DOHRÁNO: Základní část NL je minulostí

Vydáno dne 26. 02. 2018 (540 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgO víkendu oslavil florbalový oddíl TJ Turnov 20 narozeniny, které vrcholily v neděli 25. února závěrečným kolem Národní ligy. Domácím se však i přes veškerou snahu nepodařilo oslavit narozeniny výhrou a už po několikáté v sezoně svému soupeři podlehli o jediný gól. Už příští týden tak Turnov vstoupí do bojů o záchranu proti Plzni. O mnoho lépe se dařilo mužskému B týmu, který si z Liberce přivezl plný bodový zisk, stejně jako mladší žáci, dařilo se také dorostencům, kteří dokázali zvítězit v daleké Kadani.

Sobota 24. února 2018

Liberecká liga mužů, Liberec
FBC Bílí bagři Liberec D - TJ Turnov B 2:4, TJ Turnov B - FBC LADEO Gladiators Česká Lípa 6:5

2. liga dorostenců, Chomutov
FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 3:1, FbK Prty - TJ Turnov 1:11

Neděle 25. února 2018

Národní liga, 22. kolo

TJ Turnov - T. B. C. Králův Dvůr 7:8 (2:1, 3:3, 2:4)

branky: 2. Vojtěch Palatínus, 5. Pavel Sekyra, 38. Vojtěch Rondoš, 38. Štěpán Matěcha, 39. Vojtěch Palatínus, 46. Vojtěch Palatínus, 53. Štěpán Matěcha - 20. Martin Chaloupka, 29. Karel Horký, 35. Daniel Škoula, 38. Karel Horký, 43. Matěj Kodl, 43. Daniel Škoula, 48. Karel Horký, 48. Tomáš Vlček; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 5:1; využití: 1:2; diváků: 56; zásahy brankářů: Luděk Horáček 18 - Jan Barna 29

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgV neděli 25. února slavil turnovských florbalový oddíl 20 let své existence (samostatný článek vyjde později), vrcholem programu pak bylo utkání závěrečného kola Národní ligy. Těsně před ním byli do síně slávy uvedeni zakladatelé florbalového oddílu, kteří následně mohli sledovat vyrovnané utkání svých nástupců. Do zápasu, který již nemohl ani jednomu ze soupeřů v konečné tabulce polepšit, vstoupili lépe domácí, kteří využili úvodního náporu k vedení 2:0. Hosté však stihli pár sekund před první sirénou využít volného úderu ke vstřelení kontaktní branky a tím se vrátit zpět do zápasu. Ve druhé třetině se činili útočníci na obou stranách a diváci tak viděli hned šest branek. Oba týmy se střídaly ve vedení, spokojenější však do šaten odcházeli znovu domácí, kteří dokázali smazat dvougólové manko a pátou brankou navíc vrátit vedení zpět na svoji stranu. Gólová přetahovaná pokračovala také ve třetím dějství. Hosté dvěma rychlými góly ve 43. minutě strhli vedení na svoji stranu. Ke srovnání na 6:6 pomohla turnovským florbalistům ve 46. minutě přesilová hra, kterou přesnou dorážkou využil Palatínus. O dvě minuty později však domácí opět chybovali v rozehrávce a soupeř toho dokázal využít ke vstřelení sedmé branky. Následující minuty patřily domácímu týmu, který ve snaze o rychlou odpověď zasypal soupeře několika nebezpečnými střelami. Ujala se až ta z hole kapitána Matěchy, která tak v polovině 53. minutě dala průběžnému výsledku znovu nerozhodnou podobu. Blížící se prodloužení však hosté odvrátili na začátku 58, minuty, ve které se Horký prosadil nenápadnou, ale přesnou střelou od levého mantinelu a vítězným gólem tak Turnovu pokazil slavnostní den. Hned po utkání poznal Turnov také svého soupeře pro zápasy o udržení, ve kterých narazí na FBC Plzeň.

Komentář trenéra hostů: V zápáse, ve kterém o nic nešlo, jsme nechali hlavní opory doma doléčit různá zranění, tak aby byly na play off připraveny. Náhradnící a junioři zahráli velice dobře a teď už se můžeme pouze soustředit na play off. Moc děkuji za férové utkání, pořadatelům za hezké utkání a přeji domácím hodně štěstí do bojů v play down. Byla by veliká škoda, kdyby klasický účastník NL sestoupil.

Vyjádření trenéra domácích: Odehráli jsme vemi dobré utkání po stránce plnění taktických úkolů, ale bohužel jsme se dopustili velkého množství individuálních chyb, které soupeř trestal. Nyní se musíme připravit na následující play down.

Přebor mladších žáků, Liberec
V Liberci dokázali
mladší žáci využít všechny nově získané dovednosti a předešlé zápasové zkušenosti. Svěřenci Jaroslava Markse se v zápasech florbalem především bavili a tím byl hlavní cíl zápasů s Libercem, SCC Semily a s Dubím splněn, tři výhry byly pouze pomyslnou třešničkou na dortu.

Počet komentářů: 35 | Přidat komentář