DOHRÁNO: Turnov zakončil základní část výhrou

Vydáno dne 01. 03. 2017 (1014 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgO víkendu zakončila Národní liga svoji základní část. Po výhře 4:2 nad sousedním Libercem v ní turnovští florbalisté obsadili druhé místo a v prvním kole play off vyzvou Štíry z Českých Budějovic. Čtvrtfinálová série začne prvními dvě zápasy již tento víkend v Turnově.  Úspěšné byly také další turnovské celky. Z výher se radují dorostenci, mužská rezerva a juniorky, které tak nadále vládnou celé soutěži.

Sobota 25. února 2017

22. kolo Národní ligy

TJ Turnov - FBC PANTHERS LIBEREC 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

branky: 3. Vojtěch Palatínus, 13. Štěpán Matěcha, 42. Vojtěch Rondoš, 54. Antonín Palatínus - 3. Jiří Špak, 33. Martin Šír; rozhodčí: Michal Měsíček - Martin Trnka; vyloučení: 3 + Vojtěch Rondoš 5:2; využití: 0:0; diváků: 57; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 23 - Adam Slabý 27; po třetinách: 2:1, 0:1, 2:0;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201210142155_panthers.jpgPřestože se proti sobě postavily týmy z opačných konců tabulky, mohli diváci v turnovské hale shlédnout vyrovnané utkání. Hosté z Liberce se chtěli proti domácím vytáhnout, naopak Turnov stále bojoval o druhou příčku a tím lepší výchozí pozici pro play off. V úvodu utkání se domácí brzy ujali vedení, o které však stejně záhy přišli a na svou druhou branku si museli počkat až do 13. minuty, kdy zelenočerným vrátil vedení Matěcha. V prostřední části oba týmy gólovými zásahy šetřili, prosadili se pouze hosté a po dvou třetinách proto bylo skóre vyrovnané 2:2. V úvodu třetího dějství poslal svůj tým znovu do vedení domácí Rondoš, který následně musel zkousnout dvě přísná vyloučení. Sedm minut v oslabení však jeho spoluhráči dokázali ubránit a v 54. minutě přidal definitivní pojistku Antonín Palatínus. Turnovští tak v severském derby porazili Liberec 4:2 a do prvního kola play off budou vstupovat ze druhého místa.

Komentář trenéra hostů ( Tomáš Szabo): "Moc pěkné utkání, na to že jsme poslední. Bohužel jsme selhali v koncovce, ale šetříme si to na play-down. Děkuji soupeři a divákům."
Komentář trenéra domácích pana Markse: "Vyrovnaný zápas, rozhodla naše větší kvalita ve třetí třetině a ubráněné oslabení. Těšíme se na play-off!"