Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Juniorky Dorostenky Žákyně Mladší žákyně Elévky
Hlavní stránka O klubu Historie klubu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Zápasový program Lékařské prohlídky Ke stažení Klub ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy

DOHRÁNO: Víkend ve znamení dívčích úspěchů

Vydáno dne 23. 10. 2017 (433 přečtení), napsal Sekretariát
Ligové soutěžehttp://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpg ze svého programu odkrojily o uplynulém víkendu další porci zápasů. Mužům se v šestém kole Národní ligy nepodařilo bodovat na horké půdě pražských Panthers a tak mohou turnovského fanouška hřát především výsledky dívčích týmů. Bodovaly juniorky, starší žákyně i elévky. Těsně unikly body našim dorostencům, ovšem výborně si na domácí palubovce vedli mladší žáci. Takový byl v kostce víkend 21. a 22. října.

Sobota 21. října 2017

Národní liga, 6. kolo

Panthers Praha - TJ Turnov  5:3 (4:0, 1:2, 0:1)

branky: 1. Lukáš Tomeš, 8. Lukáš Pokorný, 18. Sebastian Jakob, 20. David Kolář, 28. Tomáš Hradec - 22. Štěpán Matěcha, 27. Štěpán Matěcha, 52. Štěpán Matěcha; rozhodčí: Michal Měsíček - Martin Trnka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 20; zásahy brankářů: Rastislav Mazák 34 - Jaroslav Švec 24

logoZápas začal pro turnovské florbalisty smolně, protože již v 1. minutě si srazili nastřelený míček zpoza branky do vlastní sítě. Možná to byl moment, který rozhodl, protože po celou první třetinu tahali hosté za kratší stranu provázku. Byli u všeho o krok později, domácí je přehrával ve všech herních činnostech. A tak stav 4:0 byl vyjádřením poměru sil. Po korekci sestavy na 2 pětky nastal v zápasu obrat. Turnovských florbalistů bylo najednou plné hřiště, dokázali svou aktivní hrou odebírat soupeři míček v prostřední části hřiště a jen (bohužel jako již v minulých zápasech) neproměňování šancí je připravilo o příznivější výsledek.

„Byť jsme na hřišti lídra soutěže prohráli, herní projev ukázal, že hrát florbal umíme, ale musíme to dokázat v průběhu celých 60-ti minut. Potom je v našich silách porazit kohokoliv“, ohodnotil zápas trenér Jaroslav Marks.

Přepor starších žákyň, Turnov

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201710241040_zakyne.jpgFBC LIberec - TJ Turnov 2:9, TJ Turnov - Vopice SFbK Frýdlant 13:2, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:13

Liga elévek, Turnov

TJ Turnov - FBK Wings Most 2:5, Florbal Chomutov - TJ Turnov 0:1

Neděle 22. října 2017

2. liga dorostenců, Most

TJ Turnov - Florbal Ústí B 1:8, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 1:0

Hodnocení trenéra týmu Františka Záleského: Tým dorostenců vstoupil do nové sezóny a oproti té loňské nezůstal kámen na kameni. Z loňských dorostenců zůstali pouze dva (Tom Jiránek a Lukáš Švitorka), zatímco zbytek hráčů, včetně trenéra, se posunuli ze starších žáků. Takže by se dalo více, méně říct, že kompletní starší žactvo z loňské sezóny letos tvoří dorostenecký tým. Do sezóny jsme vstoupili proti týmu Ústí. Je nutno přiznat, že soupeř byl o poznání lepší, zkušenější a urostlejší, což z vyplývá z logiky věci, kterou jsem nastínil výše. Výsledkem ovšem samozřejmě nejsme spokojeni. Rozhodně jsme nemuseli prohrát tak značným rozdílem, kdybychom neinkasovali ve vlastní přesilovce a kdybychom dokázali pokrýt křížné přhrávky skrze vlastní obrannou polovinu, ze kterých dal soupeř většinu branek. V nejlepším světle jsme se předvedli ve třetí třetině, kdy se hrál naprosto vyrovnaný zápas.

V druhém utkání jsme narazili na Lokomotivu Louny. Hned v úvodu jsme inkasovali z důvodu nedůslednosti ve vlastním brankovišti, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Většinu zápasu byla hra vyrovnaná a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit moc střeleckých příležitostí. Nejlepší florbal jsme, stejně jako v prvním zápase, předváděli v poslední části hry, a to hlavně díky zlepšenému tahu na branku. V posledních dvou minutách se nám podařilo soupeře zatlačit, z několika závarů ovšem nebylo nic. Je spousta věcí, na kterých musíme pracovat a přesně to také uděláme. S každým zápsem budeme lepší a lepší!

Liga juniorek, Jičín

TJ Turnov - KM automatik FBK Jičín 3:1, Florbal Ústí - TJ Turnov 2:2

Hodnocení trenérky Marcely Urbanové: Prvním soupeřem byl Jičín, nad kterým zvítězily 3:1. Druhý zápas se už muselo bojovat a finální výsledek proti Ústí skončil remízou 2:2. Celý tým včetně trenéra se shodl, že oba zápasy mohly dopadnout radikálně jinak, kdyby útočné linie zaostřily na bránu. Juniorky se poučily a v dalších utkáních jsou připraveny plně využít svůj potenciál.

Přebor mladších žáků, Turnov

Mladší žáci se poprvé v sezóně představili v domácím prostředí a po celkově velmi dobřé hře vyhráli všechna svoje utkání. Největším oceněním hry turnovských hráčů, bylo hodnocení nezainteresovaných příznivců florbalu, kterým se především líbila snaha o kolektivní kombinační florbal, s častým zakončením střelou na branku soupeře. Předváděnou hru ocenili i přihlížející rodiče a to velkým potleskem o ukončení posledního zápasu. Samozřejmě, že i samotným hráčům se turnaj líbil a již se těší na další zápasy.

TJ Sokol Koberovy-Sršni  - TJ Turnov  :10, TJ Turnov – SK Štětí  14:3, FBC Liberec grey – TJ Turnov  6:8

Počet komentářů: 58 | Přidat komentář