DOHRÁNO: Matěcha režíroval domácí výhru, dorostenci nadále v čele

Vydáno dne 02. 12. 2019 (47 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811130747_muzi_titul_2.jpgPrvní adventní víkend přinesl další porci florbalových výsledků. Dařilo se mužům, kteří ve 12. kole Národní ligy porazili na domácích hřišti Náchod a udrželi tak sedmou pozici. Vedoucí příčku udrželi ve 2. lize dorostenci, kteří porazili liberecké Panthers a ve vyrovnaném utkání remizovali s Jabloncem. Vyrovnanou bilanci si v maratonské neděli, která obsahovala hned tři zápasy, připsali muži B díky jedné výhře, remíze a porážce. Výčet uzavírá přípravka, která další florbalové zkušenosti sbírala v Železném Brodu.

Sobota 30. listopadu 2019

Národní liga, 12. kolo

TJ Turnov - Florbal Primátor Náchod 9:4

branky: 16. Vojtěch Palatínus, 23. Vojtěch Palatínus, 25. Vojtěch Palatínus, 31. Štěpán Matěcha, 32. Emil Hejduk, 44. Štěpán Matěcha, 51. Štěpán Matěcha, 52. Štěpán Matěcha, 59. Jan Hausmann - 5. Miloš Macháček, 48. Aleš Kaválek, 56. Rostislav Verner, 58. Václav Grulich; rozhodčí: Petr Herman - Daniel Nejedlo; vyloučení: 4:4; využití: 0:2; diváků: 66; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 22 - Brandon Bulis 33; po třetinách: 1:1, 4:0, 4:3

Domácí vstoupili do sobotního aktivně a svého soupeře v první třetině jasně přestříleli. Přesto se vedení v páté minutě ujali florbalisté Náchodu. Turnov si na vyrovnání musel počkat až do šestnácté minuty, kdy se o něj přesnou dorážkou zasloužil Vojtěch Palatínus. Zlom zápasu přinesla druhá dvacetiminutovka, ve které stihli domácí za deset minut nastřílet hned čtyři branky a tím si vybudovat nadějný náskok. Pohodu si Turnov přinesl i do třetí třetiny, ve které nadále navyšoval svůj náskok, který byl v 52. minutě dokonce šestibrankový. V závěru se hostům ještě podařilo využít dvojnásobnou přesilovku ke dvěma přesným zásahům. Poslední slovo však měli domácí, kteří  v 59. minutě devátou brankou dodali výsledku konečnou podobu. Hned pěti kanadskými body se pod výhru 9:4 podepsal Štěpán Matěcha, díky němu si tak Turnov ve vyrovnané tabulce udržel sedmou příčku.

Komentář trenéra hostů: "Domácí tým byl v první polovině zápasu jednoznačně lepší na míčku a to rozhodlo o výsledku utkání. My musíme dál pracovat na odstraňování chyb a být každý zápas lepší. Díky soupeři, fanouškům a rozhodčím za zápas"

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Jako poražený jsem v Náchodě nemohl protestovat, teď jako vítěz můžu. Myslím si, že jsme za 6 třetin našich zápasů byli minimálně 5 jasně lepším týmem, bohužel nás na školním utkání trápila koncovka. Nyní jsme góly dali a došli si pro zasloužené vítězství. Díky divákům za podporu!"

Liga přípravek, Železný Brod
Další porce zápasů čekala v sobotu na nejmladší zástupce turnovského florbalu. V Železném Brodu jim postupně byly soupeřem týmy Koberov, Semil a Liberce. Šestnáct nadšených dětí si užívalo každou minutu mezi mantinely, díky kterým mohli načerpat další florbalové zkušenosti, které jistě využijí na dalších turnajích. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během utkání.

Neděle 1. prosince 2019

Liberecká liga mužů, Turnov
TJ Turnov B - FBC Lomnice 2:10, TJ Turnov B - SC Podještědí Český Dub B 4:4, TJ Sokol Koberovy - Stará Garda - TJ Turnov B 4:7