DOHRÁNO: Muži nestačili na Štíry, juniorky v čele soutěže

Vydáno dne 13. 02. 2017 (1178 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201607271409_IMG_5051.jpgO víkendu pokračovala 20. kolem Národní liga, ve kterém turnovští florbalisté na domácí palubovce nestačili na Štíry z Českých Budějovic. I přes porážku však Turnov drží dvě kola před koncem základní části druhou příčku. V čele soutěže se stále drží juniorky, které si na domácím hřišti připsaly dvě výhry. Dařilo se také dorostencům, kteří vezou čtyři body z Litvínova a starším žákyním, které bojovaly v Krupce.

Sobota 11. února 2017

Národní liga, 20. kolo
TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice 4:6 (1:1, 1:1, 2:4)
ONLINE PŘENOS

branky: 5. Pavel Sekyra, 38. Vojtěch Palatínus, 43. Tomáš Vitásek, 44. Pavel Sekyra - 14. Michael Kudláček, 27. Václav Staněk, 45. Jindřich Hrdý, 48. Jakub Tomšíček, 54. Václav Hejplík, 58. Jindřich Hrdý; rozhodčí: Jan Knap - Martin Kněžík; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 21 - Tomáš Švehla 21; po třetinách: 1:1, 1:1, 2:4;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngÚvodní dvě třetiny sobotního duelu se nesly ve znamení taktických šachů a diváci tak příliš dramatických okamžiků neviděli. O první branku se z rychlého protiútoku postarali v páté minutě domácí, zásluhou Sekyry. Na konci čtrnácté minuty hosté využili volný úder a po první dvacetiminutovce tak bylo skóre vyrovnané. Stav 1:1 vydržel do dvacáté sedmé minuty, kdy se přesně umístěnou střelou dostali hosté poprvé do vedení. Následné napadání hostů dělalo Turnovu problémy dostat se na polovinu svého soupeře, to se podařilo až v závěru druhého dějství a Vojtěch Palatínus ve 38. minutě vyrovnal. Ještě před druhou sirénou dostal jeho tým výhodu dlouhé přesilové hry. Domácí tak mohli třetí třetinu začít náporem, který byl umocněn dalším vyloučením hostů. Ve 43. minutě už své oslabení nedokázali českobudějovičtí ubránit a Vitásek znovu strhl vedení na stranu Turnova. O dvě minuty později navíc podtrhl úspěšný vstup do závěrečného dějství Pavel Sekyra a jeho tým se tak poprvé dostal do dvou gólového vedení. Dobře rozehrané utkání si však jeho tým nedokázal pohlídat,  Štírům se podařilo čtyřmi góly v řadě otočit vývoj zápasu na svoji stranu a dokráčet ke konečnému vítězství v poměru 4:6. Turnov i přes porážku udržel druhou pozici, ovšem ve zbylých dvou kolech základní části o ni bude muset ještě bojovat. Za příštím duelem pocestují zelenočerní do Strakonic a základní část zakončí za čtrnáct dní doma, zápasech proti libereckým Panthers.

Komentář trenéra domácích pana Markse: „Po našem rychlém vedení jsme přenechali iniciativu soupeři, který zápas vyrovnal. Ve druhé části to byl z naší strany nácvik přihrávek bez snahy o zakončení. Na začátku třetí třetiny jsme se využitím přesilovek dostali do hry a vypadalo to, že zápas už dohrajeme v pohodě, ale naše hrubé chyby nás stály vítězství. Gratuluji soupeři.“

Komentář trenéra hostů: „I přes neudržení nervů na uzdě se nám podařilo poprvé v sezoně plnit víceméně po celou dobu zápasu stanovenou taktiku a je to znát i na výsledku. Děkujeme divákům i soupeři.“