DOHRÁNO: Muži a ženy bez bodů, dařilo se mládeži

Vydáno dne 23. 09. 2019 (108 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201812170742_IMG_4195.jpgO víkendu se naplno rozjely ligové soutěže nové sezóny. Na muže v Národní lize čekal již v pátek netradiční school match, za kterým cestovali do Náchoda za loňským účastníkem 1. ligy. Ženy vstoupily do 1. ligy zápasem na domácí palubovce a o den později odjely o ligové body bojovat do Chomutova. Úspěšnější však o víkendu byly především týmy mládeže, junioři a dorostenky si připsali plný bodový zisk, jednu výhru slaví také tým starších žáků. Kompletní přehled naleznete v článku.

Pátek 20. září 2019

Národní liga, 2. kol

Florbal Primátor Náchod - TJ Turnov 7:3

branky: 10. Martin Kováčik, 34. Jan Světlík, 36. Jan Světlík, 41. David Cejnar, 44. David Cejnar, 54. Miloš Macháček, 56. Jan Světlík - 10. Štěpán Matěcha, 25. Jan Grmolec, 42. Antonín Palatínus; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 345; zásahy brankářů: Brandon Bulis 37 - Jaroslav Švec 33; po třetinách: 1:1, 2:1, 4:1;

Komentář hrajícího trenéra hostů Antonína Palatínuse: První polovinu zápasu jsme v zápase dominovali, ale bez gólů je to k ničemu. Poté nás srazili neproměněné přesilovky a řada laciných gólů. Když se na gól nadřete jako my dneska a ještě na šest ze sedmi přihrajete soupeři neskutečnou chybou, tak prostě prohrajete. S řadou věcí jsem i přesto spokojen. Díky soupeři za zápas a pozvání na netradiční a zajímavou akci.
Kometář trenéra domacích Tomáše Třešňáka: Vstup do zápasu nám nevyšel podle představ. V tu chvíli nám neskutečně pomohli fanoušci. Od druhé třetiny jsme měli utkání jednoznačně pod kontrolou a zaslouženě jsme ho dovedli do vítězného konce. Vstup do sezony se nám povedl ale musíme pracovat dál, protože naše hra rozhodně bez chyb není!!! Ještě jednou chci poděkovat všem zúčastněným školám. Podpora byla neskutečná!

Sobota 21. září 2019

1. liga žen, 1. kolo

TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 4:9

branky: 1. Lucie Veselá, 8. Johana Fišerová, 19. Karolína Bittnerová, 41. Lucie Brabcová - 1. Karolína Slavíková, 10. Karolína Slavíková, 16. Vendula Bártová, 24. Laura Vytrhlíková, 42. Kristýna Střihavková, 46. Karolína Slavíková, 51. Jana Arazimová, 54. Monika Netušilová, 54. Laura Vytrhlíková; rozhodčí: Tadeáš Sidenberg - Marek Pohunek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 41; zásahy brankářů: Kateřina Brabcová 13, Denisa Plačková 3 - Tereza Soukupová 13; po třetinách: 3:3, 0:1, 1:5

Nová sezóna přinesla mnoho změn v sestavě, a tak byl první zápas víceméně sehrávací a oťukávací. Nastoupili jsme v dobré náladě, i když jsme moc nevěděli, jak se bude zápas vyvíjet a co můžeme od soupeřek a od nás samotných očekávat.

První třetinu zahájily lépe soupeřky a po půl minutě už jsme prohrávali 0:1. Rychle však dohnala ztrátu Veselá. Po tomto rychlém začátku se hra postupně uklidnila a další branku si připsala v osmé minutě dorážející Fišerová. Ale soupeřky s odpovědí nečekaly. Úvodní dvacetiminutovka byla velmi vyrovnaná, jeden tým skóre navýšil, druhý dorovnal. Po úspěšné dorážce Bittnerové tak skončila nerozhodně 3:3.

Ve druhé třetině jsme inkasovali a skóre 3:4 zůstalo až do konce této třetiny nezměněné. Výrazně ubyl počet střel, skoro jsme se k brance soupeřek nedostali. Nepomohla nám ani přesilovka, ve které jsme taktéž neměli šance na srovnání. Dělal nám problém přechod z obrany do útoku a následné zmatky před vlastní brankou, které nás později připravily o 3 body.

Posledních dvacet minut jsme prohráli poměrem 1:5, poslední tři branky jsme obdrželi v rozmezí tří minut. I když v úvodu srovnala Brabcová, nikdo na její gól už nenavázal a třetina zůstala v režii Litvínova. Šancí bylo v porovnání se druhou třetinou více, ale buď skončily v rukavicích litvínovské golmanky, nebo byly zblokovány. Utkání tedy skončilo 4:9 a odcházeli jsme bez bodu, nicméně s mnoha zkušenostmi a novými nápady na zlepšení, které hodláme uplatnit v dalších zápasech.

Lucie Veselá

2. liga juniorů, Semily
TJ Turnov - SCC Semily 3:1, Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:9

Liga starších žáků, Lomnice n/P
TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 0:11, FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 6:1, TJ Turnov - FBC Lomnice 2:3

Neděle 22. září 2019

1.liga žen, 2. kolo

Florbal Chomutov - TJ Turnov 8:1

branky: 1. Viktorie Schoberová, 12. Denisa Ulčová, 19. Simona Chodurová, 26. Eliška Šidlochová, 34. Eliška Reissová, 53. Veronika Bímová, 56. Barbora Suková, 57. Simona Chodurová - 60. Lucie Veselá; rozhodčí: Jan Vacín - Tomáš Chleborád; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Aneta Blahníková 8 - Denisa Plačková 14; po třetinách: 3:0, 2:0, 3:1

V neděli nastoupily do svého druhého zápasu sezóny turnovské ženy. Již od začátku byl Turnov poněkud slabším týmem, nedokázal pořádně udržet bálonek na hokejce a nahrávky byly nepřesné. Po celou dobu zápasu chyběl našim hokám pohyb a nevěřily si do osobních soubojů. V první třetině se Turnovu nedařilo dostat se ze svého obranného pásma a tvořil zbytečné chyby, které Chomutov hned potrestal ve 25. vteřině utkání a zvýšil stav na 0:1. Kvůli zmatkování před bránou a špatnému přebírání hráčů, Chomutov po chvíli opět zvyšoval skóre zápasu a po první třetině byl stav 0:3 pro domácí.

Do druhé třetiny vstoupil Turnov aktivněji, ale i přes to se nedokázaly turnovské ženy prosadit. Postupem času jim docházely síly a Chomotuv zvyšoval své skóre. Závěrem druhé třetiny se dostaly hráčky Turnova pod tlak ve vlastní obranné zóně a skoré zápasu po druhé třetině činilo 0:5 pro Chomutov.

Do třetí třetiny Turnov nenastopul nijak odhodlaně. Avšak i přes 5 obržených gólů stále tým velice držela golmanka Plačková, která likvidovala jedovaté střely a nájezdy na bránu. Bohužel z častých chyb a přečíslení se Chomutovské hráčky dostaly k dalším třem gólům a upravily skóre na 8:0. Ke konci třetí třetiny se prosadila kapitánka Lucie Veselá a po nahrávce od Kateřiny Vlkové upravila skóre na konečných 8:1.

Kometář trenéra domácích: Jsem na celý tým hrdý. Semkl se a hrál skvěle! Plnili jsme všechny pokyny a na výsledku to bylo znát. Kosmetické chyby doladíme a budeme lepší. Šťastnou cestu Turnovu a díky za zápas.

Komentář trenéra hostů: Chomutov byl dnes v rozhodujících momentech lepší, trestal naše školácké chyby efektivně. Děkuji soupeři za utkání.