DOHRÁNO: Šance na play off stále žijí

Vydáno dne 19. 12. 2017 (720 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201712190745_Juniorky%20%20-%20Home%20Credit%20Arena.jpgPoslední předvánoční víkend přinesl závěrečnou porci florbalových zápasů letošního kalendářního roku. Mužům se na domácí palubovce podařilo v rámci 14. kola Národní ligy porazit druhý tým tabulky a nadále tak udržet šance na postup do play off. Mužská rezerva si z Liberce veze jednu výhru a přezimuje tak na pátém místě. V horních patrech tabulky přečkají Vánoce juniorky a dorostenky, kterým se v ligovým zápasech znovu výsledkově dařilo. Výhra tentokrát unikla starším žákům a ve svých soutěžích bojovali také elévové a mladší žákyně. Takový byl poslední hrací víkend roku 2017.

Sobota 16. prosince 2017

Národní liga, 14. kolo

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 10:6 (2:1, 3:4, 5:1)

branky: 8. Daniel Měkota, 19. Dominik Hiadlovský, 35. Vojtěch Palatínus, 38. Pavel Sekyra, 40. Vojtěch Palatínus, 41. Štěpán Matěcha, 47. Pavel Sekyra, 48. Jaroslav Nezdara, 58. Pavel Sekyra, 60. Jan Haloun - 20. Jakub Kopecký, 22. Pavel Kotrč, 27. Petr Hašek, 34. Petr Hašek, 36. Petr Hašek, 45. Petr Hašek; rozhodčí: Michal Taufmann - Nguyen Duc Trung; vyloučení: 7:4; využití: 3:3; diváků: 49; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 - Lukáš Flégl 21

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgDomácí, po dlouhé době v plné sestavě, odehráli v sobotu zatím nejlepší utkání letošní sezóny a stále tak živí reálnou šanci na play off. Svěřencům Jaroslava Markse vyšel vstup do utkání a v první třetině si vypracovali dvoubrankový náskok, o který přišli až těsně před první přestávkou. Na začátku prostřední části hosté v přesilovce srovnali a následně se dostali až do dvougólového vedení. Početní výhody hrály velkou roli také v dalším průběhu druhé třetiny, ve které Turnov nakonec dokázal dvougólový náskok Jaroměře smazat a do šaten odcházeli oba týmy za smírného výsledku 5:5. Hned po dvaceti sekundách třetí třetiny poslal domácí do vedení kapitán Matěcha. Na jeho branku ještě dokázala Jaroměř o čtyři minuty později odpovědět, ale od tohoto okamžiku již skórovali pouze domácí. Ti se k vítězství rázně přiblížili dvěma slepenými góly v rozmezí 47. a 48. minuty. Zásluhou Sekyry a Nezdary tak Turnov držel vedení 8:6, o které však musel v závěru ještě hodně bojovat. Těžké okamžiky turnovská defenziva zvládla a dvěma góly do opuštěné branky mohli turnovští florbalisté zpečetit důležité tříbodové vítězství v poměru 10:6.

Komentář trenéra domácích p. Markse: "Konečně v téměř kompletní sestavě a s nasazením které nám v předchozích zápasech chybělo jsme předvedli asi nejlepší výkon v této sezóně. Vítězství bylo zasloužené protože jsme byli lepší v koncovce."
Komentář trenéra hostů: "Dnešní velice tvrdé utkání jsme prohráli v osobních soubojích. Gratuluji soupeři."

Liga starších žáků, Smržovka
Florbal Jablonec - TJ Turnov 4:2, FBC Liberec B - TJ Turnov 9:5, TJ Turnov - SCC Semily 1:2

Hodnocení trenéra Františka Záleského: Proti Jablonci jsme hanebně prospali prvních pět minut utkání, ve kterých jsme dostali všechny čtyři góly, a to nás stálo bodový zisk. Mrzet nás to může o to více, že po zbytek utkání jsme byli lepším týmem a zvlášť v některých momentech druhé třetiny jsme soupeři zle zatápěli. Ve druhém utkání proti libereckému béčku to bylo v prvních minutách jako přes kopírák. Opět náš špatný nástup a než jsme se nadáli, prohrávali jsme o tři góly. Přesto, že jsme později v průběhu utkání dokázali vyrovnat hru i skóre, tak náš soupeř těžil ze své výborné produktivity, když dokázal využít téměř všechny své šance a zápas dovést do vítězného konce.Třetí zápas proti Semilům byl vyrovnaný od začátku, až do konce. Šance byly k vidění na obou stranách a my jsme bohužel přetavili v branku pouze jedinou z nich. Nutno také říci, že na klucích ze Semil je vidět, že pod vedením Honzy Štěpánka odvádějí poctivou práci.Pokud chceme do budoucna lepší výsledky, tak musíme předvádět kvalitní výkony od úvodního, až do závěrečného hvizdu a nastupovat do zápasů koncentrovaní.

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 0:5, Tatran Mocné Tuleňky Podbořany - TJ Turnov 0:16

Brankářka Hassová  poprvé vychytala čisté konto a po úspěšné sobotě, kdy dorostenky vyhrály oba dva zápasy, stoupají výše ligovou tabulkou na aktuální druhé místo.

Sestava: Hassová, Stránská K.,  Stránská ., Kyselová, Frydrychová, Vlková T., Vlková K., Brabcová, Pekařová, Janatková.

Neděle 17. prosince 2017

Liberecká liga mužů, Liberec

TJ Turnov - Florbal Liberec 1:8, TJ Sokol Koberovy - Stará Garda - TJ Turnov B 5:14

Liga elévů, Rumburk

Mladí florbalisté cestovali v neděli ke svému poslednímu ligovému turnaji v letošním roce. V Rumburku se jim podařilo v zápasech s Panthers Liberec, Českou Lípou a FBC Liberec navázat na povedené výkony z posledních turnajů a domů se tak mohli znovu vracet s úsměvem a dvě konečné výhry jsou tím nejlepším motivem do dalších tréninků. Poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a panu Lochmanovi, který zároveň zvládl také roli trenéra.

Liga juniorek, Liberec

TJ Turnov - FBC Liberec 9:2, KM automatik Jičín - TJ Turnov 5:5

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201712190745_Juniorky%20%20-%20Home%20Credit%20Arena.jpgHodnocení trenérky Marceli Urbanové: V neděli turnovská jízda holek pokračovala a vyrazily do nedalekého - sněhem zavátého Liberce, kde nekompromisně přejely Liberec výsledkem 9:2. V tomto utkání byly vidět krásné akce, ale také bolestné pády. Pořadatel udělal v první třetině chybu s měřením času a Liberec dal branku v čase 12:37, to je 37 vteřin po skončení řádné hrací doby jedné třetiny, za což se omluvili a o vstřelené brance se vedla diskuze. Naše trenérka pochopila, že za chybu nemohou hráčky, ale časoměřič a jelikož jinak bylo branky dosaženo regulérním způsobem, nechala branku do utkání zapsat.

Do druhého zápasu proti Jičínu jsme nevkročily tou správnou nohou. První dvě třetiny jsme nehrály jako tým. Hrály jsme každá na sebe. Nikdo jsme si nepřipustily svojí chybu a akorát jsme byly naštvaný na ostatní. Každý jsme chtěly dát gól a šly jsme do toho zápasu s tím, že máme jasnou výhru a to byla chyba. Nikdo do toho zápasu ze začátku nešel na 100%. Nehrály jsme týmově. Až ve třetí třetině jsme začaly hrát jako tým, podporovaly se a pomáhaly. Hrály jsme tak jak jsme měly hrát už od začátku a díky tomu se nám povedlo skóre dorovnat. A ukázaly jsme tak turnovské srdce a pravý tým! Po stavu 5.2 pro Jičín jsme dokázaly zápas dorovnat do remízy 5:5.

Liga mladších žákyň, Dubí

TJ Turnov - SK Dubí 3:9, Florbal Comutov - TJ Turnov 7:2, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 2:5

Počet komentářů: 68 | Přidat komentář