Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

Vyhledávání
Vyhledat text

Chata břeh rybníkaChaty Jindřichův HradecCyklistika penzionNová Bystřice chataKunžakSportovní rybolovUbytování větší skupinyPenziony Jižní ČechyUbytování rybníkLevné ubytováníRomantika penzionChata Jižní ČechyKomorník chata

DOHRÁNO: Turnov nestačil na Chomutov ani ve třetím zápase

Vydáno dne 28. 03. 2017 (295 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703280740_tur_chom.jpgZraky turnovských fanoušků se v sobotu ubíraly do Chomutova, kde museli turnovští florbalisté odvracet první matchball domácích v semifinálové sérii play off Národní ligy. Obrat jako proti Štírům se tentokrát nekonal a po dramatickém závěru utkání turnovští podlehli Chomutovu i po třetí po semifinálových bojích tak pro ně sezóna končí konečným třetím místem. Veseleji bylo o víkendu na domácí palubovce, kde si plný bodový zisk připsali dorostenci i starší žákyně. Vítězství v základní části mohou slavit juniorky, které se pomalu chystají na nadstavbovou část. Výhru si připsala také mužská rezerva a další turnaj mají za sebou mladší žáci. Cestu k postupu si zkomplikovaly dorostenky.

Sobota 25. března 2017

Národní liga, 5. zápas semifinále play off

Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

branky: 4. Daniel Fokt, 13. Marek Chocholoušek, 14. Petr Pastor, 17. Marek Chocholoušek, 37. Vít Andrle, 60. Jakub Štěrba - 15. Pavel Sekyra, 40. Pavel Sekyra, 40. Štěpán Matěcha, 57. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 420; zásahy brankářů: Karel Šantora 25 - Jaroslav Švec 20;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201601050843_image.jpgDomácí vstoupili do utkání aktivně a už v první minutě se zásluhou Fokta radovali z první branky. Následně si jeho tým připsal další dva přesné zásahy a vypracovali si tak nadějné třígólové vedení. Až v patnácté minutě se prosadili hosté zásluhou Sekyry. Chomutov však našel ještě před první sirénou rychlou odpověď a první třetinu tak vyhrál poměrem 4:1

Zelenočerní se dokázali vzchopit až v prostřední periodě utkání. Při řadě svých šancí naráželi turnovští florbalisté na výborně chytajícího Šantoru v domácí bráně. Domácí však nepřestávali hrozit z rychlých protiútoků. Situace se obrátila až v závěru druhé třetiny, kdy domácí začali lépe kombinovat a po krásné souhře přidali pátou branku. Závěr třetiny ovšem patřil Turnovu. V poslední minutě se nejprve z trestného střílení prosadil Pavel Sekyra a o pár sekund později přidal třetí branku kapitán Matěcha. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli 5:3.

V prvních minutách poslední třetiny domácí zkušeně drželi míček na svých florbalkách, ale s blížícím se závěrem zápasu se o slovo víc a víc hlásili také hosté z Turnova, jejichž tlak gradoval v posledních sedmi minutách po oddechovém čase. Při risku s odkrytou brankou se zelenočerným dařilo zamknout soupeře před jeho brankou, ve které však kraloval Šantora. Až na začátku 57. minuty se hostům podařilo skórovat zásluhou Vításka, který tak snížil na 5:4. Po vyrovnání sahali jeho spoluhráči o minutu později, ovšem při zmatku v brankovišti nedokázali poslat míček do odkryté branky. Domácí se tak definitivně osvobodili až v poslední minutě, kdy střelou do prázdné branky pečetili svou výhru v poměru 6:4 a zároveň vítězství v semifinálové sérii.

Komentář trenéra Chomutova Martina Bociana  Ohromná radost! Zápas se zdál být velmi dobře rozehraný, ale soupeř ve druhé třetině zlepšil obranu a nakonec z toho bylo obrovské drama. Klobouk dolů před klukama za to, jak zvládli znovu dlouhou power play soupeře. Turnovu mockrát děkujeme za skvělou sérii, všem divákům za opět skvělou kulisu a těšíme se na finále!!!“

Komentář trenéra Turnova Jaroslava Markse: „Nejdřív byl chtěl poděkovat hráčům za celou sezónu, jsem na ně pyšný a jsem rád, že jsem je mohl trénovat. O zápasu rozhodla první třetina, ve které jsme zbytečně inkasovali. Zlepšený výkon ve druhé třetině nás dostal do hry, ale na konci utkání byli šťastnější domácí. Přeji Chomutovu hodně štěstí v dalších bojích.“

Liberecká liga mužů, Liberec

SC Podještědí - TJ Turnov B  5:10, FBC PANTHERS LIBEREC - TJ Turnov B 15:8

2. Liga dorostenců, Turnov

Florbal Jablonec - TJ Turnov 1:3, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Čská Lípa 7:3

Liga mladších žáků, Lovosice

TJ Turnov - Florbal Chomutov 1:3, TJ Turnov - ASK Lovosice LFP 1:12, DDM Dynamo Teplice - TJ Turnov 7:1

Liga dorostenek, Chomutov

TJ Turnov - Florbal Chomutov 1:3, Florbal Teplice - TJ Turnov 3:0

Neděle 26. března

Liga juniorek, Kladno

TJ Turnov - Kanonýři Kladno 12:1, Florbal Chomutov - TJ Turnov 5:9

Liga starších žákyň, Turnov

Vopice SFBK Frýdlant - TJ Turnov 4:12, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 17:2, FBC Liberec - TJ Turnov 4:7

06.10.2016: Platba příspěvků
Připomínáme, že do 31.10. je nutné uhradit první polovinu členských příspěvků pro letošní sezónu. Viz Informační dopis pro členy oddílu.

17.09.2016: Informační dopis
Nezapomeňte si stáhnout a pečlivě přečíst Informační dopis pro sezónu 16/17, který je ke stažení ZDE.

09.09.2015: Muži vstupují do nové sezóny
Turnovští florbalisté vstoupí tuto sobotu na půdě soupeře do Poháru České pojišťovny. Vzhledem k loňské úspěšné sezóně byli zelenočerní nasazeni přímo do třetího kola, ve kterém je čekají Vosy Praha. Pavouk Poháru České pojišťovny