DOHRÁNO: Dařilo se mládeži, juniorky v čele ligy

Vydáno dne 23. 01. 2017 (1215 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgV sedmnáctém kole Národní ligy nestačili turnovští florbalisté na Plzeň, přesto nadále drží druhou příčku. O víkendu se tak více dařilo mládeži, plný počet  bodů získaly juniorky, které tak poskočily do čela své soutěže. V kontaktu se špičkou tabulky se po jedné výhře drží také turnovští dorostenci. Bez porážky prošly dalším ligovým turnajem starší žákyně a odměnou za tréninkovou píli byl pro mladší žáky ligový turnaj v Lomnici.

Sobota 21. ledna 2017

Národní liga, 17. kolo
FBC Plzeň - TJ Turnov 7:4 (1:0, 3:2, 3:2)ONLINE PŘENOS

branky (asistence): 23:06 Pavel Sekyra (Tomáš Vitásek), 36:41 Tomáš Vitásek (Adam Erler), 48:11 Tomáš Vitásek (Pavel Sekyra), 52:59 Pavel Sekyra

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201512071027_clubs_355_logo_large.jpgBez několika opor odcestovali turnovští florbalisté na západ Čech k dalšímu utkání Národní ligy. Po opatrné první třetině, kterou vyhráli domácí poměrem 1:0, se diváci dramatičtějších okamžiků dočkali až ve druhé části. Nejprve ve 24. minutě turnovský Sekyra vyrovnal a následně měl jeho tým velkou šanci překlopit vývoj utkání na svoji stranu. Pětiminutová hra v početní výhodě však zůstala nevyužita a tak se ke slovu znovu dostali domácí. Třemi brankami se ve zbytku druhé třetiny dostala Plzeň do pohodlného vedení, které dokázal korigovat pouze Vitásek. Turnov tak po dvou třetinách prohrával v Plzni 4:2. V závěrečné třetině přidali domácí další tři branky a definitivně tak zlomili odpor zelenočerných, kterým se podařilo skórovat již pouze dvakrát. I přes porážku 7:4 udrželi turnovští florbalisté druhou příčku, o kterou však budou muset bojovat již příští sobotu od 19:00 na domácí palubovce proti Jaroměři.

Komentář trenéra domácích p. Šimka: "Věděli jsme s jakou taktikou soupeř přijede, naši hráči v podstatě na 99% splnili cíle zápasu. Za to zaslouží velikou pochvalu. Škoda, že soupeř nepřijel v plné sestavě. Utkání mohlo být vyrovnanější. Děkuji soupeři, rozhodčím, divákům a pořadatelům a přeji Turnovu šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí p. Markse: "V silně zredukované sestavě jsme odehráli naše možné maximum. Můžeme jenom litovat neproměněných přesilových her, které mohly ovlivnit výsledek utkání v náš prospěch. Soupeř ukázal svoji kvalitu, ale věřím, že v plné sestavě odehrajeme lepší zápas."