DOHRÁNO: Muži v dramatickém závěru porazili Králův Dvůr

Vydáno dne 14. 11. 2016 (1109 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgSkončený víkend zapojil do ligových bojů šestici turnovských celků. V sobotu se na domácí palubovce představili muži. V rámci 9. kola Národní ligy dokázali uhájit první místo v tabulce díky těsné výhře nad T. B. C.. V turnovské hale se dařilo také starším žákům, kteří tentokrát se vstřelenými góly sice šetřili, ale i tak si připisují dvě výhry. Bodově úspěšné zápasy mají za sebou také juniorky, ženy a starší žákyně. Elévci si další porci zkušeností odvážejí z Jablonce n/N.

Sobota 12. listopadu

Národní liga, 9. kolo

TJ Turnov - T. B. C. Králův Dvůr  5:4 (2:0,2:0, 1:4) ONLINE PŘENOS

branky (asistence): 03:45 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 11:35 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 34:24 Vojtěch Palatínus, 37:57 Jan Seidl (Štěpán Matěcha), 58:53 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgTurnovští diváci mohli v sobotu vidět reprízu loňské semifinálové série play off a zároveň návrat Jana Seidla, který se do zeleného dresu vrátil z hostování ve Staré Boleslavi. V sestavě trenéra Markse naopak chyběl zraněný Vojtěch Rondoš. Domácí začali výborně a Vojtěch Palatínus dvěma góly v první třetině dodal svému týmu potřebný klid. Herní pohoda vydržela domácím také ve druhé dvacetiminutovce. Po polovině utkání si Vojtěch Palatínus vybojoval míček a svým třetím přesným zásahem korunoval svůj hattrick. Dvě minuty před druhou sirénou oslavil svůj návrat do turnovské sestavy Jan Seidl, který byl dostatečně důrazný v soupeřově brankovišti a přidal čtvrtou branku domácích. Ve třetí třetině si někteří turnovští fanoušci jistě vzpomněli na rozhodující zápas semifinálové série. Stejně jako na jaře, tak i v tomto utkání se dokázali hosté nadechnout a hned v prvních minutách třetí třetiny potrestat všechny turnovské chyby. Konkrétně v polovině druhé minuty se hosté prosadili poprvé a z následné přesilové hry se mohli radovat podruhé. Dvěma rychlými góly hosté ožili a začali se více tlačit do zakončení. Aktivní hra jim přinesla ovoce po špatné rozehrávce domácích, kterou hosté v 52. minutě využili ke vstřelení kontaktní branky. Pět minut před třetí sirénou byla stíhací jízda hostů dokonána a skóre vyrovnáno na 4:4. Následně si v přesilové hře mohli vzít turnovští své vedení zpět, ale paradoxně to byli hosté, kteří mohli utkání rozhodnout. Proti byl však svým výborným zákrokem brankář Horáček. Na konci 59. minuty si domácí střídačka vzala čas na poradu a upředla svůj plán do posledních sekund. Tento tah vyšel trenéru Marksovi na výbornou. Po sérii rychlých přihrávek se míček dostal až na kapitána Matěchu, který se ze středu hřiště nemýlil a minutu před koncem rozhodl o výhře Turnova v poměru 5:4. Turnovští florbalisté tak i po devátém kole zůstávají na čele tabulky a příští víkend je čeká těžké utkání v Českých Budějovicích.

Hodnocení trenéra hostů pana Michálka: „Chvíli jsem si připadal jako letos na jaře. Klasicky prospalé první dvě třetiny s naprosto bezzubou koncovkou. Ve třetí třetiny jsme se nadechli k velkému obratu, který ukončil Luďa Horáček famózním zákrokem při našem oslabení. Rozhodla nedůslednost při bránění na konci zápasu. Děkuji soupeři za velmi kvalitní a pohledné utkání. Přeji hodně štěstí do zbytku sezóny a třeba se sem na jaře ještě vrátíme.“

Hodnocení trenéra domácích pana Markse: „ První dvě třetiny jsme byli produktivnějším týmem. Přestože nás soupeř předčil v počtu střel a asi i v držení míčku, rozhodla naše vyšší efektivita. Škoda našeho herního výpadku ve třetí třetině, mohli jsme utkání dohrát ve větším klidu. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za podporu.“

Liga elévů, Jablonec n/N

Začínající florbalisté se k dalšímu turnaji vydali do Jablonce nad Nisou a znovu potvrdili, že se jejich herní výkon neustále zlepšují. Inkasovaných branek ubývá, naopak těch vstřelených je stále více. Kluci se navíc nebojí hrát a pomalu začínají využívat předchozí zápasové zkušenosti. Zápasy jsou tak i nadále tou nejlepší tréninkovou metodou. Děkujeme panu Lochmanovi za pomoc s dopravou a všem rodičům, kteří se přijeli podívat za podporu.