DOHRÁNO: V soboji o první misto Turnov padl, dařilo se mládeži

Vydáno dne 21. 11. 2016 (1082 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgAni prodloužený víkend nezastavil kolotoč ligových soutěží. Magnetem byl přímý souboj o čelo Národní ligy, který se odehrál na jihu Čech. Porce hned tří zápasů čekala na turnovské dorostence, kteří rovněž bojovali o čelo tabulky a rovněž třikrát se mezi mantinely postavily také dorostenky. Na domácím hřišti vybojovaly bod za remízu ženy. Bez bodu tentokrát skončila mužská rezerva a nové zápasové zkušenosti si připsaly mladší žáci a mladší žákyně.

Sobota 19. listopadu 2016

Národní liga, 10. kolo

FBC Štíři České Budějovice - TJ Turnov 6:5 (2:1, 1:3, 3:1) ONLINE

branky (asistence): 14:47 Daniel Měkota (Vojtěch Palatínus), 24:43 Jaroslav Nezdara (Štěpán Matěcha), 27:02 Tomáš Vitásek (Vojtěch Palatínus), 36:07 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 55:22 Antonín Palatínus (Tomáš Vitásek)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngSobotní přímý souboj o čelo tabulky začal lépe pro hosty z Turnova, kterým se podařilo v patnácté minutě otevřít brankový účet zápasu. Štíři však dokázali rychle odpovědět a ještě v první třetině překlopit vývoj duelu ve svůj prospěch. Turnovu následně vyšla prostřední pasáž zápasu. Třemi přesnými zásahy strhli zelenočerní vedení zpět na svoji stranu, když jim ke skórování pomohla především nedisciplinovanost domácích a přesné rány Vitáska. Domácím se paradoxně právě ve vlastním oslabení podařilo necelé tři minuty před druhou sirénou vstřelit kontaktní branku na 3:4 a diváci se tak mohli těšit na dramatickou třetí třetinu. Na jejím začátku přišla zřejmě rozhodující desetiminutovka celého klání. Přestože si turnovští dokázali připravit řadu šancí, byli to právě domácí florbalisté, kterým se podařilo hned třikrát za sebou skórovat a v padesáté minutě tak za stavu 6:4 nakročit k vítěznému konci. Jiskru naděje vykřesal pět minut před třetí sirénou Antonín Palatínus, který snížil na rozdíl jediné branky. Jeho spoluhráči, povzbuzení kontaktní brankou, vrhli v závěrečných minutách veškeré své síly do útoku. Vytvořené šance však zůstaly nevyužity. Turnov tak padl na hřišti Českých Budějovic v poměru 6:5 a klesl na druhé místo tabulky.

Komentář kapitána Turnova Štěpána Matěchy: "Zápas jsme odehráli velice dobře i přesto, že jsme byli v deseti lidech. K výhře chybělo málo. Soupeři jsme jsme darovali půlku branek. Gratuluji soupeři."

Komentář trenéra domácích Jiřího Kratochvíla: "Myslím že jsme vyhráli zaslouženě. Ve druhé třetině jsme toho museli hodně skousnout a byli jsme rozhození, ale do třetí třetiny jsme nastoupili opět koncentrovaní a zápas otočili. řekl bych, že soupeři došly síly. A děkuji výborným divákům za podporu."

Liga mladších žáků, Smržovka
Mladí turnovští florbalisté mají za sebou nejúspěšnější ligový turnaj letošní sezóny. Na Smržovce se jim podařilo naplno zúročit tréninkovou píli, která se z tréninku úspěšně přenesla také do zápasů. Radost ze hry tak byla korunována jednou výhrou a dvěma vyrovnanými výsledky.

Počet komentářů: 52 | Přidat komentář