DOHRÁNO: Rondoš hatrickem rozhodl zápas s Plzní, juniorky naplno bodovaly v Chomutově

Vydáno dne 31. 10. 2016 (1107 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201610310748_rondos.jpgAni prodloužený víkend nezastavil kolotoč ligových zápasů, který turnovským fanouškům přinesl další radostné okamžiky. Vojtěch Rondoš hatrickem zajistil výhru Turnova v sedmém kole Národní ligy nad Plzní, po které zelenočerní dál zůstávají v čele tabulky. Tři vítězství si z Krupky vezou starší žáci. Bez porážky zůstávají po víkendu turnovské juniorky, které v Chomutově své soupeřky jasně přehrály. Další zápasy mají za sebou také elévové a starší žákyně.

Sobota 29. října

Národní liga, 7. kolo
TJ Turnov - FBC Plzeň 7:5 (3:4, 4:1, 0:0) ONLINE

branky (asistence):00:30Štěpán Matěcha(Vojtěch Rondoš), 03:07Štěpán Matěcha(Antonín Palatínus), 16:48Antonín Palatínus(Pavel Sekyra), 21:29Vojtěch Rondoš(Štěpán Matěcha), 22:31Vojtěch Rondoš(Antonín Palatínus), 34:39Vojtěch Rondoš(Antonín Palatínus), 35:53Pavel Sekyra(Štěpán Matěcha)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201312011656_plzen.jpgSouboj o čelo tabulky se nesl v brankově úrodných minutách prvních dvou třetin. Domácí se mohli radovat již po třiceti sekundách, kdy gólový účet zápasu otevřel kapitán Matěcha. Hosté se však do statistik zapsali také velmi rychle a diváci, kteří nestihli první minutu tak přišli hned o dvě branky. Od čtvrté minuty, ve které domácí vedli 2:1, následovala gólová šňůra hostů, kteří se dokázali po rychlých kombinacích hned třikrát prosadit a rázem se tak dostali do dvoubrankového vedené 4:2. Tři minuty před první sirénou dokázal dojem z první třetiny vylepšit Antonín Palatínus, který svoji brankou vrátil domácí zpět na dostřel. Rovněž úvod druhé dvacetiminutovky přinesl dvě rychlé branky a k radosti domácího publika to byly dva přesné zásahy na straně zelenočerných. Vojtěch Rondoš nastartoval svůj výborný výkon a dvěma svými góly vrátil vedení zpět na stranu Turnova. Těsně po polovině utkání navíc Rondoš završil svůj čistý hatrick a domácí tak vedli již 6:4. O dvě minuty později přidal po krásné souhře Sekyra sedmou turnovskou branku a rázem tu tak bylo slibné třígólové vedení. Plzeň se ještě do druhé sirény stihla oklepat a ve 38. minutě svoji pátou brankou náskok domácích zmenšila. Přestože hosté celou třetí třetinu dobývali branku domácích, nepodařilo se jim již bezchybného Horáčka překonat. Úspěšní nebyli ve třetím dějství ani střelci v zelených dresech. Turnov tak uhájil své vedení 7:5, po kterém si udržel vedoucí příčku v tabulce Národní ligy.

Komentář trenéra domácích Markse: "Po hektickém úvodu utkání jsme od druhé třetině začali hrát. Ve zbývajících dvou třetinách jsme z této hry dokázali soupeře přečíslovat a utkání jsme přes nápor soupeře dotáhli do vítězného konce. Díky soupeři a divákům."
Komentář trenéra hostů: "Může nás mrzet herní výpadek sedm minut v druhé třetině a štěstí, kterého měl víc soupeř, jinak nemám svému týmu co vytknout. Gratuluju soupeři k výhře, děkuji divákům za pěknou atmosféru a jsem hrdý na svůj tým."

Liga starších žáků, Krupka
ASK Lovosice LFP - TJ Turnov 0:3
TJ Turnov - DDM Dynamo Teplice 3:1
Florbal Teplice - TJ Turnov 0:4
TJ Turnov - FBC Liberec B 2:5

Liga elévů, Semily
Elévci zavítali ka dalšímu turnaji do bývalého okresního města. Téměř kompletní sestava odehrála svůj zatím nejlepší turnaj. Kromě pěkných výsledků dokázali mladí zástupci turnovského florbalu v zápsech předvádět také nově naučené dovednosti z tréninků a znovu tak pusunuli svůj sportovní rozvoj. Výhra v posledním zápase byla tou nejlepší odměnou a zároveň motivací do dalších tréninků. Poděkování za výpomoc s dopravou patří rodičům Filipa Hájka a Honzi Lochmana.