Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Turnov přetlačil Jaroměř, úspěšná také mládež

Vydáno dne 30. 01. 2017 (1384 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509180954_IMG_0036.jpgDalším kolem, v pořadí již osmnáctým, pokračovala v sobotu Národní liga. Turnovským se flrobalistům se na domácí palubovce podařilo vyválčit tři důležité body v souboji s Jaroměří a nadále tak drží druhou příčku. V Mostě se dařilo také starším žákům, kteří se z daleké cesty vracejí se dvěma výhrami. Pozadu nezůstali v neděli ani elévové, kteří se rovněž radovali z výher.


Sobota 28. ledna 2017

Národní liga, 18. kolo
TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 7:6 (2:2, 2:1, 3:3) ONLINE PŘENOS
branky (asistence): 19:17 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 19:47 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 28:00 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 32:47 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 43:47 Daniel Bursa (Pavel Sekyra), 44:51 Štěpán Matěcha (Vojtěch Palatínus), 58:53 Vojtěch Palatínus (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgTurnov se proti nepříjemnému soupeři nadřel a důležité vítězství se nerodilo lehce. Hosté vkročili do zápasu lépe a už v první minutě se ujali vedení a v následujících minutách si připsali další nebezpečné šance. Jedna z nich znamenala ve 12. minutě druhou branku. Domácí se probudili a v poslední minutě první třetiny, kdy dokázali dvěma góly své dvoubrankové manko smazat. Z náhlé ztráty vedení se hosté rychle oklepali a svoji další gólovou radost si schovali znovu do začátku třetiny. Po důrazu v turnovském brankovišti ve 24. minutě proto Jaroměř znovu vedla. Následnou herní převahu dokázali domácí zúročit o čtyři minuty později. Sourozeneckou souhru bratrů Palatínusů  zakončil přesným bekhendem mladší Vojtěch a srovnal tím na 3:3. Poprvé šel Turnov do vedení o necelých pět minut později, když oku lahodící přesilovkovou kombinaci přetavil ve vedoucí branku Tomáš Vitásek. Těsné vedení dokázali jeho spoluhráči uhájit a to i v následném oslabení a tak po čtyřiceti minutách byli blíže k vítězství domácí. V poslední třetině viděli diváci šest branek a zároveň osm vyloučení, což dokládá urputný souboj o konečné vítězství. Domácím tentokrát vyšel úvod třetiny a v rozmezí 44. a 45. minuty se jim podařilo vytvořit si zásluhou důrazného Bursi a přesně střílejícího Matěchy nadějné třígólové vedení. Bojovný soupeř však nesložil zbraně, naopak přidal na důrazu a ve 47. minutě vstřelil kontaktní branku. Ta mu vlila ještě více živé vody do žil a následná bojovná hra ve spojení s turnovskou nedisciplinovaností mu v následujících minutách přinesli vyrovnání. V závěru řádné hrací doby dostali výhodu přesilové hry také domácí, kteří si do ni schovali rozhodující branku. Hrdinou večera se v čase 58:53 stal Vojtěch Palatínus, který svoji přesnou trefou rozhodl o vítězství domácích v poměru 7:6.

Komentář trenéra hostů: "Tvrdý a těžký zápas s velkým množstvím soubojů s větším štěstím na konci pro domácí. Gratuluji soupeři."

Komentář trenéra domácích Markse: "Velmi vyrovnaný, podobný a místy i zbytečně nervózní zápas jsme se štěstím vyhráli brankou v padesáté deváté minutě. Soupeř hrál velmi nepříjemnou vysunutou obranu, která nám dělala potíže. Za tři body děkuji hráčům, kteří se o ně zasloužili svojí velkou bojovností."

Liga starších žáků, Most
TJ Turnov - FBC Teplice 4:2
Florbal Chomutov - TJ Turnov 2:1
FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3
TJ Turnov - TJ Mocní Tuleni Podbořany 3:6

Neděle 29. ledna 2017

Liga elévů, Jablonec n/N
Turnovští mladíci mají za sebou nejpovedenější turnaj sezóny. Elévkům se v Jablonci dařilo herně a proto se mohli radovat ze dvou výher a i porážka s domácím celkem přinesla řadu pozitivních okamžiků. Z Jablonce se tak turnovští elévové vraceli spokojení a s motivací do dalších tréninků. Poděkování patří všem rodičům, kteří turnovské naděje přijeli do Jablonce podpořit.


Počet komentářů: 63 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019