DOHRÁNO: Nový rok začal Turnov v Národní lize porážkou, výhru slaví ženy

Vydáno dne 08. 01. 2019 (354 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901080740_hejduk_vojtech.jpgPrvní hrací víkend nového roku přinesl zápasy obou nejvyšších soutěží. V rámci 15. kola Národní ligy čekal na turnovské florbalisty souboj o elitní čtyřku s Pelhřimovem. V turnovském dresu se po téměř třech letech znovu objevil Vojtěch Hejduk, ale ani jeho branka porážku neodvrátila a Turnov tak klesl na šestou příčku. Více se v sobotu dařilo ženám v 1. lize, které po obratu vezou z Chomutova dva body za výhru po nájezdech. V neděli už však ženy nestačily na Týn a drží tak sedmou příčku. Z vedoucí pozice pak po víkendových porážkách spadli muži B, kteří nestačili na Českou Lípu a Liberec.

Sobota 5. ledna 2019

Národní liga, 15. kolo

TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

branky: 19. Vojtěch Hejduk, 21. Štěpán Matěcha - 8. Petr Poduška, 10. Václav Fučík, 34. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 44. Jan Knězů, 58. Václav Fučík, 59. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 - Jakub Kuchař 18

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngDo přímého souboje dvou sousedů v tabulce již mohli domácí nasadit také největší zimní posilu Vojtěcha Hejduka, který se do Turnova vrátil po téměř třech sezónách z týmu Mladé Boleslavi. Právě Vojtěch Hejduk se stal prvním turnovským střelcem nového roku a na konci první třetiny dokázal chytrou tečí snížit dvoubrankový náskok hostů. Těm se podařilo dvakrát skórovat v rozmezí osmé a desáté minuty. Šedesát turnovských fanoušků se následně mohlo radovat hned po šesti sekundách druhé třetiny, po kterých se k míčku dostal kapitán Štěpán Matěcha a přesnou střelou vyrovnal. Domácí byli následně aktivnějším týmem, ale od poloviny utkání začal otěže zápasu přebírat Pelhřimov. V tom mu pomohlo také vyloučení Jana Halouna, který tak z trestné lavice musel ve 34. minutě sledovat třetí gólovou radost hostů. V závěru druhé periody pak Spartak potrestal turnovskou nedůslednost a střelou do odkryté branky znovu odskočil na rozdíl dvou branek.
V závěrečné třetině se turnovští florbalisté snažili být aktivní, ale jejich snahu hned ve 44. minutě zmrazil soupeř pátou brankou. S tříbrankovým náskokem si už hosté dokázali průběh utkání pohlídat a při závěrečné snaze domácích o obrat přidali další dvě branky, které daly výsledku konečnou podobu.

Komentář trenéra hostů Jana Kotena: "Z naší strany aktivní vstup do utkání, po následném polevením jsme se dostali zpět ke hře v pohybu, což důrazné utkání z obou stran nakonec rozhodlo. Pochvalu zaslouží brankář a celý tým za přístup. Děkujeme soupeři a divákům za bouřlivou atmosféru."
Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: "Těžký zápas, který nám ukázal řadu věcí, což je nejdůležitější. Soupeři gratulujeme a přejeme šťastnou cestu domů. Děkujeme divákům za podporu."

1. liga žen, 15. kolo

Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:7 pn (3:3, 0:2, 3:1 - 0:0)

branky: 5. Natálie Janouchová, 6. Dominika Kratochvílová, 10. Lenka Čiháková, 41. Petra Malecká, 51. Anna Fuková, 51. Petra Malecká - 18. Kateřina Vlková, 18. Lucie Veselá, 19. Marcela Urbanová, 21. Leona Müllerová, 40. Leona Müllerová, 55. Leona Müllerová, N Kateřina Vlková; rozhodčí: Ondřej Lovacký - Kamil Neuman; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Aneta Blahníková 35 - Eva Horáková 26

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809170726_logo_chom.jpgTurnovským hráčkám utekl začátek zápasu a už po necelých deseti minutách prohrávaly 3:0. O to větším překvapením tak byla druhá polovina první třetiny, ve které se Turnovu podařilo brankové manko smazat a vrátit se zpět do zápasu. Jeho hráčkám následně patřila prostřední pasáž, konkrétně Leoně Müllerové. Ta svými dvě góly orámovala druhou třetinu a poslala tak hosty poprvé do vedení. Skóre 5:3 však vydrželo jen do padesáté minuty, ve které bylo znovu srovnáno. V poslední desetiminutovce se oba týmy ještě jednou zapsaly do střeleckých listin a za stavu 6:6 tak utkání pokračovalo prodloužením. V jeho závěru se ve slibné šanci ocitla Klementová, ale trefila pouze tyčku. Na řadu tak přišla trestná střílení, ve kterých uspěly všechny tři turnovské střelkyně a jejich tým si tak z Chomutova odváží cenné dva body za výhru 7:6 po samostatných nájezdech.

Komentář trenéra hostů Jakuba Hakena: "Po lehkém startu, kdy první třetina vypadala jako z 12. ženské ligy se zápas rozjel do supr obrátek a druhá třetina vypadala slušně. Třetí třetina se nesla v duchu nekoncentrovanosti a podle toho to vypadalo."

Komentář domácího trenéra Davida Tauše: "Dnes se nám povedlo jít do vedení 3:0 a otočit výsledek z 3:5 na 6:5. Jinak na naší hře nemohu najít nic pozitivního. Nemá cenu se tady více rozepisovat, každý si zhodnotíme zápas nejprve samostatně. Na vstřelené branky se nadřeme a laciné branky nám padají, jako na běžícím páse. Děkuji soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu domu."

Liberecká liga mužů, Liberec
FBC Bestie Česká Lípa C - TJ Turnov B 8:5, TJ Turnov B - FBC Rebels Liberec D 7:15

Neděle 6. ledna 2019

1. liga žen, 16. kolo

Rudý Dračice mladých nadějí Týn - TJ Turnov 7:2 (3:0, 0:0, 4:2)

branky: 2. Tereza Bočková, 14. Karolína Hašlová, 17. Karolína Hašlová, 43. Martina Kratochvílová, 45. Nella Stašková, 47. Tereza Bočková, 56. Markéta Šímová - 49. Karolína Bittnerová, 53. Karolína Bittnerová; rozhodčí: Jiří Kohnheiser - Martin Hrubec; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Simona Werbynská 30 - Martina Gécová 35

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201901080737_dracice_tyn.gifRáz nedělního utkání určila hned první dvacetiminutovka, ve které domácí hráčky odskočily Turnovu na rozdíl tří branek. Na rozdíl od sobotního duelu se turnovské hráčky smazání gólového deficitu nedočkaly. V klíčových pasážích se navíc musel Turnov bránit při vlastním oslabení a do závěrečného tlaku už mu tak nezbývaly síly. Turnovské střelkyně se prosadily až ve třetí třetině, kdy už však pouze korigovaly konečné skóre.

komentář trenéra hostí: "Nevím, prostě nevím. Dneska nevím. Dneska trenérsky bída, holky hrály dobře. Beru to na sebe. Děkujeme divákům za kulisu a soupeřkám za fér zápas."
Komentář vedoucí družstva domácích: "Po Vánocích jsme schytali celkem tvrdou hru, ve které jsme ovšem dokázali urvat hezkou výhru. Doufáme, že divákům se zápas líbil, byli totiž fantastičtí jako vždy. Děkujeme všem, co zavítali na tříkrálové odpoledne do haly! Soupeřkách přejeme příjemný dojezd domů."

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář