DOHRÁNO: Turnov se radoval z výhry v prodloužení

Vydáno dne 16. 01. 2017 (1056 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgO víkendu pokračovala v Turnově 16. kolem Národní liga. Domácí v něm hostili Orku Čelákovice a po výhře v prodloužení se nadále drží na druhé příčce ligové tabulky. Na stejném místě bojovala také mužská rezerva, která však na body nedosáhla. Dařilo se naopak dívčí složce, z výher se radovaly ženy, dorostenky i mladší žákyně.

Sobota 14. ledna 2017

Národní liga, 16. kolo
TJ Turnov - ASK Orka Čelákovice 6:5p (1:0, 1:3, 3:2 - 1:0)
ONLINE PŘENOS

branky (asistence): 10:47 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 22:02 Jan Havlín, 42:53 Štěpán Matěcha (Vojtěch Palatínus), 46:32 Daniel Měkota (Adam Erler), 59:06 Daniel Měkota (Pavel Sekyra), 60:52 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410291911_orka.jpgV sobotním utkání šestnáctého kola Národní ligy potvrdila hostující Orka, že je pro turnovské nepříjemným soupeřem. Domácím se sice podařilo lepší vstup do utkání přetavit ve dvoubrankové vedení. Rozkouskovaná hra v prostřední části však lépe vyhovovala hostům, Turnov vypadl z tempa a Čelákovicím se podařilo využit všech šancí k otočení vývoje zápasu. Herní křeč domácích zahnala až druhá přestávka a změny v sestavě. Tah se vyplatit a už po šesti minutách třetí třetiny měli blíže k vítězství za stavu 4:3 znovu turnovští florbalisté. Deset minut před třetí sirénou se Čelákovicím povedl rychlý protiútok, ze kterého vyrovnali. Dramatickou koncovku podtrhlo vyloučení na obou stranách. Hra čtyř proti čtyřem sedla lepé hostům, kteří šli necelé čtyři minuty před koncem znovu do vedení. Po oddechovém čase vrhli domácí veškeré síly do útoku a o vyrovnávací branku se v poslední minutě postaral Daniel Měkota. Na rozuzlení zápasu si tak diváci museli počkat do prodloužení. Nastavený čas následně ukončil již v první minutě kapitán domácích Matěcha, který tak přisoudil bod navíc zelenočerným. Turnov se tak po výhře 6:5 v prodloužení drží nadále v kontaktu s vedoucím Panthers Praha, na které po šestnáctém kole ztrácí jediný body.

Komentář trenéra domácích Jaroslava Markse: "Náš dnešní výkon byl na úrovni okresního přeboru. Vyprodukovali jsme velké množství chyb a tím jsme soupeře pustili do hry. Korekce sestavy ve třetí třetině přinesla alespoň bod navíc. Děkuji soupeři za férovost."
Komentář trenéra Orky Martina Bajera: "Děkujeme klukům za bojovný zápas. Podali jsme bojovný výkon po celý zápas, škoda divného konce utkání. Přeji soupeři hodně štěstí v play off."