DOHRÁNO: Turnovské týmy přezimují v popředí svých soutěží

Vydáno dne 17. 12. 2018 (315 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201812170742_IMG_4195.jpgFOTO: Předposlední hrací víkend tohoto roku přinesl poslední letošní vystoupení turnovských týmů v nejvyšších soutěžích. Muži ve 13. kole Národní ligy těsně podlehli lídrovi soutěže z Jaroměře, přesto přezimují v poklidné horní polovině tabulky, zaručující postup do play off. Ženy ze dvou víkendovým duelů 1. ligy vytěžily čtyři body a i ony přečkají Vánoce na příčkách v postupové osmičce. Po sobotní výhře poskočili na druhé místo dorostenci, starší žáci po výhře a remíze zakončí rok 2018 na vedoucí pozici. Na nejvyšší stupínek vystoupaly po dvou výhrách také dorostenky. Ve svých soutěžích se o víkendu dařilo také mladším žákům a mladším žákyním.

Sobota 15. prosince 2018

Národní liga, 13. kolo

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 9:10 (4:3, 1:5, 4:2)

branky: 3. Adam Balatka, 9. Štěpán Matěcha, 16. Pavel Sekyra, 19. Jan Hausmann, 34. Pavel Sekyra, 47. Adam Balatka, 54. Antonín Palatínus, 55. Patrik Rozkovec, 58. Tomáš Vitásek - 3. Vojtěch Výborný, 6. Jakub Kopecký, 16. Jan Hrobský, 25. Petr Hofman, 27. Martin Hejduk, 30. Dominik Emlar, 30. Michal Nožička, 37. Tomáš Hejzlar, 44. Dominik Emlar, 45. Dominik Emlar; rozhodčí: Tomáš Sommer - Tomáš Novák; vyloučení: 3 + Jan Havlín 5 + ČK1:5 + Jan Hrobský 5; využití: 3:2; diváků: 69; zásahy brankářů: Luděk Horáček 14, Jaroslav Švec 7 - Šimon Špaček 7, Šimon Špaček 1, Jiří Veinfurter 1

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412211803_jaromer.jpgSouboj o čelo tabulky začal pro Turnovské florbalisty smolně. Už v první minutě byl za nešťastný zákrok u mantinelu vyloučen do konce utkání Havlín a jeho spoluhráči se tak museli bránit pětiminutové přesilovce hostů. I přesto otevřeli skóre utkání domácí, když se ve třetí minutě trefil Balatka. Jaroměř však vzápětí vyrovnala a v navazující přesilovce přidala v šesté minutě vedoucí branku. V deváté minutě si hru v početní výhodě vyzkoušel také Turnov a také úspěšně. Na konci přesilovkové kombinace stál Matěcha, který srovnal na 2:2. Zápas nadále pokračoval ve vysokém tempu a v šestnácté minutě se domácím podařilo využít rychlý protiútok, ze kterého po střele do odkryté branky přidal třetí branku Turnova Pavel Sekyra. Ještě do první přestávky se stihly oba týmy jednou střelecky prosadit a Turnov tak pro první třetině vedl nad Jaroměří 4:3.
Prostřední část zápasu se později ukázala jako rozhodující. Jaroměři se v ní podařilo pěti góly strhnout vedení na svoji stranu a rázně tak nakročit k vítězství. Dojem z nepovedené dvacetiminutovky dokázal svým druhým gólem napravit pouze Sekyra. V závěru třetiny ještě mohl snížit Balatka, ale nařízené trestné střílení neproměnil a Turnov tak po čtyřiceti minutách prohrával s Jaroměří 8:5.
Do třetí třetiny vstoupili domácí florbalisté s novám mužem v brankovišti a s odhodláním nepříznivé skóre otočit. Tento cíl se ovšem začal vzdalovat hned po pěti minutách, ve kterých soupeř přidal další dvě branky. Následně už se, k radosti sedmdesáti turnovských příznivců, mezi střelce zapisovali pouze domácí hráči a dvě minuty před koncem už hosté vedli pouze o gól. Poslední krůček už se však nepodařilo Turnovu udělat a Jaroměř si tak z gólové přestřelky odváží plný bodový zisk.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: "Dnes jsme určovali ráz utkání už od 39. vteřiny. Opět jsme dostali řadu hloupých gólů po individuálních chybách. Nemyslím si, že jsme byli horším týmem, ale ty chyby jsou neskutečné a proto jsme asi prohráli zaslouženě. 10 inkasovaných gólů je strašně moc. Přejeme všem florbalistům krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019."

Komentář trenéra hostů Martina Klapky: "Vlastní nedisciplinovaností jsme ve třetí třetině udělali ze zápasu drama. Děkujeme soupeři, pořadatelům, fanouškům a rozhodčím za zápas."

1. liga žen, 13. kolo

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 9:4 (6:2, 1:1, 2:1)

branky: 4. Lucie Veselá, 4. Karolína Koťátková, 7. Karolína Koťátková, 12. Karolína Bittnerová, 15. Lucie Veselá, 16. Marcela Urbanová, 36. Marcela Urbanová, 41. Pavla Klementová, 56. Kateřina Vacíková - 4. Šárka Minářová, 7. Lenka Ševčíková, 24. Lenka Ševčíková, 41. Lenka Ševčíková; rozhodčí: David Kodytek - Michal Honíšek; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Eva Horáková 23 - Veronika Rákosníková 36

Fotogalerie z utkání

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809241236_logo_cl.pngUtkání 13. kola první ligy žen se proměnilo v jasnou záležitost už během první třetiny. Domácím hráčkám se v ní podařilo nastřílet hned šest branek a nakročit tak ke konečnému vítězství. Hra se vyrovnala až od druhého dějství, ovšem domácí hráčky si vybudovaný náskok hlídaly a nedaly soupeřkám možnost vývoj utkání otočit. Hned pěti kanadskými body, za dva góly a dvě brankové asistence, se pod konečnou výhru podepsala Karolína Koťátková.

Komentář trenéra hostů Jiřího Stožického: "Nezachytili jsme vstup do zápasu, nepovedla se nám první třetina. Gratulujeme soupeři k vítězství a děkujeme za zápas."

Komentář trenéra domácích Jakuba Hakena: "Každou třetinou jsme hráli lépe a lépe na míčku a došli jsme si pro 3 body. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

2. liga dorostenců, Lomnice n/P
TJ Turnov - FBC Liberec B 5:4, Florbal Jablonec - TJ Turnov 5:1

1. liga dorostenek, Roudnice
TJ Turnov - FBC Česká Lípa 7:5, 1. FBC DDM Děčín IV - TJ Turnov 2:9

Liberecký přebor mladších žáků, Jilemnice
TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 11:3, TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa 10:4, SCC Semily Tigers - TJ Turnov 4:17, TJ Turnov - SCC Semily Lions 5:3

Neděle 16. prosince 2018

1. liga žen, 14. kolo

SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 6:5 pn (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)

branky: 7. Petra Prosná, 8. Petra Prosná, 24. Petra Prosná, 52. Petra Prosná, 56. Denisa Pechánková, N Lenka Svobodová - 12. Lucie Veselá, 29. Karolína Koťátková, 36. Pavla Klementová, 41. Karolína Koťátková, 59. Karolína Koťátková; rozhodčí: Kamil Neuman - Jan Černý; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 11; zásahy brankářů: Veronika Ziegelbauerová 21 - Eva Horáková 21

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201212091646_logo_lit.jpgPo sobotním vydařeném zápase s Českou Lípou, ve kterém turnovské ženy vyhrály v poměru 9:4, vyrazily o den později do vzdáleného Litvínova. Utkání už od úvodu nevycházelo podle turnovských představ a po několika minutách prohrával 2:0. V polovině zápasu se podařilo Pavle Klementové srovnat na 3:3. Konečnou remízu 5:5 však zachraňovala až v 59. minutě Karolína Koťátková, která svým dovršeným hattrickem zachránila pro svůj tým alespoň bod. O další se pak hrálo v prodloužení, které však vítěze neurčilo a zápas tak došel až na trestná střílení. Domácí hráčky v nich měly více štěstí a zvítězily 6:5.
Vánoční pauzu přečkají turnovské ženy, s dostatečným náskokem, na šestém místě, zaručujícím postup do play-off.

Komentář trenéra hostů Jakuba Hakena: "Jsem rád, že to holky odmakaly celých 60 minut. Není lehké to odehrát v 8 lidech do pole. Škoda, že jsme začali plnit taktiku až v poslední třetině, kdy už tolik sil nezbývalo. Přejeme všem krásné prožití svátku. "

Komentář trenéra domácích Tomáše Arazima: "Děkujeme soupeřkám za utkání. Holkám chci poděkovat za bojovnost a blahopřát ke dvěma bodům do tabulky. Dík patří i divákům za skvělou atmosféru."

Přebor starších žáků, Lomnice n/P
FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 7:7, TJ Turnov - FBC Liberec C 7:1

Liga mladších žákyň, Liberec
TJ Turnov - Tatran Podbořany 13:3, TJ Turnov - Florbal Chomutov 3:4, TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 3:6

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář