DOHRÁNO: Turnov těsně porazil Chomutov a udržel vedoucí příčku

Vydáno dne 19. 12. 2016 (1073 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201501271056_chom_1.jpgPoslední hrací víkend roku 2016 byl ve znamení 14. kola Národní ligy, ve kterém turnovští florbalisté zdolali na své palubovce Chomutov a udrželi tak vedoucí příčku. Na stejném hřišti se neméně úspěšně představily také mladší žákyně. Jejich starší kolegyně se pak bez ztráty bodu vracely z ligového turnaje v Liberci.

Sobota 17. prosince 2016

Národní liga, 14. kolo
TJ Turnov - Florbal Chomutov 6:5 (2:3, 1:0,3:2)ONLINE PŘENOS

branky (asistence): 10:47 Štěpán Matěcha (Jan Havlín), 11:24 Adam Buriánek (Vojtěch Palatínus), 33:46 Daniel Měkota (Štěpán Matěcha), 42:12 Štěpán Matěcha, 43:41 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 55:26 Vojtěch Rondoš (Vojtěch Palatínus)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201601050843_image.jpgSobotní duel s Chomutovem přinesl turnovským divákům znovu dramatický průběh, ve kterém byli většinou o krok na před hosté. Domácím se však dařilo díky rychlým gólovým odpovědím držet se svým soupeřem krok. O vítězství tak rozhodla až třetí dvacetiminutovka, ve které se nejprve do vedení 3:4 dostali hosté. Během dvou následujících minut však dokázal nejprve Matěcha vyrovnat a následně přidal v přesilové hře vedoucí branku Antonín Palatínus. Gólová přetahovaná pokračovala také v 55. minutě, ve které osamocený chomutovský Šulc prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 5:5. Rozuzlení utkání přišlo záhy po vyrovnání, znovu díky rychlé turnovské odpovědi. Vojtěch Rondoš vybojoval míček a přesným bekhendem přisoudil tři body Turnovu. Zelenočerní tak po těsné výhře 6:5 přečkají vánoční přestávku na prvním místě tabulky.

Komentář trenéra hostů pana Bociana: "Jako tradičně v Turnově vyrovnaný a bojovný zápas. Rozhodlo, že jsme po vyrovnávací brance na 5:5 hned vzápětí inkasovali. Děkuji soupeři, pořadatelům, divákům a všem přejeme hezké Vánoce."
Komentář trenéra domácích pana Markse: "Odveta se soupeři za první zápas nepovedla, přestože k tomu mnoho nescházelo. Byl to oboustranně bojovný a rychlý zápas ve kterém rozhodla naše lepší koncovka. Děkuji soupeři za kvalitní utkání a divákům za podporu."

Liga mladších žákyň, Turnov
Na domácím hřišti se turnovským žákyním dařilo a všechny své natrénované dovednosti dokázaly zúročit v dalších ligových zápasech. Výsledem byly dvě výhry a jedna porážka.