DOHRÁNO: Muži zvládli souboj o druhou příčku

Vydáno dne 13. 12. 2015 (1315 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509281858_images.jpgFlorbalu zdar a turnovskému zvlášť! Národní liga se v sobotu znovu vrátila na turnovskou palubovku a turnovští flrobalisté se na ni naladili zpět na vítěznou notu a udrželi tak druhou příčku. Ostatním celkům se však ve třetím adventním víkendu již tolik nedařilo. Dorostenci odjížděli z Hradce Králové bez bodů, remízu vybojovaly dorostenky. Pokračovaly také soutěže mladších žáků a mladších žákyň.

Sobota 12. prosince

Národní liga - 13. kolo
TJ Turnov - FBC Plzeň  10:6 ONLINE

branky (asistence): 16:37 Jaromír Ekl (Antonín Palatínus), 27:26 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 32:07 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 42:53 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 43:18 Jan Seidl (Štěpán Matěcha), 43:48 Daniel Měkota (Antonín Palatínus), 44:56 Jan Seidl (Štěpán Matěcha), 47:24 Antonín Palatínus (Daniel Měkota), 48:48 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 58:19 Daniel Měkota (Štěpán Matěcha)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201312011656_plzen.jpgNová posila v turnovskému dresu se uvedla hned ve svém prvním zápase. Jaromír Ekl poslal domácí v sedmnácté minutě vyrovnané první třetiny do vedení. Vyrovnané utkání následně pokračovalo i ve své prostřední části, po které bylo skóre nerozhodné 3:3. Brankový uragán domácí rozpoutali až v poslední dvacetiminutovce, kterou ovládli poměrem 7:3 a po utkání tak mohli slavit výhru 10:6, čímž si upevnili druhou příčku v tabulce. Sedmi body (3+4) se blýskl Antonín Palatínus, který tak po zásluze stal nejlepším hráčem zápasu. Trenér Pánek k utkání dodal: "Dvě třetiny jsme bojovali s výborným soupeřem, ve třetí třetině jsme zjednodušili hru a soupeře přehráli."

Liga mladších žáků - Liberec

Další turnaj nám znovu přiblížil trenér mladých nadějí David Kneř: "Týden uběhl jako voda a nás čeká v neděli další ze série pětkových turnajů, tentokrát v areálu liberecké arény. Soupeři byli pouze dva a to Liberec a Česká Lípa, každý oddíl dodal dva týmy. Hodnocení bude velmi stručné: odehráli jsme 2 vyrovnané zápasy, které jsme prohráli o gól, respektive o dva, v druhých dvou utkáních jsme prohráli velkým rozdílem. S těmito soupeři jsme dokázali držet krok pouze první poločas. Výsledky jsou spravedlivé a odpovídají tomu na co máme, poslední utkání se vyhrát dalo, nicméně soupeř dal o gól víc. Jedeme dál, dopředu hrajeme vcelku slušně i když nám chybělo zakončení a pohyb po odehrání míčku a vůbec pohyb bez míčku, už by mohl být lepší. O kvalitní bránění se zatím moc opřít nemůžeme.  Děkuji rodičům za zajištění dopravy, soupeřům za soupeření, pořadatelům za pořádání, rozhodčím za rozhodování, dětem za hru a Štěpánu Slanému přeji dobrou noc :). Příští týden nás čeká poslední letošní turnaj, opět jedeme do Liberce, jen pětky vyměníme za trojky."