DOHRÁNO: Turnov přetlačil Jaroměř, úspěšná také mládež

Vydáno dne 30. 01. 2017 (1207 přečtení), napsal Honza
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509180954_IMG_0036.jpgDalším kolem, v pořadí již osmnáctým, pokračovala v sobotu Národní liga. Turnovským se flrobalistům se na domácí palubovce podařilo vyválčit tři důležité body v souboji s Jaroměří a nadále tak drží druhou příčku. V Mostě se dařilo také starším žákům, kteří se z daleké cesty vracejí se dvěma výhrami. Pozadu nezůstali v neděli ani elévové, kteří se rovněž radovali z výher.

Sobota 28. ledna 2017

Národní liga, 18. kolo
TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 7:6 (2:2, 2:1, 3:3) ONLINE PŘENOS
branky (asistence): 19:17 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 19:47 Pavel Sekyra (Štěpán Matěcha), 28:00 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 32:47 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 43:47 Daniel Bursa (Pavel Sekyra), 44:51 Štěpán Matěcha (Vojtěch Palatínus), 58:53 Vojtěch Palatínus (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgTurnov se proti nepříjemnému soupeři nadřel a důležité vítězství se nerodilo lehce. Hosté vkročili do zápasu lépe a už v první minutě se ujali vedení a v následujících minutách si připsali další nebezpečné šance. Jedna z nich znamenala ve 12. minutě druhou branku. Domácí se probudili a v poslední minutě první třetiny, kdy dokázali dvěma góly své dvoubrankové manko smazat. Z náhlé ztráty vedení se hosté rychle oklepali a svoji další gólovou radost si schovali znovu do začátku třetiny. Po důrazu v turnovském brankovišti ve 24. minutě proto Jaroměř znovu vedla. Následnou herní převahu dokázali domácí zúročit o čtyři minuty později. Sourozeneckou souhru bratrů Palatínusů  zakončil přesným bekhendem mladší Vojtěch a srovnal tím na 3:3. Poprvé šel Turnov do vedení o necelých pět minut později, když oku lahodící přesilovkovou kombinaci přetavil ve vedoucí branku Tomáš Vitásek. Těsné vedení dokázali jeho spoluhráči uhájit a to i v následném oslabení a tak po čtyřiceti minutách byli blíže k vítězství domácí. V poslední třetině viděli diváci šest branek a zároveň osm vyloučení, což dokládá urputný souboj o konečné vítězství. Domácím tentokrát vyšel úvod třetiny a v rozmezí 44. a 45. minuty se jim podařilo vytvořit si zásluhou důrazného Bursi a přesně střílejícího Matěchy nadějné třígólové vedení. Bojovný soupeř však nesložil zbraně, naopak přidal na důrazu a ve 47. minutě vstřelil kontaktní branku. Ta mu vlila ještě více živé vody do žil a následná bojovná hra ve spojení s turnovskou nedisciplinovaností mu v následujících minutách přinesli vyrovnání. V závěru řádné hrací doby dostali výhodu přesilové hry také domácí, kteří si do ni schovali rozhodující branku. Hrdinou večera se v čase 58:53 stal Vojtěch Palatínus, který svoji přesnou trefou rozhodl o vítězství domácích v poměru 7:6.

Komentář trenéra hostů: "Tvrdý a těžký zápas s velkým množstvím soubojů s větším štěstím na konci pro domácí. Gratuluji soupeři."

Komentář trenéra domácích Markse: "Velmi vyrovnaný, podobný a místy i zbytečně nervózní zápas jsme se štěstím vyhráli brankou v padesáté deváté minutě. Soupeř hrál velmi nepříjemnou vysunutou obranu, která nám dělala potíže. Za tři body děkuji hráčům, kteří se o ně zasloužili svojí velkou bojovností."

Liga elévů, Jablonec n/N
Turnovští mladíci mají za sebou nejpovedenější turnaj sezóny. Elévkům se v Jablonci dařilo herně a proto se mohli radovat ze dvou výher a i porážka s domácím celkem přinesla řadu pozitivních okamžiků. Z Jablonce se tak turnovští elévové vraceli spokojení a s motivací do dalších tréninků. Poděkování patří všem rodičům, kteří turnovské naděje přijeli do Jablonce podpořit.

Počet komentářů: 57 | Přidat komentář