce. Děkuji soupeři za hru a divákům."

Vyjádření trenéra hostů: "Utkání rozhodla první třetina. Soupeř se dodal do hry díky vyloučení v druhé třetině. Závěr zápasu jsme hráli podle našich představ. Budeme se chvilku radovat a hned se budeme připravovat na další zápas. Děkuji soupeři a divákům."

Liga juniorek, Praha
FBK Jičín - TJ Turnov  1:6
ACEMA Sparta Praha - TJ Turnov 0:7

Neděle 12. března 2017

Národní liga, 4. zápas čtvrtfinálové série

FBC Štíři České Budějovice - TJ Turnov 6:7p (2:2, 3:3, 1:1 - 0:1)

branky: 2. Radek Hanák, 16. Ondřej Havelka, 26. Lukáš Malý, 33. Martin Hejduk, 40. Ondřej Havelka, 55. Lukáš Malý - 5. Vojtěch Palatínus, 7. Pavel Sekyra, 23. Daniel Měkota, 25. Antonín Palatínus, 37. Pavel Sekyra, 50. Adam Buriánek, 67. Pavel Sekyra; rozhodčí: Petr Herman - Jan Oriš; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Tomáš Švehla 24 - Jaroslav Švec 31; po třetinách: 2:2, 3:3, 1:1, 0:1;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngHrozba vyřazení se nad turnovskými florbalisty vznášela také ve druhém víkendovém utkání. Domácí chtěli sérii ukončit a za svým cílem vykročili razantně. Aktivní vstup do utkání korunovali hned ve druhé minutě první brankou. Hostům se však podařilo nástup domácích včas zachytit a o tři minuty později odpověděl vyrovnávacím gólem Vojtěch Palatínus. V sedmé minutě se Turnov zásluhou Sekyry dostal dokonce do vedení, které mu vydrželo až do 16. minuty. Vyrovnaná první třetina předznamenala také budoucí vývoj zápasu. Vstup do prostřední části vyšel lépe hostům, kteří se v rozmezí 23. a 25. minuty dostali do slibného dvoubrankového vedení. Domácím se však podařilo rychle zareagovat a těsně po polovině utkání, i díky nešťastnému vlastnímu gólu, bylo skóre znovu srovnané - 4:4. Následnou hluchou pasáž, ve které jakoby oba týmy čerpaly nové síly, utnul ve 37. minutě Sekyra, který přesnou dorážkou znovu poslal Turnov do vedení. Ani to však nebyl vítězný gól, protože domácím se těsně před druhou sirénou podařilo srovnat. Za stavu 5:5 vstupovali oba týmy do závěrečného dějství, které mohlo rozhodnout o budoucím osudu této série. O něco aktivnější, co do počtu brankových příležitostí, byli v této pasáži utkání turnovští florbalisté, kteří se v padesáté minutě po krásné akci, kdy míček putoval po ose Sekyra a zakončující Buriánek dostali znovu do vedení. Následné minuty patřily českobudějovickému náporu, jemuž se hosté bránili s vypětím všech sil. Obranný val povolil v 55. minutě, ve které Štíři srovnali a byli lepším týmem i ve zbytku třetí třetiny. Nebezpečné situace však dokázali turnovští ustát a za stavu 6:6 zamířilo utkání do prodloužení. V něm se na vítěznou branku čekalo až do 66. minuty, ve které Buríánek kolmou přihrávkou vybídl ke skórování Sekyru, který tak rozhodl nejen o turnovském vítězství, ale také o prodloužení čtvrtfinálové série.

Vyjádření domácího trenéra: „Kvůli osobním chybám jsme prohráli zápas. Děkuji soupeřům a divákům.“

Vyjádření trenéra hostů: „Velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovali maličkosti. My jsme měli v prodloužení více štěstí. Děkuji domácím za zápas a pořadatelům za pořádání zápasu.“