Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Muži slaví první výhru, úspěšně vykročili také junioři

Vydáno dne 02. 10. 2017 (504 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgV sobotu se turnovským florbalistům podařilo na domácí palubovce odčinit předchozí porážky a ve třetím kole Národní ligy porazili hosty z Kadaně vysoko 9:3. O víkendu pak do svým soutěží vstoupily další tři turnovské celky. Nejvíce se dařilo novému týmu juniorů, který veze čtyři body z Mostu. Po jedné výhře si pak připsali starší žáci a z výhry se na domácím hřišti radovaly také dorostenky.


Sobota 30. září

Národní liga, 3. kolo

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)

branky:
6. Vojtěch Palatínus, 16. Jan Haloun, 17. Vojtěch Palatínus, 18. Vojtěch Hrůza, 30. Štěpán Matěcha, 32. Štěpán Matěcha, 50. Vojtěch Palatínus, 59. Daniel Měkota, 59. Jaroslav Nezdara - 3. Martin Žemlička, 38. Aleš Limberg, 44. Jan Odlas; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 6 + Tomáš Vitásek 5:3 + Petr Chládek 10; využití: 1:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 17 - Ondřej Janůšek 17

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201302031630_kadan.jpgDomácím se vstup do utkání příliš nevydařil a již ve třetí minutě po přesné dorážce prohrávali 0:1. Následně se hra domácích zvedla  a přišly také šance.  Sekyra v polovině šesté minuty ještě trefil pouze tyčku, ovšem následné přečíslení 2 na 1 o pár sekund později už chladnokrevně proměnil Palatínus a vyrovnal tak na 1:1. Vzápětí mohl poslat domácí do vedení Haloun, ale tváří v tvář brankáři hostí neuspěl. Nováček v seniorském dresu Turnova si tak na svůj první zásah musel počkat až do 16. minuty, kdy se prosadil na brankovišti a poslal tak domácí poprvé do vedení. Zbytek první třetiny nadále patřil domácím. V sedmnácté minutě přidal třetí branku Palatínus a o minutu později podtrhl účet první třetiny přesným beckhendovým pokusem Vojtěch Hrůza.

V prostřední části bylo vidět více vyloučení než branek. Až v polovině utkání se o pátou turnovskou radost zasloužil Matěcha, který využil úspěšného napadání svých spoluhráčů. Následně museli zelenočerní přečkat dlouhé vyloučení Vitáska. Znovu se však o slovo přihlásil turnovský kapitán Matěcha, který vypíchl soupeři míček a po forhendové kličce mohl slavit šestou turnovskou branku. Hosté se prosadili až v závěru druhé dvacetiminutovky a po úniku do otevřené turnovské obrany snížili na 6:2.

Přestože se hostům podařilo z kraje třetí třetiny vstřelit kontaktní branku, tak si domácí první letošní výhru nenechali vzít a  dalšími třemi góly si zisk tří bodů pojistili. Nejprve v 50. minutě zkompletoval svůj hattrick Vojtěch Palatínus, po krásné přesilovkové souhře se v 58. minutě prosadilo duo Sekyra - Měkota a konečnou podobu dal výsledku Nezdara.

Komentář trenéra hostů (Hybner): "Domácí si vítězství zasloužili za větší důraz v osobních soubojích a střeleckou potenci. Gratulujeme jim k vítězství."
Komentář trenéra domácích (Marks): "Utkání jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepším týmem. Plynulost hry byla narušena velkým množstvím vyloučeních na obou stranách a celkově tím trpěla i hra. Děkuji soupeři za zápas."


Liga starších žáků, Kadaň

Náš první letošní turnaj jsme odehráli až v předaleké Kadani, kam jsme autobusem jeli dvě a půl hodiny. Útěchou nám mohlo být alespoň to, že místní hala patří k nejhezčím, v jakých se florbal hraje. V ideálním počtu deseti lidí a brankáře jsme absolvovali první tři letošní zápasy. Na našich klucích bylo vidět, že se stále dost perou s velkým hřištěm a adaptace na pětkový florbal ještě není zcela dokončena. V prvním zápase jsme jasně přehráli soupeře z Teplic i v dalších dvou jsme předváděli dobré výkony, takže se i přes dvě prohry nemáme za co stydět. Zvláště, když z jedenácti hráčů byli pouze dva, kteří patřili do starších žáků již loňskou sezónu, zatímco ostatní přišli z mladších. Zvláštní pochvalu si za velké nasazení ve všech zápasech zaslouží David Parsi a Honza Steiner.

Florbal Teplice - TJ Turnov 1:12, TJ Turnov - Florbal Chomutov 5:9, Tatran Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov 10:5

Neděle 1. října 2017

2. liga juniorů, Most

FBC DDM Kati Kadaň - Semilsko TJ Turnov - 4:4 (1:0, 1:3, 2:1)

branky (asistence): 16:05 Jonáš Zakouřil, 16:43 Tomáš Zeman (Jakub Švehla), 28:02 Martin Dyntr (Lukáš Švitorka), 33:47 Jakub Janoušek (Jan Haloun)

Svá první utkání v 2. Lize juniorů odehrálo i družstvo TJ Turnov, které se v letošní sezóně spojilo s hráči z oddílu SCC Semily. Začátek utkání byl vyrovnaný, kdy se domácí dostali v závěru třetiny do vedení. V druhé třetině turnovští předvedli nejlepší výkon a zaslouženě otočili výsledek ve svůj prospěch. V dobré hře pokračovali i na začátku poslední části hry, kdy své vedení ještě navýšili na 4:2. Potom ale začali bránit výsledek a dopouštěli se chyb a tím dovolili soupeři vyrovnat stav. V poslední minutě hráli turnovští hráči přesilovku, kdy byly šance na vstřelení gólu na obou stranách hřiště (paradoxně více na straně hostů), a tak je dělba bodů spravedlivá.

Semilsko TJ Turnov  - BK Real Roudnice n/L - 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

branky (asistence): 13:17 Jan Haloun (Marek Ludvík), 14:53 Lukáš Švitorka (Martin Dyntr), 16:01 Jakub Janoušek (Jan Haloun), 32:40 Jan Haloun (Jakub Janoušek), 38:53 Lukáš Švitorka (Nazar Doržanin)

V druhém utkání byli turnovští florbalisté lepším celkem a to po všech stránkách. Pouze malá střelecká produktivita a větší množství nepřesností v rozehrávce zapříčinily, že výsledek je pro hosty milosrdný. Nedostatkem, na který si budou muset dát domácí v příštích zápasem pozor, jsou zbytečná vyloučení, která v některých momentech dostala soupeře „do hry“. Spolehlivý výkon podal brankář Ondřej Brunclík.

1.liga dorostenek, Turnov
Florbal Teplice - TJ Turnov 0:9
TJ Turnov - FBC Liberec 3:5


Počet komentářů: 71 | Přidat komentář


  Soustředění 2018  ODDÍLOVÉ SLEVY


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2018