Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Turnov nestačil na Chomutov ani ve třetím zápase

Vydáno dne 28. 03. 2017 (637 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703280740_tur_chom.jpgZraky turnovských fanoušků se v sobotu ubíraly do Chomutova, kde museli turnovští florbalisté odvracet první matchball domácích v semifinálové sérii play off Národní ligy. Obrat jako proti Štírům se tentokrát nekonal a po dramatickém závěru utkání turnovští podlehli Chomutovu i po třetí po semifinálových bojích tak pro ně sezóna končí konečným třetím místem. Veseleji bylo o víkendu na domácí palubovce, kde si plný bodový zisk připsali dorostenci i starší žákyně. Vítězství v základní části mohou slavit juniorky, které se pomalu chystají na nadstavbovou část. Výhru si připsala také mužská rezerva a další turnaj mají za sebou mladší žáci. Cestu k postupu si zkomplikovaly dorostenky.

Sobota 25. března 2017

Národní liga, 5. zápas semifinále play off

Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

branky: 4. Daniel Fokt, 13. Marek Chocholoušek, 14. Petr Pastor, 17. Marek Chocholoušek, 37. Vít Andrle, 60. Jakub Štěrba - 15. Pavel Sekyra, 40. Pavel Sekyra, 40. Štěpán Matěcha, 57. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 420; zásahy brankářů: Karel Šantora 25 - Jaroslav Švec 20;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201601050843_image.jpgDomácí vstoupili do utkání aktivně a už v první minutě se zásluhou Fokta radovali z první branky. Následně si jeho tým připsal další dva přesné zásahy a vypracovali si tak nadějné třígólové vedení. Až v patnácté minutě se prosadili hosté zásluhou Sekyry. Chomutov však našel ještě před první sirénou rychlou odpověď a první třetinu tak vyhrál poměrem 4:1

Zelenočerní se dokázali vzchopit až v prostřední periodě utkání. Při řadě svých šancí naráželi turnovští florbalisté na výborně chytajícího Šantoru v domácí bráně. Domácí však nepřestávali hrozit z rychlých protiútoků. Situace se obrátila až v závěru druhé třetiny, kdy domácí začali lépe kombinovat a po krásné souhře přidali pátou branku. Závěr třetiny ovšem patřil Turnovu. V poslední minutě se nejprve z trestného střílení prosadil Pavel Sekyra a o pár sekund později přidal třetí branku kapitán Matěcha. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli 5:3.

V prvních minutách poslední třetiny domácí zkušeně drželi míček na svých florbalkách, ale s blížícím se závěrem zápasu se o slovo víc a víc hlásili také hosté z Turnova, jejichž tlak gradoval v posledních sedmi minutách po oddechovém čase. Při risku s odkrytou brankou se zelenočerným dařilo zamknout soupeře před jeho brankou, ve které však kraloval Šantora. Až na začátku 57. minuty se hostům podařilo skórovat zásluhou Vításka, který tak snížil na 5:4. Po vyrovnání sahali jeho spoluhráči o minutu později, ovšem při zmatku v brankovišti nedokázali poslat míček do odkryté branky. Domácí se tak definitivně osvobodili až v poslední minutě, kdy střelou do prázdné branky pečetili svou výhru v poměru 6:4 a zároveň vítězství v semifinálové sérii.

Komentář trenéra Chomutova Martina Bociana  Ohromná radost! Zápas se zdál být velmi dobře rozehraný, ale soupeř ve druhé třetině zlepšil obranu a nakonec z toho bylo obrovské drama. Klobouk dolů před klukama za to, jak zvládli znovu dlouhou power play soupeře. Turnovu mockrát děkujeme za skvělou sérii, všem divákům za opět skvělou kulisu a těšíme se na finále!!!“

Komentář trenéra Turnova Jaroslava Markse: „Nejdřív byl chtěl poděkovat hráčům za celou sezónu, jsem na ně pyšný a jsem rád, že jsem je mohl trénovat. O zápasu rozhodla první třetina, ve které jsme zbytečně inkasovali. Zlepšený výkon ve druhé třetině nás dostal do hry, ale na konci utkání byli šťastnější domácí. Přeji Chomutovu hodně štěstí v dalších bojích.“

Liberecká liga mužů, Liberec

SC Podještědí - TJ Turnov B  5:10, FBC PANTHERS LIBEREC - TJ Turnov B 15:8

2. Liga dorostenců, Turnov

Florbal Jablonec - TJ Turnov 1:3, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Čská Lípa 7:3

Liga mladších žáků, Lovosice

TJ Turnov - Florbal Chomutov 1:3, TJ Turnov - ASK Lovosice LFP 1:12, DDM Dynamo Teplice - TJ Turnov 7:1

Liga dorostenek, Chomutov

TJ Turnov - Florbal Chomutov 1:3, Florbal Teplice - TJ Turnov 3:0

Neděle 26. března

Liga juniorek, Kladno

TJ Turnov - Kanonýři Kladno 12:1, Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:9

Liga starších žákyň, Turnov

Vopice SFBK Frýdlant - TJ Turnov 4:12, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 17:2, FBC Liberec - TJ Turnov 4:7

Počet komentářů: 39 | Přidat komentář