DOHRÁNO: Sekyra pomohl šesti body zdolat Strakonice, juniorky se přibližují čelu tabulky

Vydáno dne 28. 11. 2016 (1051 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201611280757_sekyra.jpgPrvní adventní víkend byl ve znamení jedenáctého kola Národní ligy. V něm turnovští florbalisté udrželi druhé místo, když v prodloužení zdolali na svém hřišti Strakonice a to i díky šestibodovému příspěvku Pavla Sekyry. Na domácí palubovce se dařilo také juniorkám, které po dvou výhrách rovněž poskočily na druhou příčku. Výhry si ve svých zápasech připsali také starší žáci a starší žákyně.

Sobota 26. listopadu

Národní liga, 11. kolo

TJ Turnov - FbC Strakonice P. A. 7:6p (3:3, 0:2, 3:1 - 1:0) ONLINE

branky (asistence): 02:41 Pavel Sekyra (Martin Hejduk), 12:51 Tomáš Vitásek (Štěpán Matěcha), 15:39 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 53:03 Pavel Sekyra (Antonín Palatínus), 55:05 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 56:59 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 62:10 Vojtěch Palatínus (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201510190742_strakonice.pngV sobotním utkání se mezi tyče poprvé postavil Lukáš Rudolf, ovšem jeho spoluhráči mu v prvních dvou třetinách příliš nepomohli. Houževnatému soupeři nechávali až příliš volného prostoru a po čtyřiceti minutách tak hosté zaslouženě vedli 5:3. Až změny v sestavě ve třetí dvacetiminutovce pomohli s probuzením domácího týmu, kterému se pět minut před koncem podařilo dvoubrankovou ztrátu smazat a v padesáté sedmé minutě vstřelil Pavel Sekyra dokonce vedoucí branku. Vedení však jeho týmu vydrželo třicet sekund, další nepřesnost v obranné činnosti znovu darovala Strakonicím volnou cestu ke skórování a za stavu 6:6 tak dospělo utkání do prodloužení. V něm byli domácím aktivnějším týmem a zaslouženě tak v jeho třetí minutě vstřelil Vojtěch Palatínus vítězný gól. Tabulka se tak po jedenáctém kole ještě více vyrovnala, Turnov je o skóre druhý za Štíry z Českých Budějovic, stejný počet bodů pak mají na třetím místě také pražští Panteři.

Komentář asistenta trenéra TJ Turnov Jana Kováře: "Soupeř by dvě třetiny lepším týmem a měl větší vůli po vítězství. Naopak my jsme za ním zaostávali v nasazení a důslednosti. Až ve třetí třetině se náš výkon rapidně zlepšil, škoda že jsme neudrželi vedení až do konce. Pro nás těžce vybojované vítězství. Děkujeme soupeři a divákům."
Komentář trenéra hostů: "Po dobrém výkonu ve dvou třetinách jsme ve třetí třetině začali hrát úplně zbrkle, což nás stálo celý zápas. I přesto bod z Turnova je dobrý výsledek. Kvalitní bojovný výkon s hodně zblokovanými střelami. Posílám Ivetě bod do nebe. Děkuji soupeři, divákům a hlasateli."