DOHRÁNO: Muži vstoupili do play off, ženy zakončily základní část

Vydáno dne 04. 03. 2019 (349 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811151129_ilus_muzi.jpgTurnovští florbalisté po dvou letech znovu vstoupili do vyřazovací části Národní ligy a z horké půdy v Pelhřimově si přivážejí nadějný stav čtvrtfinálové série. Ženy zakončily základní část 1. ligy dvěma porážkami, přesto si ve své první sezóně ve druhé nejvyšší soutěži zahrají play off, v jehož prvním kole narazí na Florbalovou akademii MB. Mužská rezerva v Železném Brodě na body nedosáhla, naopak dorostencům se v Jilemnici podařilo jednou zvítězit.

Sobota 2. března 2019

Národní liga, 1. zápas čtvrtfinále play off
Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 3:6 (0:4, 2:0, 1:2)

branky: 27. Tomáš Kocián, 40. Petr Poduška, 50. Martin Blažek - 7. Patrik Rozkovec, 7. Vojtěch Palatínus, 13. Vojtěch Palatínus, 14. Patrik Rozkovec, 54. Tomáš Vitásek, 60. Patrik Rozkovec; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 2:5 + Adam Balatka 5; využití: 1:0; diváků: 137; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 21 - Jaroslav Švec 23

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngPo dvou letech se turnovští florbalisté znovu objevili v play off a vstup do čtvrtfinálové série jim vyšel výborně. Na půdě Pelhřimova se jim podařilo položit základ prvnímu vítězství již v úvodní dvacetiminutovce, kterou díky dvěma brankám Rozkovce a Vojtěcha Palatínuse ovládli v poměru 4:0. Zaskočení domácí se do zápasu vrátili až v prostřední části, ve které dvěma góly umazali turnovský náskok. Ve třetím dějství už to v 50. minutě bylo pouze o gól. Turnov však dokázal rychle odpovědět zásluhou Vitáska a v poslední minutě pečetil první výhru v sérii střelou do prázdné branky Rozkovec.

Komentář trenéra hostů A. Palatínuse: "Od nás výborně odmakaný zápas. Vedeme 1:0 a za to jsme rádi. Zítra se jede zase od nuly. Nic víc, nic míň"
Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: "Soupeř nám nabídl velké množství přesilových her, které jsme nevyužili a tím jsme tento zápas nemohli vyhrát. Děkuji skvělým divákům a těšíme se na zítra."

SESTAVA: Švec Horáček, - Korych, Palatínus V., Havlín, Matěcha, Hausmann, Rozkovec, Rondoš, Hejduk M., Grmolec, Hejduk V., Švitorka, Vitásek, Palatínus A., Balatka, Sekyra

1. liga žen, 23. kolo
TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

branky: 10. Johana Fišerová, 23. Pavla Klementová - 37. Nikola Bursová, 46. Lenka Kalistová, 58. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Marek Pohunek - David Macoun; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Martina Gécová 33 - Eliška Kuchyňková 15;

Fotogalerie z utkání

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811261816_logo_skv.pngDo první třetiny jsme nastoupily velmi tvrdě, hra byla rychle přerušována. I když nám chyběly dvě opory Bajerová a Müllerová, dokázaly jsme hrát velmi vyrovnaně a využívaly jsme rychlých protiútoků. V desáté minutě Fišerová doslova dotlačila míček za záda hostující golmanky Kuchyňkové a rázem jsme vedly 1:0. Za necelé čtyři minuty jsme čelily oslabení, kdy měly Vinohradské hráčky několik příležitostí vyrovnat, ale až do konce první třetiny nevstřelily gól.

Druhá třetina byla vyrovnanější a my jsme už neměly tolik šancí dostat se na soupeřovu půlku. Nicméně ve dvacáté třetí minutě zajistila clonící Bittnerová nájezd, který výborně hrající Klementová bez zaváhání proměnila, a záhy jsme vedly 2:0. To nás opět nabudilo a vytvořily jsme si několik dalších šancí, které bohužel gólem neskončily. Do konce druhé třetiny jsme si ještě zahrály dvě oslabení, první jsme úspěšně přestály, ale ve druhém skončil míček za zády Gécové a Vinohrady stáhly naše vedení na 2:1. Do konce třetiny panoval na hřišti trochu zmatek, ale skóre už se nezměnilo.

Ve třetí třetině už se nebylo na co šetřit a oba týmy předváděly své maximum. Ovšem na naší straně byla znát únava, kdy nám oproti soupeři scházela třetí pětice do sestavy. I přesto jsme si znovu vytvářely kvalitní šance, které končily těsně vedle nebo dokonce zacinkaly, gól však nepadl. Vinohrady ale předvedly své umění hrát naplno až do konce a stihly nejprve vyrovnat skóre na 2:2 a v 58. minutě otočit na 2:3. Ztrátu jednoho gólu jsme ani přes veškeré úsilí nedokázaly smazat a ze zápasu jsme odcházely bez bodu.

Sestava: Bittnerová, Červová, Exnarová, Fišerová, Klementová, Koťátková, Pekařová, Škopánová, Urbanová, Vacíková, Veselá, Vlková, Horáková, Gécová

Liberecká liga mužů, Železný Brod

TJ Sokol Koberovy - Stará Garda - TJ Turnov B 7:2, TJ Turnov B - SC Podještědí Č. Dub B 5:9

2. liga dorostenců, Jilemnice

Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:0, TJ Turnov - FBC Liberec B 9:0

Neděle 3. března 2019

Národní liga, 2. zápas čtvrtfinále play off
Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

branky: 2. Václav Fučík, 11. Lukáš Zrzavý, 21. Antonín Palatínus, 41. Václav Fučík, 60. Jan Knězů - 6. Adam Balatka, 9. Pavel Sekyra, 27. Pavel Sekyra, 29. Adam Balatka; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 3:6; využití: 2:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 15 - Jaroslav Švec 18

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngV neděli pokračovala čtvrtfinálová série play off druhým zápasem a i v něm byli turnovští florbalisté velmi blízko druhému vítězství. V úvodním dějství si oba soupeři vyzkoušeli jednobrankové vedení a do šaten odcházeli za smírného stavu 2:2. Smolný okamžik pro hosty přišel hned v první minutě druhé třetiny, kdy si jeden z obránců nešťastně srazil nahozený míček do vlastní branky. Sekyra s Balatkou však svými góly dokázali ještě v prostřední části skóre otočit a Turnov tak rázem vedl 4:3. Vstup do třetí třetiny znovu patřil domácím, kteří po několika sekundách skóre dorovnali. Na další branku  a rozuzlení zápasu si pak přes sto diváků muselo počkat až do polední minuty, ve které domácí pátou brankou rozhodli o svém konečném vítězství. Stav čtvrtfinále je tak po víkendu vyrovnaný a série se na další dva zápasy přesouvá do Turnova.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: "Dnes jsme podali výkon hodný play-off a po bojovném výkonu celého družstva jsme zvítězili, děkujeme divákům za podporu."
Komentář trenéra hostů A. Palatínuse: "Dnes jsme si zápas prohráli zbytečnými chybami a vyloučeními. Jeden bod z venku se počítá, druhý byl blízko, škoda. Přes týden se připravíme a třetí zápas začíná zase od nuly."

1. liga žen, 24. kolo
Florbalová akademie MB - TJ Turnov 10:4 (3:0, 4:2, 3:2)

branky: 9. Eliška Mrázková, 15. Lída Chovancová, 20. Tereza Kabátová, 26. Irena Palatínusová, 32. Eliška Mrázková, 39. Kristýna Sobotková, 39. Martina Lamblová, 41. Eliška Horáková, 54. Irena Palatínusová, 58. Monika Žapková - 22. Karolína Koťátková, 35. Pavla Klementová, 44. Karolína Exnarová, 50. Johana Fišerová; rozhodčí: Lukáš Polanský - Lukáš Husák; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Radka Höflerová 12 - Eva Horáková 25

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811060803_logo_MB.jpgNedělní závěrečné kolo rozhodlo o konečném umístění v tabulce, které Turnovu přisoudilo konečné sedmé místo. Po večerním výběru soupeřů tak je jasné, že ženy v prvním kole play off narazí právě na Florbalovou akademii MB, která bude favoritem nejen této série, ale celého play off.

Komentář trenéra domácích, pana Kárníka: ,,Dnešním dnem se uzavřela základní část. Začínáme se chystat na play off. V zápase jsme si daly dílčí úkoly a jsme spokojeni s jejich plněním. Děkujeme soupeřkám za zápas a přejeme šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí, pana Hakena: ,,Tyhle zápasy by se ani snad neměly hrát. Ani jeden z týmů nepředvedl vůbec, ale vůbec nic. Zápasy Turnov - Bolka akorát uspávají diváky."

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář