Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Odstartovalo 2. kolo play down

Vydáno dne 19. 03. 2018 (1092 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801221220_dorost_leden_17.jpgO víkendu vstoupili turnovští florbalisté do druhého kola play down, ve kterém musí hájit svoji příslušnost v Národní lize proti týmu Strakonic. Po dvou zcela odlišných výkonech turnovských florbalistů  je stav série o udržení vyrovnaný. Oba své zápasy dokázali naopak vyhrát dorostenci, kteří se tak z Mostu vracejí se šesti body. Na juniorky tentokrát čekalo pouze jediné utkání, které skončilo smírným výsledem. V ligových soutěžích byly vidět také starší žákyně a elévky.


Pátek 16. března 2018

Národní liga, 1. zápas 2. kola play down

TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 5:6p (1:1, 1:1, 3:3 - 0:1)

branky: 7. Pavel Sekyra, 33. Tomáš Vitásek, 45. Štěpán Matěcha, 51. Pavel Sekyra, 57. Tomáš Vitásek - 1. Jakub Mikeš, 21. David Chvosta, 41. Jiří Křesák, 47. Kryštof Bučok, 48. David Chvosta, 62. Kryštof Bučok; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 39; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 33 - Jan Jeřábek 27

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngVe druhém kole nadstavbové části soutěže o udržení narazili turnovští florbalisté na Strakonice, které v základní části obsadily poslední příčku, právě za Turnovem. První utkání této série příliš florbalové krásy nepobralo a nervozita byla znát na obou stranách. Na hřišti tak scházela přesnost a brankové příležitosti. Hned v první minutě se vedení ujaly Strakonice, domácí se sice snažili o rychlou odpověď, ovšem do déle trvajícího tlaku se nedostávali. Až v sedmé minutě se podařilo vyrovnat Vitáskovi, jehož střelecká forma stoupá právě v play down. Účet první třetiny tím byl uzavřen a na tabuli svítil nerozhodný výsledek 1:1. Druhá třetina probíhala jako přes kopírák, hosté se ujali vedení hned v první minutě, díky využité přesilové hře. Pod vyrovnání se pak po polovině zápasu podepsal znovu Vitásek. Domácím nadále chyběl potřebný klid na hokejkách a zakončení i nadále působila křečovitě. Do druhé přestávky se tak skóre již neměnilo a oba týmy odcházely do šaten za stavu 2:2. Třetí třetina přinesla tradiční obrázek, kdy se hosté hned po pár sekundách dostali, díky třetí brance, znovu do vedení. Následně se domácím naskytla velká příležitost k otočení vývoje utkání. Ve dvojnásobné přesilovce se však prosadil pouze Palatínus, který ve 45. minutě vyrovnal na 3:3. Do brankového trháku se Strakonice dostaly v rozmezí 47. a 48. minuty, ve kterých i díky využité přesilové hře odskočily domácím na rozdíl dvou branek. Až v tento moment přišlo zlepšení v herním projevu domácích, kteří dokázali z následného tlaku vyrovnat zásluhou Sekyry a Vitáska. Za stavu 5:5 tak první zápas série mířil do prodloužení. V něm začali tlakem domácí, ovšem po chybě na útočné polovině se do protiútoku dostali hosté, kteří pak i s trochou štěstí nakonec protlačili míček do turnovské branky. Po vítězství 6:5 si tak první bod do série připsaly Strakonice.

Komnetář trenéra domácích Markse: "Úroveň utkání odpovídala jemu významu. Bylo velmi nervózní a plné chyb, hráči nedokázali plnit stanovené pokyny a doplatili jsme na to gólem v prodloužení."

Komentář trenéra hostů Jakuba Mikeše: "První bod v sérii vůbec nic neznamená, o tom jsme se mohli přesvědčit v minulém kole. Děkuji pořadatelů, soupeři a divákům."

Sobota 17. března 2018

Národní liga, 2. zápas 2. kola play down

TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)

branky: 7. Vojtěch Palatínus, 14. Tomáš Vitásek, 19. Daniel Měkota, 33. Vojtěch Palatínus, 34. Štěpán Matěcha, 37. Martin Hejduk, 59. Daniel Měkota - 37. David Chvosta, 57. Jiří Křesák, 57. Tomáš Mareš, 59. Jakub Mikeš; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 33; zásahy brankářů: Luděk Horáček 19 - Jan Vaníček 25

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngV sobotu mohli diváci vidět zcela  jiný zápas, než o den dříve. Především obrozená první útočná formace Turnova dostávala hosty permanentně do potíží. Domácí navíc hráli více v klidu a snažili se být co nejvíce na míčku. Trpělivou hrou se jim během první třetiny podařilo vstřelit hned tři branky a díky pozorné obraně naopak žádnou neinkasovat. V nastaveném trendu domácí pokračovali také v prostřední části a po brankách Palatínuse a Matěchy vedl Turnov v polovině utkání již 5:0. Hostům se podařilo trochu kuriózně snížit ve 36. minutě, když Chvosta o masku domácího brankáře protlačil míček zpoza branky do sítě. Účet první třetiny však znovu zakončili domácí, Martin Hejduk vymetl všechny pavučiny z horního růžku strakonické branky a přidal tak šestou branku svého týmu.
V závěrečné třetině si domácí svůj náskok trpělivě hlídali, komplikace přišly až v padesáté minutě při dvojnásobné přesilovce Strakonic. Tu však dokázali turnovští přečkat bez inkasované branky a ještě více se tak přiblížili prvnímu bodu v sérii. Branek se diváci dočkali až v závěru utkání. Strakonice po dvou slepených brankách ve 47. minutě ještě vycítily šanci na obrat, kterou však vzápětí gólem do prázdné branky utnul Měkota. Na výhře domácích už pak nic nezměnila ani čtvrtá branka hostů, která už pouze dodala výsledku konečnou podobu. Turnov předvedl zcela opačný výkon, než v předchozm duelu a po zásluze si dokráčel k prvnímu bodu sérii, která je tak po víkendu vyrovnaná. Souboj o udržení bude pokračovat příští víkend ve Strakonicích.

Komentář trenéra domácích Markse: "Naprosto opačný zápas, než včera. Hráči dnes hráli to, co jsme si řekli a výsledkem byl jednoznačný vývoj utkání. Hosté korigovali v závěru, kdy už naše soustředění lehce pominulo."

Komentář trenéra hostů Jakuba Mikeše: "Dnes jsem zápas nezvládli fyzicky. Máme hodně hráčů zraněných, bohužel jsme doplatili na malý počet hráčů. Soupeř měl větší touhu vyhrát. Série bude ještě velice náročná, doufám, že se do příštího týdne dáme dohromady a předvedeme lepší výkon, než dnes."

Přebor starších žákyň, Roudnice n/L
FBC Liberec - TJ Turnov -:-, TJ Turnov - SK Štětí -:-, TJ Turnov - BK Real Roudnice n/L -:-

Neděle 18. března 2018

2. liga dorostenců, Most
ASK Lovosice LFP - TJ Turnov 3:5, TJ Turnov - FbK Prty 18:1

Hodnocení trenéra Františka Záleského: V prvním utkání jsme se postavili proti Lovosicím. Utkání bylo ovlivněno obrovskou řadou nepřesností, zkažených přihrávek a zbytečně ztracených míčků na naší straně. To bylo dáno hlavně tím, že hala v Mostě připomíná jak teplotou, tak povrchem spíše zimní stadion, ale podmínky byly pro všechny stejné. Zápas jsme nakonec zvládli hlavně díky skvěle zvládnutým přesilovkám i oslabením a dokráčeli si pro celkem pohodové vítězství.
Druhé utkání proti týmu FbK Prty, který zatím nezískal jediný bod, připomínalo spíše frašku. Pro nás to byl spíše ne moc kvalitní trénink, než zápas a tomu odpovídala i úroveň koncentrace. Výsledek 18:1 asi sám o sobě hovoří za vše.

2. liga juniorek, Jičín

KM Automatik FBK Jičín – TJ Turnov   5:5 (1:1; 0:2; 4:2)

Turnovské juniorky zajížděly k dalšímu ligovému turnaji do Jičína. Protože se z turnaje omluvil tým z Chomutova, čekalo naše děvčata pouze jedno utkání.

První třetina začala ve velmi opatrném tempu. Výjimkou byla hned první útočná akce druhé turnovské formace, kdy Jana Pekařová našla přesnou přihrávkou Karolínu Koťátkovou, která následně ve velké rychlosti přeběhla polovinu hřiště a přesně zakončila. Nepozornost v turnovské obranné činnosti potrestaly hráčky Jičína o minutu později, kdy před velkým brankovištěm zůstala osamocená jedna ze soupeřek. Zbytek třetiny se nesl více v duchu nepřesností, přesto turnovské hráčky měly několik šancí, které zůstaly neproměněné.

O přestávce hráčky dostaly instrukce, které je nabádaly k rychlému přístupu k hráčkám soupeře v obranné polovině hřiště a rychlejšímu přechodu do útoku. Snad i proto byl začátek třetiny tak úspěšný. Hned první formace se dokázala prosadit, to Bajerová přesně umístěnou střelou z osy hřiště nedala jičínské brankářce šanci. Hra turnovských děvčat byla v tuto chvíli jasně lepší, Jičín se k ničemu vážnému nedostal. Ještě před polovinou druhé třetiny se prosadila po nahrávce Karolíny Bittnerové elitní střelkyně týmu Kateřina Vacíková. V průběhu třetiny více šancí naše holky proměnit nedokázaly, za zmínku stojí neproměněná akce rychlonohé střelkyně Karolíny Koťátkové, která dokázala projít mezi třemi hráčkami soupeře, ale zakončila do nohou jičínské brankářky.

Do třetí třetiny naše holky vstoupily znovu vlažněji a Jičín, který prohrával a musel dotahovat, přebíral otěže utkání. Svoji mírnou převahu vyjádřil dvěma brankami ve třech minutách utkání. To turnovské juniorky nakoplo a zlepšenou hrou vrátili dvoubrankové vedení na svoji stranu. Nejprve se prosadily sestry Brabcovi, kdy střelu Kateřiny dorazila do jičínské branky Lucie a o minutu později úřadoval první útok, jmenovitě střelkyně Vacíková a nahrávající kapitánka Bajerová. Tím se zdálo, že utkání mají turnovské hráčky pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Nejprve Jičín snížil na rozdíl jedné branky, když obrana nedostoupila volnou hráčku před velkým brankovištěm a o půl minuty později, na nahození do malého brankoviště nedokázala obrana ani brankářka Bittnerová zareagovat, tak, aby dorážející hráčka měla méně prostoru a času na plácnutí do balónku. Utkání bylo srovnáno. Protože holky chtěl utkání vyhrát, vložily veškeré síly do útočného snažení. Bohužel, Bajerová jako poslední hráčka na útočné polovině přišla o míček a unikající soupeřku zachytila až kousek před svojí brankářkou, za cenu seknutí. Rozhodčí nařídili trestné střílení, se kterým si Tereza Bittnerová v bráně poradila a svým pohybem donutila soupeřku přestřelit. Následné oslabení holky již zvládly a odvezly z Jičína alespoň jeden bod, za nerozhodný stav 5:5.


http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201803200737_junky_jicin.jpgLiga elévek, Podbořany
Ani dlouhá cesta neubrala malým florbalistkám chuť do florbalu. V zápasech s Litvínovem, Chomutovem a Podbořany se svěřenkyním Vratislava Salaby podařilo předvádět všechny trénované dovednosti a k tomu přidat další zápasové zkušenosti, čímž byl hlavní cíl turnaje splněn. Dvě výhry pak byly jen pomyslnou sladkou tečkou za úspěšným florbalovým dnem.


Počet komentářů: 87 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019