DOHRÁNO: Turnov se vrátil do čela Národní ligy

Vydáno dne 05. 12. 2016 (1066 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509180954_IMG_0036.jpgDruhý adventní víkend přinesl florbalovým fanouškům další porci ligových zápasů, jejichž výsledkový přehled vám nyní přinášíme. Mužům se po domácí výhře nad Kadaní podařilo vrátit zpět do čela tabulky Národní ligy, jednu výhru si připsal také rezervní tým mužů. Z dalekého Litvínova vezou jedno vítězství dorostenci a za svými kolegy nezaostali ani mladší žáci.

Sobota 3. prosince 2016

Národní liga, 12. kolo
TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 7:5 (2:0, 1:1, 4:4) ONLINE PŘENOS

branky (asistence): 06:46Štěpán Matěcha, 18:30Daniel Měkota(Tomáš Vitásek), 23:22Adam Buriánek(Štěpán Matěcha), 41:06Daniel Měkota(Jan Seidl), 44:28Tomáš Vitásek(Jan Seidl), 48:16Štěpán Matěcha(Vojtěch Palatínus), 53:49Jaroslav Nezdara(Tomáš Vitásek)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201302031630_kadan.jpgOd prvních minut naplňovalo utkání papírové předpoklady a více na míčku byli domácí. Těm se v první třetině podařilo využít obě nabídnuté přesilové hry a tím se dostat do uklidňujícího vedení. Na začátku prostřední části se po pěkné akci poprvé v turnovském dresu trefil Adam Buriánek a zvýšil tak již na 3:0. Až příliš klidní domácí pak dovolili hostům dostat se zpět do zápasu a po volnému úderu necelé čtyři minuty před druhou sirénou se Kadani podařilo snížit na 3:1. O co byli diváci ochuzeni v prvních dvou třetinách, to jim hráči obou týmů vynahradili v závěrečném dějství. K vidění bylo hned osm vstřelených branek, po čtyřech na obou stranách. Domácí si nejprve dvěma zásahy pojistili své vedení, které hosté vzápětí umazali. Podobný scénář platil také ve zbytku utkání, kdy si zkušenější zelenočerní své vedení kontrolovali a po konečné výhře 7:5 se vrátili zpět na první místo ligové tabulky.

Komentář trenéra domácích Jaroslava Markse: "Velmi bojovné utkání, které jsme dotáhli do vítězného konce především větší zkušeností hráčů. Přes velké oslabení hráči odevzdali maximum, za což je jim potřeba poděkovat. Také děkuji soupeři a divákům."

Komentář trenéra hostů: "Rozhodla první třetina, ve které domácí využili dvě přesilové hry a po zbytek zápasu zkušeně kontrolovali hru."

Liga mladších žáků, Liberec
Na mladší žáky čekal další ligový turnaj ve městě pod Ještědem. Turnovským nadějím se opět podařilo všechny své nově získané florbavé dovednosti přenést do ligových utkání. Výsledem byla, kromě radosti z hraní, také tradičně vyrovnaná zápasová bilance v podobě dvou výher a dvou porážek.

Počet komentářů: 21 | Přidat komentář