Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Čtyři branky Palatínuse na výhru nestačily

Vydáno dne 27. 11. 2017 (242 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711270901_kevin.jpgPoslední listopadový víkend přinesl další porci florbalových utkání, jejichž výsledky vám přinášíme v následujícím souhrnu. Blízko výhře byli v sobotu, i díky čtyřem brankám Vojtěcha Palatínusem, muži, kteří v 11. kole Národní ligy hostili v souboji o play off Kobylisy. O den později se na stejné palubovce mohla z jedné výhry radovat mužská rezerva. Vítězně ze svých zápasů vyšly juniorky, které tak nadále stoupají tabulkou. Dorostenci dokázali přestřílet Louny, mladší žáci se florbalem bavili v Semilech, starší žákyně znovu nepoznaly hořkost porážky a další florbalové krůčky mají za sebou elévky. Takový byl uplynulý víkend z pohledu zelenočerných barev.

Sobota 25. listopadu 2017

Národní liga, 11. kolo

TJ Turnov - Fortel TJ Kobylisy 6:8 (2:1, 1:5, 3:2)

branky: 4. Vojtěch Palatínus, 16. Štěpán Matěcha, 31. Štěpán Matěcha, 48. Vojtěch Palatínus, 51. Vojtěch Palatínus, 52. Vojtěch Palatínus - 16. Martin Halama, 27. Jan Lubina, 38. Jakub Zíka, 38. Lukáš Panenka, 39. Jan Lubina, 39. Lukáš Panenka, 53. David Mühlbach, 56. Jakub Zíka; rozhodčí: David Kytler - Tomáš Sommer; vyloučení: 4:3; využití: 1:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 35 - Jiří Kraml 34

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711270810_kobylisy.jpgDomácí byli po celý zápas více na míčku a dostávali se do řady nebezpečných zakončení, která však zůstala trestuhodně neproměněna. Po úvodní třetině držel Turnov, i přes herní převahu, jen hubené vedení 2:1.  Hosté se dostali do brankového trháku na konci druhé třetiny, kdy domácí florbalisté předvedli fatální výpadek a svoji nedůsledností dovolili do té doby neškodnému soupeři vstřelit během tří minut čtyři branky a zelenočerní tak odcházeli ze hřiště z hrozivou ztrátou 3:6. Turnov však nesložil zbraně a jeho hráčům, plným odhodlání, se ve třetím dějství povedlo třígólové manko smazat. Zlepšený výkon navíc sliboval další branky v síti Kobylis. Hosté však znovu udeřili z nenápadné akce a v 53. minutě se ujali rozhodujícího vedení, které navíc podtrhli osmou vstřelenou brankou v přesilové hře. Domácím se už nepodařilo na dvě inkasované branky reagovat ani v následné hře bez brankáře a hosté se tak mohli radovat z vítězství 8:6.

Komentář trenéra hostů Kočího: "Skvěle zvládnuté důležité utkánií o postup do play-off. Na obou týmech bylo vidět vysoké nasazení a u některých hráčů velká nervozita a nepřesnost. Skvělé vítezství pro nás, děkuji soupeři za utkání."

Komentář trenéra domácích Markse: "O výsledku utkání rozhodla naše hluchá pětiminutovka na konci druhé třetiny, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl tří branek, Sice jsme na začátku třetí třetiny stav srovnali, ale soupeř opět trestal naše chyby a v závěru utkání se nám už nepodařilo zápas převrátit na naši stranu."

Přebor mladších žáků, Semily
Mladí turnovští florbalisté odehráli v Semilech další tři ligová utkání, ve kterých mohli předvést nově naučené dovednosti. Tento cíl se jim povedl na výbornou a výsledkem jejich snažení byla dvě vítězství a i když ve třetím utkání mladší žáci na výhru těsně nedosáhli, odváželi si z turnaje mnoho dalších zkuseností a zážitků.

Přebor starších žákyň, Raspenava
TJ Turnov - Vopice SFbK Frýdlant 13:0, 1. FBC DDM Děčín IV - TJ Turnov 2:9, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 7:6

Liga elévek, Česká Lípa
V České Lípě čekaly na naše nejmladší hráčky, které se s florbalem zatím ještě seznamují, tři ligová utkání. Všechna je dokázaly turnovské hráčky odehrát naplno a nasbírat tak mnoho dalších zkušeností do jejich florbalové kariéry, čímž byl hlavní cíl turnaje splněn a bodový zisk z utkání s Chomutovem byl sladkou tečkou a nejlepší motivací do dalších tréninků.

Neděle 26. listopadu 2017

Liberecká liga mužů, Turnov
USK Slavia Liberec B Young boys - TJ Turnov B 4:5, TJ Turnov B - Fbc Sršni Ralsko 4:6

2.liga dorostenců, Jablonec n/N
Florbal Jablonec - TJ Turnov 2:3, TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny 7:4

Zápasy dorostenců hodnotí jejich trenér František Záleský: V prvním utkání jsme se postavili proti domácímu Jablonci. Utkání bylo vyrovnané, přičemž oba dva týmy měli občas problémy s rozehrávkou, z čehož pramenili šance. Do vedení se podařilo dostat domácím a byl to jediný gól za první dvě třetiny. Na začátku třetí jsme neubránili oslabení a bohužel to bylo už o dva. V dalším průběhu závěrečné části jsme si vytvořili několik příležitostí, které ovšem zůstali nevyužity a soupeř nám navíc odskočil již na rozdíl tří branek. V závěru utkání jsme soupeře při power play zatlačili na vlastní polovinu a zle mu zatápěli. Střeleckou smůlu se nám podařilo prolomit z trestného střílení a když jsme 46 vteřin před koncem snížili na rozdíl jediné branky, naděje ještě žila. Závěrečný nápor už jsme ale bohužel ve vyrovnávací branku nepřetavili a tak si Jablonečtí připsali těsné vítězství.
Ve druhém utkání jsme se, letos již podruhé, potkali s celkem z Loun a hráči byli plní odhodlání konečně vyhrát. Od prvního hvizdu jsme měli herní převahu a do poloviny utkání jsme si vybudovali slibný náskok 6:1. Poté se našemu soupeři přecejenom podařilo vystupňovat tempo a odměnou jim bylo snížení. V poslední části zápasu se hrálo nahoru dolů, ale výsledek jsme kontrolovali, takže jsme si konečně připsali první letošní výhru.
Všichni pevně věříme, že tento zápas nám poslouží jako odrazový můstek a body již budeme sbírat pravidelně. Stále se zlepšujeme a rozhodně v tom hodláme pokračovat!!!

2.liga juniorek, Jičín
TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 7:2, FBC Liberec - TJ Turnov 2:6

Hodnocení trenérky M. Urbanové: Juniorky se konečně probudily. Bojovaly statečně, i když nebyly v plné sestavě. V obou zápasech byl vidět drive a síla, kterou všechny hráčky vynaložily pro dosažení konečných výsledků. Tímto se Turnov posouvá na 4 místo tabulky a plánuje stoupat už jen vzhůru. Sestava: Vacíková, Veselá, Koťátková, Brabcová K., Bittnerová K., Bittnerová T., Pekařová, Vlková K., Bridgette Jay

Počet komentářů: 1 | Přidat komentář