DOHRÁNO: Muži si vyšlápli na třetí tým tabulky

Vydáno dne 06. 11. 2018 (67 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgV sobotním programu Národní ligy změřili turnovští florbalisté své síly se třetím týmem tabulky. Pod cennou výhru 6:5 se svým dalším hattrickem sezóny podepsal Vojtěch Palatínus a znovu také výborné domácí publikum. Méně se v první lize dařilo ženám, které nenašly recept na favoritky soutěže. Plný počet bodů získaly v Krupce dorostenky, na které v Liberci navázali starší žáci. Bod za remízu vezou z České Lípy junioři. Domácím fanouškům se na turnovské palubovce představily mladší žákyně. Takové menu připravil pro turnovské fanoušky právě skončený víkend.

Sobota 3. listopadu 2018

Národní liga, 9. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 6:5 (2:2, 3:2, 1:1)

branky: 8. Vojtěch Palatínus, 17. Štěpán Matěcha, 30. Vojtěch Palatínus, 35. Vojtěch Palatínus, 39. Jan Balvín, 45. Štěpán Matěcha - 13. Radek Šťovíček, 17. Marco Lombino, 33. David Polcar, 40. Marek Mochan, 49. Jiří Ptáčník; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 5:4; využití: 1:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 20 - Martin Hruška 22

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_panthers.pngDo zápasu se třetím týmem tabulky vstoupili domácí aktivně a během první třetiny se díky brankám Vojtěcha Palatínuse a Štěpána Matěchy dostali hned dvakrát do vedení. Hostům se však v obou případech podařilo brankovou ztrátu smazat. Základ své pozdější výhře tak turnovští florbalisté položili až ve druhé třetině. V polovině utkání zkompletoval dvěma góly svůj další letošní hattrick Vojtěch Palatínus, mezi jeho přesné trefy se podařilo hostům vklínit pouze jediný přesný zásah, Turnov tak držel těsné jednobrankové vedení 4:3. O hubený náskok se turnovští obávali ve 36. minutě, při dvojnásobném oslabení, které se jim s vypětím všech sil podařilo ubránit bez ztráty kytičky. V závěrečných dvou minutách prostřední části se dvakrát trefili hosté, k jejich smůle to však jednou bylo do vlastní branky. Po čtyřiceti minutách proto byli za stavu 5:4 blíže vítězství domácí. Z náporu Panthers v úvodu třetí části vysvobodil svůj tým až kapitán Matěcha, který ve 45. minutě vstřelil šestou branku domácích. Hosté stihli zápas zdramatizovat hned o tři minuty později, kdy se dostali znovu na dostřel. Následná vyloučení však otupila jejich závěrečný nápor. Turnov si naopak mohl své vedení pojistit. Vitáskova přesilovková rána však skončila pouze na horní tyčce. Po soustředěném výkonu porazil Turnov pražské Panthers 6:5 a do tabulky si připsal cenné tři body.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: "Naše hra se v poslední době zlepšuje a už jsme potřebovali potvrdit progres vítězstvím proti kvalitnímu soupeři, což se dnes podařilo. Dalším velkým pozitivem je, že jsme odehráli 50 minut na tři kompletní lajny. Doufám, že nás tato výhra povzbudí do další práce, které máme před sebou pořád hrozně moc. Děkujeme soupeři za utkání, fantastickým divákům za podporu."

Komentář vedoucí hostí (Andrea Nováková) - "Soupeř zaslouženě vyhrál díky naší neschopnosti vystřelit, ztrátám balonku na středu hřiště a zbytečným vyloučením. Děkujeme za zápas a příště snad lépe."

1. liga žen, 7. kolo

Florbalová akademie MB - TJ Turnov 9:4 (2:1, 4:1, 3:2)

branky: 9. Irena Palatínusová, 17. Eliška Mrázková, 23. Martina Lamblová, 28. Eliška Mrázková, 37. Kristýna Sobotková, 40. Irena Palatínusová, 44. Kristýna Zelená, 46. Irena Palatínusová, 47. Martina Lamblová - 7. Marcela Urbanová, 23. Kateřina Vacíková, 48. Leona Müllerová, 60. Kateřina Vacíková; rozhodčí: Jakub Tázler - Jan Paleček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Eva Klementová 29 - Eva Horáková 37

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgPrvní třetinu jsme zahájily v tempu a během šesti minut jsme v zápase vedly o jednu branku. Po dvou minutách hráčky Mladé Boleslavi vyrovnaly a do konce první třetiny přidaly ještě jeden gól.
Na začátku druhé třetiny se nám podařilo skóre vyrovnat, tím pro nás však v této třetině skončilo vše příznivé. V důsledku nedodržení herního systému, následovaným chybami v obraně a pár nešťastnými střelami pro nás skončila druhá třetina výsledkem 2:6.
Vstup do třetí třetiny se lépe vydařil mladoboleslavským hráčkám a během šesti minut vstřelily tři branky. Ale poté co jsme opět začaly hrát naši hru se i nám podařilo vsítit branku. Ta pro nás byla impulzem ke zlepšení herního projevu. Do konce zápasu jsme si dokázaly vytvořit šance i ubránit se nátlaku protihráček a dvanáct vteřin před koncem se nám ještě podařilo upravit skóre na konečný stav 4:9.

Komentář trenérky hostí Marceli Urbanové:,, Bohužel skóre odpovídá našemu počtu individuálních chyb. Kdybychom udržely náš herní systém do konce zápasu, hra by vypadala jinak. Z tohoto zápasu si odnášíme další ponaučení do budoucích bojů. Děkujeme soupeři za hru."

2. liga juniorů, Česká Lípa
SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 5:5, TJ Turnov - 1. FBC DDm Děčín IV 0:5

Přebor starších žáků, Liberec
FBC Lomnice - TJ Turnov 3:4, TJ Turnov - Vlci SFbK Frýdlant 6:3

Liga mladších žákyň, Turnov
FBC Liberec Chrastava - TJ Turnov 4:2, TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 2:6, TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 3:6, TJ Turnov - SK Dubí 4:1

Neděle 4. listopadu 2018

1. liga dorostenek, Krupka
TJ Turnov - FBC Liberec 3:3, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 0:11

Komentář k utkání: Dne 4.11 jsme se zúčastnily turnaje v Krupce ,kde jsme první zápas zahájily s Libercem. Bylo vidět ,že jsme měly navrh a byly jsme lepší než holky z Liberce bohužel jsme se musely smířit s remízou 3:3. Druhý zápas jsme hrály s Českou Lípou. Zde bylo vidět, že jsme hrály lepší hru, byly jsme rychlejší a jednoduše jsme chtěly vyhrát. Skóre je tím důkazem 11:0.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář