DOHRÁNO: První výhra v Králově Dvoře, dorostenky braly všechny body

Vydáno dne 06. 02. 2017 (1225 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgV rámci 19. kola Národní ligy se turnovským florbalistům podařilo poprvé zvítězit na půdě T. B. C.. Díky výhře v prodloužení udrželi zelenočerní před blížícím se play off druhou příčku. Úspěšné byly na domácí palubovce dorostenky, které posbíraly všech devět bodů a vyhouply se tak do čela své soutěže. Ve hře o ligové body byla také mužská rezerva a další utkání mají za sebou mladší žáci.

Sobota 4. února 2017

Liberecká liga mužů, Nový Bor
TJ Turnov B - FBC Lvi Kamický Šenov    4:6
TJ Turnov B - FBC LADEO Gladiators Česká Lípa    6:4

Liga mladších žáků, Liberec
Další tři utkání mají za sebou mladší žáci, kteří tentokrát narazili na silné soupeře. Svěřenci Františka Záleského si však vedli dobře a herně byli svým protivníkům vyrovnaným soupeřem. Výsledkem, kromě motivace do další práce, byla remíza a dvě těsné porážky.

Neděle 5. února 2017

Národní liga, 19. kolo
T. B. C. Králův Dvůr - TJ Turnov 5:6 pn (3:1. 1:3, 1:1 - 0:0)

branky (asistence): 03:58 Pavel Sekyra (Antonín Palatínus), 26:27 Jan Seidl (Tomáš Vitásek), 26:45 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 32:02 Jaroslav Nezdara (Vojtěch Palatínus), 56:25 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), rozhodující nájezd Pavel Sekyra

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgNa horké půdě šel jako první do vedení Turnov zásluhou Sekyry, který se už ve čtvrté minutě trefil přesně pod ruku domácího brankáře. Domácí, kteří v tabulce zle dotírají na tým z Českého ráje, však dokázali ještě během první třetiny vývoj otočit a do šatny odcházeli za průběžného vedení 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce, která divákům nabídla více florbalové podívané, si oba soupeři brankový příděl vyměnili. Hosté z Turnova nejprve během dvacáté sedmé a třicáté třetí minuty vyrovnali gólové manko a zásluhou  Nezdary se navíc dostali do vedení 4:3. Vedení však jeho týmu vydrželo pouze dvě minuty a oba týmy tak podruhé opouštěly hřiště za stavu 4:4. Poslední třetina znovu příliš florbalové krásy nepobrala a kromě dramatickým momentů ubylo také branek. Až v padesáté sedmé minutě si míček vyměnili bratři Palatínusové a starší Antonín vstřelil pátou branku svého týmu. Radost z vedení však jeho týmu vydržela jen pár sekund a za stavu 5:5 tak utkání dospělo do prodloužení. V prodloužení si oba soupeři vyměnily řadu střeleckých pokusů, ale o osudu zápasu musely rozhodnout až trestná střílení. V nich kralovali oba brankáři a jediným úspěšným střelcem byl Pavel Sekyra, který tak přisoudil bod navíc Turnovu za výhru 6:5 po samostatných nájezdech.

Komentář kapitána týmu TJ Turnov Štěpána Matěchy: „Zápas z obou stran s parametry play off. Bylo vidět, že oběma týmům jde o hodně. Soupeř hrál opravdu dobře a my jsme dnes byli o gól šťastnější. Chci pochválit tým za kvalitní taktický výkon. „

Komentář trenéra T.B.C. Králův Dvůr Marka Michálka: „Opět jsme potvrdili roli remízových králů. Dnes nás tři body stála naše produktivita v koncovce a ztráty balónků ve druhé třetině. Zápas byl dobrou přípravou na play off. Gratuluji soupeři k výhře a děkuji pořadatelům, že i po náročném pořádání reprezentace juniorek zvládli tento zápas jako vždy na jedničku.“