DOHRÁNO: Junioři a starší žáci bez porážky, muži poprvé padli

Vydáno dne 24. 09. 2018 (67 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711200749_stz_17_18.jpgNárodní liga ve zběsilém tempu pokračovala o víkendu svým třetím kolem. V něm si Turnov na horké půdě Jaroměře připsal první letošní porážku. Více se dařilo juniorům, kteří v prvních zápasech sezóny porazili oba své soupeře a poskočili do horních pater tabulky. První zápasy sezóny mají za sebou také starší žáci, kteří na domácí palubovce ovládli oba své zápasy a vyhoupli se tak do čela soutěže.

Sobota 22. září

Národní liga, 3. kolo

TJ Sokol Jaroměř - TJ Turnov 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

branky: 11. Jakub Kopecký, 13. Petr Hofman, 34. Dominik Haž, 50. Vojtěch Výborný, 52. Jan Škola - 19. Vojtěch Palatínus, 24. Štěpán Matěcha, 44. Vojtěch Palatínus; rozhodčí: Pavel Houserek - Vladimír Lešák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 123; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 11 - Jaroslav Švec 21

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgPřed slušnou diváckou návštěvou byli od začátku utkání gólově napřed domácí. Těm vyšla první třetina, ve které se ujali dvoubrankového vedení. Turnovu se podařilo vstřelit kontaktní gól až v závěru úvodní části zásluhou Vojtěcha Palatínuse. Úvod druhé části naopak patřil turnovským florbalistům, kteří nejprve přečkali své oslabení a v zápětí po krásné souhře Matěchy a Palatínuse vyrovnali. Následně oba týmy přitvrdily a hra se v rychlém sledu přelévala z jedné strany hřiště na druhou. To vyhovovalo více domácím, kteří se těsně po polovině utkání vrátili zpět do vedení. Přestávková změna v sestavě Turnova přinesla své ovoce  hned po čtyřech minutách třetí části. Antonín Palatínus po individuální akci připravil vyrovnávací branku pro svého mladšího bratra Vojtěcha a skóre tak bylo znovu vyrovnané. Turnov sice následně více tlačil svého soupeře, ale byla to právě Jaroměř, která díky dvěma slepeným gólům v rozmezí 50. a 52. minuty rozhodla o svém konečném vítězství. V 55. minutě byl navíc nepříjemně zraněn turnovský Jan Jaroš a jeho spoluhráči tak místo závěrečného tlaku mysleli spíše na jeho zdravotní stav. Turnovští florbalisté si tak připsali první letošní porážku a klesli na průběžné šesté místo.

Komentář trenéra hostí Palatínuse Antonína: "První třetinu jsme prospali, a mohli jsme být rádi, že soupeř zápas nerozhodl. V šatně jsme si vyříkali chyby a zodpovědně odjezdili zbytek zápasu. Nakonec rozhodl čtvrtý gól, který jsme nemuseli dostat. Musíme dál makat. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání a přejeme Jarymu brzké uzdravení."
Komentář trenéra domácích Martina Klapky: "Těžce upracované utkání. Kdy jsme se těžko střelecky prosazovali. Během celého zápasu jsme dokázali udržet disciplínu. Děkujeme soupeři a Janu Jarošovi přejeme aby byl brzy fit!"