Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Muži doplatili na častá vyloučení, doma se dařilo starším žákům

Vydáno dne 20. 11. 2017 (212 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711200749_stz_17_18.jpgV sobotu zajížděli turnovští florbalisté v rámci 10. kola Národní ligy do Českých Budějovic, kde je čekala repríza loňského čtvrtfinále. Svěrenci trenéra Markse však doplatili na častá vyloučení a z jihu Čech se vracejí bez bodu. Úspěšní byli naopak junioři, kteří z Litvínova vezou jedno tříbodové vítězství. V nedobytnou pevnost proměnili svoji palubovku starší žáci, kteří  nedělním programem své soutěže prošli bez porážky. Své zastoupení měl turnovský florbal také v soutěžích mladších žáků a elévek.

Sobota 18. listopadu 2017

Národní liga, 10. kolo

FBC Štíři České Budějovice - TJ Turnov 8:4 ( 4:0, 1:4, 3:0)

branky:
4. Lukáš Malý, 9. Václav Hejplík, 12. Radek Hanák, 15. Lukáš Malý, 27. Radek Hanák, 52. Michal Matějček, 58. Radek Hanák, 60. Ondřej Šimek - 28. Vojtěch Rondoš, 31. Jaroslav Nezdara, 34. Vojtěch Palatínus, 36. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Zbyněk Pěnička - Michal Šafář; vyloučení: 3:4 + Tomáš Vitásek 5; využití: 5:2; diváků: 120; zásahy brankářů: Radek Kulhan 14 - Lukáš Rudolf 27

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngNa jihu Čech se v sobotu odehrála repríza loňské dramatické série čtvrtfinále play off. Tentokrát si však oba soupeři své pozice vyměnili a v roli favorita šli do utkání domácí. Ti svoji úlohu bezezbytku splnili už v první třetině, ve které se jim podařilo hned čtyřikrát skórovat. K raketovém vstupu do utkání jim však turnovští velmi pomohli svoji nedisciplinovaností, na trestné lavici strávili v první třetině devět minut a do tempa zápasu se tak začali dostávat až s koncem první třetiny.
Do druhé dvacetiminutovky nastoupil Turnov aktivně, přes veškerou snahu a několik šancí to však byl on, kdo inkasoval a na tabuli tak svítilo hrozivé skóre 5:0. To však nic neubralo na odhodlání turnovských hráčů, kteří se dokázali probudit a čtyřmi góly v rozmezí 28. a 36. minuty se ke svému soupeři dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky.
Šanci na obrat utkání vzalo turnovským florbalistům další vyloučení. Brankář Rudolf se sice nejprve vytáhl chyceným trestným střílením, kterým udržel naděje svého týmu, v následném oslabení již však jeho tým inkasoval a domácí se tak v 52. minutě dostali do rozhodujícího dvoubrankového vedení. Definitivně vzalo Turnovu všechny šance na bodový zisk další vyloučení v 57. minutě, které domácí potrestali sedmou brankou. Zvrat ve skóre nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře, ve které Štíři střelou do prázdné branky korunovali své vítězství v poměru 8:4.

Hodnocení trenéra Turnova Jaroslava Markse: " V zápase o vítězství domácích rozhodlo využití přesilových her, ve druhé části jsme se přiblížili k domácímu týmu na rozdíl jediné branky ale opět jsme inkasovali v oslabení."

Hodnocení trenéra domácích: "Dokázali jsme se vyrovnat se soupeřovým betonováním a i přes problémy ve druhé třetině jsme zápas celkem zvládli. Díky za utkání."

Neděle 19. listopadu 2018

2. liga juniorů, Litvínov
FBC DDM Kati Kadaň - Semilsko TJ Turnov 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

branky (asistence): 2. Jan Haloun (Antonín Myslivec), 23. Lukáš Švitorka (Jakub Janoušek), 23. Lukáš Vyhlídko (Jakub Švehla), 43. Jan Haloun (Lukáš Švitorka)

Celý zápas měli hosté převahu a utkání dovedli do vítězného konce. Pouze slabší koncovka a ztráta koncentrace na konci 3.třetiny je připravila o lepší výsledek.

Semilsko TJ Turnov – FBC Viper Most 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

branky (asistence): 9. Petr Lubas (Tomáš Zeman) 30. Jakub Janoušek

Turnovským juniorů utekl začátek utkání. V dalším průběhu byli lepším týmem, ale opět byli nedůrazní v zakončení. Soupeř o výsledku utkání rozhodl dvěma „slepenými“ góly, na které již nenašli domácí odpověď. Přesto jim patří dík za velkou bojovnost.

Liga starších žáků, Turnov
FBC JOPA Česká Lípa - TJ Turnov 2:2, TJ Turnov - Florbal Chomutov 7:5, TJ Turnov - FBC Vipers Most 8:4

Trenér starších žáků František Záleský mohl být s nedělním výkonem spokojený: V prvním zápase proti České Lípě jsme se snažili hrát od začátku aktivně a vysoko napadat, což nám přinášelo zisky míčků, ale zároveň jsme někdy propadali, to je věc, kterou musíme do příště eliminovat. Celkově jsme měli převahu a na konci zápasu několik šancí, jak zvrátit vítězství na naši stranu, remíza byla proto trochu smolná.
Ve druhém utkání proti Chomutovu jsme v první polovině kazili rozehrávku a výrazně nám chyběla rychlost a nasazení v soubojích. Ve druhé polovině se herní projev zlepšil a soupeř nám navíc pomohl svou nedisciplinovaností. Poté, co jsme si vzali time-out, bylo na hráčích vidět neuvěřitelné odhodlání a touha poprat se o výsledek, a tak se nám povedl doslova husarský kousek, když jsme během tří minut otočili výsledek z 2:5 na 7:5. Právě v tomhle je krása florbalu a zároveň je to důkaz toho, že žádný zápas není ztracený, dokud rozhodčí neodpíská konec.
Třetí zápas jsme sehráli pro Mostu. Celou dobu jsme kontrolovali hru a bylo spíše otázkou času, kdy začneme proměňovat šance, které jsme si vytvářeli, což se nám ve druhé půlce začalo dařit. Mrzet nás můžou pouze čtyři inkasované branky, z nichž tři jsme soupeři více-méně darovali sami.
Celkově musím kluky pochválit, poslední dva turnaje hráli velmi dobře, i když rezervy máme. Obrovské poděkování tentokrát patří rodičům, kteří se přišli podívat v hojném počtu a podporovali nás, ceníme si toho.

Přebor mladších žáků, Roudnice n/L

Mladší žáci byli za svoji tréninkovou píli odměněni dobrými výkony v daleké Roudnici n /L, kde je čekala další tři ligová utkání. Mladí zástupci turnovského florbalu dokázali v každém z nich nastřílet velké množství gólů http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711200905_mlz_17_18.jpga Roudnici tak opouštěli bez porážky a především s další porcí florbalových zážitků a zkušeností. Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a zaskakujícím trenérům za úspěšné vedení.

Komentář zastupující trenérky Marceli Urbanové: První zápas sehráli s týmem SK Stětí. Zápas byl v režii našich kluků po celou dobu a tak zápas ukončili výhrou 14:4. Druhý zápas už nebyl vůbec jednoduchý, kde nastoupili proti týmu FBK Radhof Prty. Od začátku vedl soupeř a nakonec nám odskočil o 6 branek. Naši kluci rozhodně nechtěli prohrát tak za pomocí fandících diváků ( rodičů ) začali zápas pomalu dotahovat do krásné remízy 9:9. V tomto zápasu bylo vidět odhodlání a týmový duch. Opravdu krásný zápas.
Třetí zápas proti BK Real Roudnice nad Labem byl v naší režii a krasně kluci zakončili tento turnaj výhrou 11:2.
Klukům patří obrovské díky a potlesk - jen tak dál :)

Liga elévek, Chomutov

Na nejmladší zástupkyně turnovských barev čekaly v neděli další ligové zápasy až v Chomutově, kde se svěřenkyně Vratislava Salaby postupně střetly s Mostem, Chomutovem a Podbořany. Přes bojovný výkon sice elévky na výhru nedosáhly, ale z Chomutova si přesto odvážejí další porci zápasových zkušeností a motivaci do dalších tréninků.

Počet komentářů: 7 | Přidat komentář