Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Palatínus pomohl hattrickem k důležité výhře

Vydáno dne 22. 01. 2018 (565 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711270901_kevin.jpgAni o tomto víkendu se kolotoč ligový zápasů nezastavil a proto vám přinášíme jejich další výsledkový přehled. Muži díky své výhře ve Strakonicích mohou nadále pomýšlet na play off Národní ligy, na které momentálně ztrácejí čtyři body. Mužská rezerva si rovněž připsala jednu výhru, podobně jako dorostenci. Juniorkám se v Lovosicích podařilo vyhrát obě utkání a upevnit si tak pozici na třetím místě. Povedený turnaj mají za sebou také mladší žáci.

Sobota 20. ledna 2018

Liberecká liga mužů, Železný Brod
Smědavští Vlci SFbK Frýdlant - TJ Turnov B 6:8, TJ Turnov B - SC Podještědí Č. Dub B 5:8

Liga juniorek, Lovosice
BK Real Roudnice n/L - TJ Turnov 4:6, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 12:1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801220750_dorky_lov.jpgZápasy dorostenek pro nás zhodnotila trenéra týmu Marcela Urbanová: Do prvního zápasu jsme nevstoupili úplně ideálně, skóre bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Naše soupeřky těžily z našich chyb a nepřesných nahrávek, zatímco my jsme měli problém překonat jejich gólmanku. Štěstí a správná muška nám chyběla i při přesilové hře. Nakonec jsme však i díky hattricku Koťátkové odskočili na dvoubrankový rozdíl, a ten už jsme si do konce zápasu udrželi.

Do druhého zápasu jsme vstoupili výrazně lépe a už v prvních minutách vedli. Podařilo se nám vstřelit 12 branek a trochu si spravit chuť z předešlého zápasu. Bohužel se gólmance Bittnerové nepodařilo udržet čisté konto, ale i tak jsme vyhráli s klidem a přehledem.

Neděle 21. ledna 2018

Národní liga, 17. kolo

FbC Strakonice P. A. - TJ Turnov 9:11 (5:3, 3:2, 1:6)

branky: 2. Jiří Křesák, 8. Karel Šavrda, 11. Jiří Křesák, 14. David Chvosta, 15. Jan Staněk, 31. Jiří Křesák, 34. Kryštof Bučok, 38. Karel Šavrda, 45. Kryštof Bučok - 4. Vojtěch Rondoš, 11. Vojtěch Palatínus, 13. Vojtěch Palatínus, 23. Pavel Sekyra, 39. Dominik Hiadlovský, 45. Štěpán Matěcha, 47. Dominik Hiadlovský, 48. Štěpán Matěcha, 48. Martin Hejduk, 57. Martin Hejduk, 57. Vojtěch Palatínus; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 0:1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801220751_logo_fbc_st.pngDo Strakonic cestovali turnovští florbalisté s jasným cílem, pokud chtějí nadále bojovat o play off, musí zde naplno bodovat. Do utkání však lépe, vstoupili domácí, kteří si v průběhu prvních dvou třetin neustále udržovali vedení. Hosté však dokázali vždy rychle odpovědět a tím se svým soupeřem držet krok. Výrazněji Strakonice odskočily až na konci druhé třetiny, ze které odcházeli za průběžného vedení 8:5. Ve třetím dějství však na hřišti dominovali turnovští florbalisté. I přes devátou inkasovanou branku dokázali během sedmi minut skóre srovnat zásluhou dvou branek kapitána Matěchy, ke kterému se přidali Hiadlovský a Hejduk. Ten se navíc v 57. minutě postaral o vedoucí desátou branku, která nasměrovala jeho tým ke konečnému vítězství. O pár sekund později navíc přidal pojistku Vojtěch Palatínus, který tak završil svůj hattrick a především pojistil důležité turnovské vítězství v poměru 11:9.

Komentář trenéra hostů Jaroslava Markse: Dvě třetiny jsme se na hřišti hledali, nemohli jsme najít optimální sestavu, to se nám ve třetí třetině podařilo a odehráli jsme jednu z nejlepších hracích částí sezony. Vyhráli jsme, protože jsme byli lepší v zakončení.

2. liga dorostenců, Semily

FBC Vipers Most - TJ Turnov 4:2, TJ Turnov - SCC Semily 4:1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801221220_dorost_leden_17.jpgOba zápasy nám přiblížil trenér dorostenců František Záleský: V prvním utkání jsme nastoupili proti Mostu. Očekávali jsme vyrovnanou bitvu a také jsme se jí dočkali. V první části gól nepadl, přestože soupeř vyrobil při rozehrávce několik hrubých chyb, které jsme ovšem nedokázali potrestat. Nástup do druhé části se nám nad míru podařil a odskočili jsme do vedení o dvě branky, krátce na to jsme bohužel inkasovali kontaktní gól. Ve třetí třetině jsme zápas ztratili, soupeř z Mostu proměnil své šance a tentokrát jsme o dva góly prohrávali. Tento náskok jsme již nedokázali vymazat, až do konce zápasu se hrálo nahoru dolů.

Druhý zápas jsme sehráli proti domácí týmu Semil, jednalo se tedy o okresní derby. Od začátku jsme tahali za delší konec a dostávali se do nebezpečných situací před soupeřovou brankou, koncovka se nám ale nedařila. Ovšem i soupeř si dokázal vypracovat několik šancí a o výsledek jsme se museli dlouho strachovat. Na začátku druhé části se skóre ustálilo na 2:1 a vydrželo až do koncovky. Závěr zápasu jsme si ale zkušeně pohlídali, soupeře k ničemu nepustili a dokonce přidali další dvě branky.

Přebor mladších žáků, Lomnice n/P

Turnaj v Lomnici se turnovským mladším žákům vydařil. V zápasech dokázali prodat a předvést všechny doposud trénované dovednosti podpořené dobře chytajícím brankářem. Z duelů proti Panthers Liberec, Teplicím a Koberov si tak turnovské naděje odnesli další zápasové zkušenosti i radostné okamžiky. Dvě remízi a jedna výhra jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu,

Počet komentářů: 28 | Přidat komentář