DOHRÁNO: Muži jsou v play off

Vydáno dne 02. 03. 2020 (99 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901280738_muzi_anketa_2.jpgObě elitní soutěže o víkendu zakončily základní část. Ženám se pro letošní rok nepodařilo do play off 1. ligy postoupit, se sezónou se přesto rozloučily  vysokou výhrou v České Lípě. Naopak muži měli díky zaváhání svých soupeřů vše ve svých rukách a díky domácí  výhře nad Benešovem se jim na poslední chvíli podařilo do play off Národní ligy proklouznout. V prvním kole play off narazí Turnov na FC Bučis Team.

Sobota 29. února 2020

1. liga žen, 21. kolo

Florbal Ústí - TJ Turnov 12:5

branky: 2. Klára Jasanová, 4. Eliška Poláková, 12. Klára Mečířová, 13. Klára Mečířová, 14. Natálie Neumanová, 17. Markéta Kociánová, 22. Eliška Poláková, 28. Petra Bratschaedlová, 33. Klára Mečířová, 41. Petra Bratschaedlová, 49. Eliška Poláková, 59. Klára Mečířová - 1. Barbora Bajerová, 2. Pavla Klementová, 6. Karolína Bittnerová, 32. Johana Fišerová, 43. Karolína Bittnerová; rozhodčí: Lukáš Čech - Ondřej Lovacký; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Tereza Kejřová 14 - Denisa Plačková 16; po třetinách: 6:3, 3:1, 3:1

Zápas očima Lucie Veselé: Před sobotním zápasem proti soupeřkám z Ústí nad Labem měl náš tým stále malou naději na postup do play-off. Do zápasu jsme vstoupily aktivně, podařilo se nám vstřelit tři rychlé góly. Bohužel nedůsledným bráněním a prohrami v osobních soubojích jsme vedení pokaždé brzy ztratily. Ve 14. minutě se Ústí dostalo do vedení o dva góly, což se později ukázalo zřejmě jako klíčové pro vývoj celého utkání. Na naší straně se začaly kupit individuální chyby v soubojích i při rozehrávce, nedařilo se nám přehrávat soupeře na jeho polovině a téměř jsme se nedostaly k zakončení. Naopak soupeřky těžily z našich chyb, většinu akcí dokázaly proměnit a pomalu navyšovaly svůj náskok. Mírné zlepšení naší hry v posledních minutách zápasu už žádné drama nepřineslo a utkání skončilo naší prohrou 5:12.

Hodnocení utkání trenéra TJ Turnov: "V dnešním utkání se nám toho povedlo opravdu velmi málo. Opět jsme opakovali mnoho chyb, které děláme stále dokola. Děkuji všem zúčastněným za utkání."

Hodnocení utkání trenéra Florbal Ústí: "Zřejmě opadl tlak, který na nás ležel, dokud jsme reálně hráli o postup do play-off. Dnes jsme od páté minuty předváděli hru, která nás může zdobit. Malý výpadek ve třetí třetině dnes naštěstí neměl fatální následky. Děkuji soupeři za utkání a skvělým fanouškům za domácí atmosféru."

2. liga dorostenců, Liberec
TJ Turnov - TJ Stadion Nový Bor 18:4,  FBC Liberec SZ - TJ Turnov 6:10

Neděle 1. března 2020

Národní liga, 22. kolo

TJ Turnov -  SK Florbal Benešov 5:4

branky: 32. Antonín Palatínus, 33. Vojtěch Palatínus, 36. Štěpán Matěcha, 49. Vojtěch Rondoš, 55. Štěpán Matěcha - 10. Martin Jaeger, 11. Tomáš Pícha, 28. Ladislav Vorel, 43. Ladislav Vorel; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:1 + David Lukáš 5; využití: 3:0; diváků: 91; zásahy brankářů: Lukáš Ščurko 9 - Lukáš Brož 21; po třetinách: 0:2, 3:1, 2:1

Díky ostatním výsledkům závěrečného kola Národní ligy stačilo domácím florbalistům k jistotě postupu do play off naplno bodovat. Proti předposlednímu týmu tabulky se však turnovští florbalisté nadřeli. Hostům se do poloviny zápasu podařilo vytvořit si až třígólový náskok. Domácí nakopla využitá přesilová hra těsně po polovině utkání a díky zlepšenému výkonu bylo ještě do druhé přestávky srovnáno. Benešov se ze ztráty vedení rychle oklepal a na začátku třetího dějství si vedení vzal znovu zpět. Ve 49. minutě se domácí znovu dotáhli zásluhou Rondoše. Jeho tým však nutně potřeboval vstřelit další branku a tak drama v turnovské hale pokračovalo. Hrdinou okamžiku se mohl o minutu později stát Matěcha, ovšem nařízené trestné střílení neproměnil. Důležitý okamžik si tak turnovský kapitán schoval do 55. minuty a střelou do šibenice poslal svůj tým do play off. Ve čtvrtfinálové sérii, která začíná již příští víkend, narazí Turnov na pražský FC Bučis Team.

Komentář trenéra hostů: "Zápas jsme si prohráli zbytečnými vyloučenými. Gratuluji soupeři k postupu do čtvrtfinále."

Komentář trenéra domácích, Antonína Palatínuse: "Zaprvé děkujeme do Plzně, že nám dnes svojí výhrou pomohli k postupu. Za to, co jsme předváděli od nového roku do dneška bychom si nezasloužili hrát ani divizi. Za to, co jsme předváděli v úvodu sezóny a za dnešní odjezděný zápas jsme však v play-off plným právem. Povzbuzení přišlo v pravou chvíli a za týdnem začíná nová soutěž. Závěrem děkuji divákům za podporu!!"

1. liga žen, 22. kolo

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:13

branky: 14. Markéta Cháberová, 19. Lenka Ševčíková, 23. Petra Pavlíková, 31. Klára Hanzelinová, 39. Markéta Cháberová, 41. Petra Pavlíková - 6. Karolína Bittnerová, 12. Pavla Klementová, 27. Barbora Bajerová, 28. Adéla Procházková, 28. Pavla Klementová, 44. Lucie Brabcová, 44. Kateřina Vacíková, 47. Karolína Bittnerová, 49. Karolína Bittnerová, 50. Pavla Klementová, 52. Karolína Bittnerová, 52. Kateřina Vlková, 60. Adéla Procházková; rozhodčí: Marek Pohunek - Tomáš Mádr; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 28; zásahy brankářů: Nikola Soukupová 24 - Kateřina Brabcová 33; po třetinách: 2:2, 3:3, 1:8

Vyjádření trenérky hostí: „V jednoduchosti je síla. Začali jsme toho využívat ale až v poslední třetině. Děkujeme soupeři za rychlý zápas a zdravíme Radima Kolomazníka.“

Vyjádření trenéra domácích: „Děkujeme soupeřce za přiznání gólu nohou. Dvě třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale ve třetí třetině jsme dostali dva rychlé góly a pak jsme začali zmatkovat. Díky soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.“

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář