Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Matěcha vystřelil výhru v prodloužení

Vydáno dne 04. 02. 2018 (529 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801150938_matecha_men.jpgZákladní část Národní ligy se pomalu chýlí ke konci své základní části a turnovští florbalisté díky sobotní výhře na půdě Plzně ještě drží malou šanci na play off. Vítězně vyšli ze svých zápasů také turnovští dorostenci, kteří si poradili s Lovosicemi i Teplicemi. V Liberci pokračoval přebor starších žákyň a i zde se turnovským barvám dařilo. Bez bodu tentokrtá skončila mužská rezerva. Takový byl uplynulý hrací víkend v podání turnovských celků.

Sobota 3. února 2018

Národní liga, 19. kolo

FBC Plzeň - TJ Turnov 9:10p (2:3, 5:0, 2:6 - 0:1)

branky:
11. Jakub Novák, 12. Petr Kleiner, 25. Václav Zábran, 32. Daniel Nicklas, 32. Vojtěch Lapuník, 35. Václav Khek, 35. Karel Eichler, 42. Tomáš Němeček, 52. Karel Eichler - 14. Štěpán Matěcha, 17. Štěpán Matěcha, 20. Vojtěch Palatínus, 47. Vojtěch Palatínus, 48. Štěpán Matěcha, 49. Pavel Sekyra, 51. Vojtěch Palatínus, 53. Martin Hejduk, 55. Vojtěch Palatínus, 63. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 60; zásahy brankářů: Pavel Novotný 24 - Jaroslav Švec 21;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201512071027_clubs_355_logo_large.jpgTurnovští florbaslité vstoupili do sobotního utkání aktivně, úvodní tlak se jim však nepodařilo přetavit ve vedoucí branku a tak se na začátku jedenácté a dvanácté minuty hned dvakrát trefili domácí. Hosté se ovšem ze studené sprchy dokázali rychle oklepat a po dvou brankách Matěchy a jedné Palatínuse ještě během první třetiny překlopili vedení na svoji stranu. Také ve druhé třetině se Turnov snažil být aktivní a připravil si několik slibných šancí. Branky však padali pouze do jeho sítě a domácí si hned pěti góly vypracovali vedení 7:3. O vítězství domácích tak po dvou třetinách asi nikdo nepochyboval. Plzni navíc vyšel také nástup do závěrečné třetiny, když hned ve druhé minutě přidala osmou branku. Ani tato branka však hosty nezlomila a ti předvedli nevídaný obrat. V rozmezí 48. a 55. minuty dokázali nastřílet šest branek v řadě a tím dostat zápas do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl o bodu navíc pro Turnov kapitán Štěpán Matěcha, který tak zápas zakončil svoji čtvrtou vstřelenou brankou v zápase. Díky výhře Turnov stále drží naději na účast v play off, i když pouze malou.

Komentář kapitána hostí Štěpána Matěchy: Vyrovnané utkání, ve druhé třetině byla Plzeň jasně lepší, ve třetí naopak my. Prodloužení 3 na 3 už je va-bank měli jsme víc štěstí. Přeji soupeři do dalších bojů hodně štěstí.

Komentář trenéra domácích J. Täubera: Pokud budeme hrát koncentrovaně 20 minut ze 60, nemůžeme se divit výsledku 9:10. Příště musíme ukázat jinou tvář, protože tohle stačit nebude. Soupeři děkuji za férové utkání.

Liberecká liga mužů, Smržovka
SC Podještědí Český Dub - TJ Turnov B 10:5, TJ Turnov B - SCC Semily 7:8

Přebor starších žákyň, Liberec
TJ Turnov - FBc Česká Lípa 15:4, FBC Liberec - TJ Turnov 4:2, Vopice SFBK Frýdlant - TJ Turnov 3:5

Neděle 4. února 2018

2. liga dorostenců, Louny
TJ Turnov - ASK Lovisuce LFP 9:1, Florbal Teplice - TJ Turnov 1:2

Oba zápasy pro nás zhodnotil trenér dorostenců František Záleský: V prvním zápase jsme narazili na soupeře z Lovosic, který na tom byl výkonnostně mnohem hůře, než my. Rozdíl mezi družstvy se ukazoval už od začátku utkání a dostávali jsme se do tlaku. Postupně jsme zvyšovali svůj náskok a soupeře prakticky za celý zápas k ničemu nepustili. Mrzet nás může jenom to, že jsme to nedohráli na nulu vzadu, tak snad někdy jindy.

Druhý zápas nás čekal proti Teplicím. V první třetině jsme měli více ze hry, ale naneštěstí nám tam nic nespadlo a ani soupeři se nepodařilo překonat naši obranu, takže se hrálo dlouho nula nula. Ve druhé části se Teplicím podařilo odskočit do vedení, my znervózněli, začali řešit nesmysly a hráli jsme nekoncentrovaně, přesto se podařilo vyrovnat. V poslední třetině jsme se znovu začali soustředit a výsledek jsme otočili. Celkově jsme byli lepší, takže se jednalo o vítězství zasloužené, ale příště se už nemůžeme nechat rozhodit jednou inkasovanou brankou.

Počet komentářů: 37 | Přidat komentář