DOHRÁNO: Turnov v Národní lize otočil zápas s Plzní

Vydáno dne 22. 10. 2018 (262 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgTurnovský florbalový oddíl má za sebou další nabitý víkend, který nabídl pokračování Národní ligy. Turnovští florbalisté v jejím 7. kole před bouřlivým domácím publikem otočili zápas s Plzní a připsali si důležitou výhru 9:7. Dařilo se také mužské rezervě, která se po jedné výhře a neúspěšném okresním derby udržela v čele Liberecké ligy. Ženy ve druhé nejvyšší soutěži tentokrát na body nedosáhly, podobně jako junioři na domácí palubovce. Z mládežnických týmů se tak nejvíce dařilo dorostenkám, které si připsaly výhru nad Litvínovem. Své zápasy mají za sebou také elévové, starší žákyně a mladší žákyně.

Sobota 20. října 2018

Národní liga, 7. kolo

TJ Turnov - FBC Plzeň 9:7 (2:4, 3:2, 4:1)

branky: 2. Vojtěch Palatínus, 7. Vojtěch Palatínus, 23. Vojtěch Kuneš, 29. Daniel Korych, 39. Vojtěch Palatínus, 41. Štěpán Matěcha, 42. Pavel Sekyra, 55. Tomáš Vitásek, 60. Vojtěch Palatínus - 3. Filip Rybnikár, 7. Josef Tomášek, 11. Václav Zábran, 19. Tomáš Vitásek, 27. Martin Beneš, 37. Josef Tomášek, 60. Václav Zábran; rozhodčí: Tomáš Sommer - Michal Taufmann; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Luděk Horáček 24 - Jakub Kuneš 12, Martin Bezděk 1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201512071027_clubs_355_logo_large.jpgDomácí šli v úvodu střetnutí dvakrát do vedení díky přesným trefám Vojtěcha Palatínuse, hosté však v obou případech dokázali hned po několika sekundách manko smazat. V jedenácté minutě dokonce Plzeň využila přesilovou hru a ujala se vedení, které si v závěru první třetiny pojistila čtvrtou brankou, o kterou se po smolném odrazu zasloužil vlastním gólem turnovský obránce Vitásek. O to víc tak  domácí hráče mrzela předchozí akce, po které Korych ze vzduchu orazítkoval pouze horní tyčku plzeňské branky.
Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně a v polovině 23. minuty se po krásné kombinaci radovali z kontaktní branky. O čtyři minuty později si však Plzeň vzala své vedení zpět a branková přetahovaná tak pokračovala. Těsně před polovinou utkání předvedl slušně zaplněné tribuně své rychlé nohy Daniel Korych, který se protáhl podél mantinelu a chladnokrevně snížil znovu na rozdíl jediného gólu. Ve zbylých minutách se každý ze soupeřů ještě jednou postaral o změnu skóre. Nejprve se ve 37. minutě prosadila po nenápadné střele Plzeň. Účet první třetiny podtrhl o dvě minuty v později Vojtěch Palatínus, který v přesilové hře zkompletoval další ze svých letošních hattricků. Po čtyřiceti minutách vedla Plzeň 6:5.
Díky výbornému publiku se domácím podařilo v závěrečné třetině překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch a už po dvou minutách vedli  díky brankám Matěchy a Sekyry 7:6. Následně sice Pavel Sekyra neuspěl při trestném střílení, ale turnovští se uklidňující osmé branky nakonec dočkali díky Vitáskovi, který z dálky vymetl všechny pavučiny v horním růžku plzeňské branky. V závěru utkání sáhla Plzeň ke hře bez brankáře a Vojtěch Palatínus tak mohl střelou do odkryté branky pečetit důležitou turnovskou výhru, na které už nic nezměnila ani branka Plzně v poslední minutě.

Komentář trenéra Plzně p. Strejčka: "Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí, kterým gratulujeme k výhře. Nám stále dělá problém produktivita a proměňování šancí."

Komentář trenéra Turnova Antonína Palatínuse: "V první třetině jsme hráli nezodpovědně do obrany a dovolili jsme soupeři dostat se do vedení. Do druhé třetiny jsme udělali několik změn, které nám pomohly výkon zleošit. Třetí třetinu jsme odehráli podle představ a došli si pro vítězství. Příště tak musíme hrát celých 60 minut. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu."

1. liga žen, 5. kolo

FBC Texas Longhorns - TJ Turnov 8:4 (1:1, 5:1, 2:2)

FBC Texas Longhornsbranky: 14. Kateřina Vránová, 26. Zuzana Purkrábková, 33. Markéta Černá, 36. Barbara Livorová, 36. Zuzana Purkrábková, 40. Michaela Blovská, 45. Anna Jílková, 55. Michaela Blovská - 19. Leona Müllerová, 30. Barbora Bajerová, 42. Leona Müllerová, 58. Karolína Koťátková; rozhodčí: Daniel Nejedlo - Ondřej Benačan; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 10; zásahy brankářů: Martina Kolaříková 23 - Eva Horáková 20;

Do sobotního zápasu jsme vstoupili s velkou chutí vyhrát a přidat tak další body do tabulky. Z počátku byla hra vyrovnaná, skóre otevřela až v půlce první třetiny hráčka Texasu. Pár minut na to přišel faul domácích, který v přesilovce ztrestala Müllerová. Do druhé třetiny jsme vstupovali za vyrovnaného stavu. Situace z první třetiny se opakovala, kdy jeden gól dala naše protihráčka a vzápětí jí na to odpověděla svou střelou Bajerová. Bohužel ve zbytku třetiny byl soupeř lepší v koncovce, a tak nám postupně nasázel čtyři góly za sebou. Úvodní gól třetí třetiny vsítila opět Müllerová, ale soupeřky přidaly ještě dva góly, a tak bylo víceméně rozhodnuto. Dvě minuty před koncem upravila skóre ještě Koťátková, které asistovala Müllerová.

Komentář trenérky Turnova Marceli Urbanové: "Od začátku utkání panovala mírná nervozita, jelikož jsme měli z předešlých zápasů jasnou pointu a to byla výhra. Bohužel ve velice vyrovnaném zápase jsme obdrželi laciné branky. Z tohoto utkání si bereme další ponaučení do dalších bojů o důležité body. Děkujeme soupeři za hru a těšíme se na další utkání"

Liberecká liga mužů, Liberec
TJ Turnov B - FBC Rebels Liberec D 11:9, SCC Semily - TJ Turnov B 9:7

Liga elévů, Česká Lípa

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810221041_elev_18_19_1.jpgMladí turnovští florbalisté odcestovali v okleštěné sestavě ke svému druhému turnaji, kde předvedli překvapivý výkon. Všechny nově naučené dovednosti se jim podařilo předvádět ve všech třech zápasech. K výbornému výkonu brankáře přidali jeho spoluhráči řadu pěkných branek a obranných zákroků, výsledkem tak byl spokojený pocit z dobře odehraných duelů umocněný dvěma výhrami. Děkujeme všem rodičům za podporu a za výpomoc s dopravou.

Liga mladších žákyň, Dubí
TJ Turnov - SK Dubí 4:3, Florbal Chomutov - TJ Turnov 3:0, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 5:1, Tatran Podbořany - TJ Turnov 0:7

Neděle 21. října 2018

1.liga žen, 6. kolo

Banes Florbal Soběslav - TJ Turnov 7:5 (1:0, 4:1, 2:4)

branky: 11. Eliška Juhaňáková, 21. Markéta Kabešová, 26. Markéta Kabešová, 28. Markéta Kabešová, 34. Markéta Kabešová, 44. Táňa Pospíšilová, 49. Lucie Vacková - 33. Kristýna Bednářová, 51. Leona Müllerová, 53. Barbora Bajerová, 60. Kateřina Vlková, 60. Barbora Červová; rozhodčí: Jiří Kučera - Vojtěch Matuška; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 49; zásahy brankářů: Jana Pavlíková 14 - Eva Horáková 23
Banes Florbal Soběslav

Po zdlouhavé dvou a půl hodinové cestě jsme nastoupili na hřiště s pokorou a touhou po vítězství. To nicméně nestačilo. První dvě třetiny jsme hráli spíše konzervativně bez zbytečných složitostí a se soustředěním se na obranou linii. Soupeři se však i přesto povedlo vsítit pár šťastných branek, na které se nám nepovedlo do konce zápasu odpovědět. Světlým momentem zápasu byla poslední desetiminutovka kdy se nám podařilo s neskutečným elánem nastřílet 4 góly a tím skóre upravit na konečný výsledek 5:7.

Komentář trenérky TJ Turnov Marceli Urbanové: "Zápas se nevyhrává v poslední třetině. Bohužel jsme začali plnit taktické pokyny až ve třetí třetině. Děkujeme soupeři za hru."

Komentář trenéra Banes Florbal Soběslav: "Děkujeme soupeři za utkání. Dnes jsme podali svědomitý výkon, který byl po zásluze odměněn vítězstvím. Jedinou kaňkou utkání je poslední desetiminutovka. Děkuji holkám za hru, divákům za podporu a taky pořadatelům"

2. liga juniorů, Turnov
TJ Turnov - FBC Česká Lípa 1:5, DDM Dynamo Teplice - TJ Turnov 8:6

1. liga dorostenek, Most
TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 3:0, Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:2

Liga starších žákyň, Raspenava
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov 7:1, TJ Turnov - FBC Liberec 0:5, FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 5:4

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář